סגור

רבני הציונות הדתית במיזם משותף: חתונות מצומצמות

תחת הכותרת "והצנע לכת" חתמו רבנים רבים בציונות הדתית על מכתב הקורא לבני ובנות המגזר לקיים חתונות מצומצמות של עד 200 איש. "נוכחנו לדעת, כי ניתן לשמוח שמחה גדולה לא פחות, ואף יותר, בחתונה צנועה"

חדשות כיפה
ד בתמוז התשפ
,
26 ביוני, 2020 10:20
חתונה. אילוסטרציה

חתונה. אילוסטרציהצילום: Serge Attal/Flash90

יוזמה חדשה יוצאת מקרב רבני הציונות הדתית, בלב תוקפת הקורונה, הקוראת לציבור הציוני דתי לאמץ את עניין החתונות המצומצמות. המניע הראשוני להלחטה הוא כמובן נגיף הקורונה, והצורך להישמר מהתקהלויות, אך בעוד שההנחיות מתירות גם 250 איש בחתונה, הרבנים קוראים לחתונות עד 200 איש.

צילום: ללא

אך לא רק בשם שמירת הבריאות חתמו הרבנים על המכתב, אלא הם טוענים כי יש ערך בקיום חתונות צנועות עם מספר אנשים מוגבל. במכתב כתבו: "תקופת הקורונה גרמה לכולנו לשינוי הרגלים ברבים מתחומי החיים, במישור הפרטי ובמישור הכללי. כעת, אנו עומדים ב"ה בפני חזרה לשגרה. לקחי התקופה האחרונה מזמנים לנו את האפשרות, והצורך, לברר ולהתבונן במבט עמוק יותר על הדברים בהם הורגלנו. אחד הדברים שניתן ללמוד ולהרוויח מתקופה זו, הוא הצורך בהתמקדות בדברים העיקריים והחשובים באמת, ובניית סדרי עדיפויות נכונים".  

הוסיפו עוד הרבנים לבאר את טעמם לקיום חתונות מצומצמות: "נוכחנו לדעת, כי ניתן לשמוח שמחה גדולה לא פחות, ואף יותר, בחתונה צנועה, המדגישה את השמחה הפנימית בהקמת בית בישראל, על אדנים של קדושה וטהרה, ואין צורך בהפקת אירוע עם מאות רבות של משתתפים". הכותרת למיזם זה הוא "והצנע לכת", הרבנים כתבו כי הם רואים בחתונה צנועה הדבר ישפיע על בית הזוג החדש לבית של ערכים שביניהם כמובן תהיה הצניעות.

על המכתב חתמו רבנים רבים ביניהם: הרב חיים דרוקמן, הרב זלמן מלמד, הרב צפניה דרורי, הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור, הרב מרדכי גרינברג, הרב יעקב שפירא, הרב אליקים לבנון ועוד רבים.   

26.06.2020

1. איפה הייתם עד עכשיו? (משה )

למה הרבנים אחרונים בענין כה חשוב?. לגופו של ענין זה היה צריך לצאת כדעת תורה ! פסק הלכה ! הוראה שאין לסטות ממנה !
הלוואי. כל כך הרבה מסכנים יש בגלל החתונות הללו. ההורים שלוקחים הלוואות והזוג (המנותק?) והאורחים שצריכים "לכסות את המנה". והשם הטוב ירם ויצילנו ממגינה.

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2020

2. הרבנים יוצאים ביוזמות כאלה אחת לכמה שנים (תושב מטה בנימין)

הציבור לא שומע...

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2020

3. חלום שלי חתונה כזאת פשוטה (בע"ה)

לפעמים זה דווקא ההורים שרוצים אירוע גדול

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2020

4. 1 - זה לא חדש. זה כבר היה בעבר. והיו כבר ישיבות עם תקנון מודר כדי להסדיר את העניין (אגב, זה כבר ישן בציבור החרדי...)

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2020

5. צהר ארגון "טהור וקדוש"=רפורמים (יפיתי)

ארגון רבני צהר, בראשו עומד רב העיר שוהם דוד סתיו, מעניק בשנים האחרונות תעודות פיקוח למסעדות שונות, מתוך מטרה ברורה להתחרות ברבנות הראשית לישראל.לארגון, אתר אינטרנט עם אפשרות לבצע חיפוש לפי מיקום, כדי למצוא באזור מסעדה הנמצאת תחת פיקוחם. לקוח שביצע חיפוש באתר של צהר, הופתע למראה עיניו.צהר מדווחים כי ג'ויס, ברחוב הוותיקים במושב ביצרון, נמצא תחת רשימת המסעדות הכשרות תחת פיקוח הארגון. את המסעדה הם מציינים תחת הקטגוריה "חלבי".הלקוח, נכנס לאתר של המסעדה על מנת לבצע הזמנה, אך לתדהמתו גילה כי הם מוכרים גם מוצרים בשריים. כאשר בחר בקטגוריה של הפיצות, הופתע.  מתברר כי במקום, שנמצא תחת הפיקוח של צהר, מוכרים פיצות עם גבינות מוצרלה ופפרוני, או עם פסטרמה. כלומר: בשר בחלב יחדיו. איסור דאורייתא  

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2020

6. כדי שזה יצליח לא מספיק שרבנים חותמים (ירון)

זה שרבנים חותמים על בקשה כזו כבר היה בעבר כמה פעמים. הבעיה היא שיש ציבור מסויים של תלמידי ישיבות שמקשיב להם ושאר הציבור לא מרגיש מחייב להם, ולכן בסוף האוירה הציבורית הכללית מנצחת. ואם הזמינו אותי ל10 חתונות של 500 איש, אני מרגיש כבר לא נעים לעשות חתונה צנועה של מאתיים איש.
לכן, מה שצריך זה גיוס במקביל של קבוצות השפעה נוספות בציבור שיצטרפו לקריאה הזו: פוליטיקאים דתיים (מהמפלגות הדתיות וכן מהליכוד וכחול לבן) , אנשי תקשורת דתיים (מכל כלי התקשורת השונים), אנשי רוח (סופרים משוררים), אנשי עסקים בולטים בציבור הדתי , ראשי מועצות, שחקנים דתיים וכו. רק שילוב של כל האנשים בעלי עמדות ההשפעה בציבור שיחתמו על קריאות כאלו יוכל אולי להועיל.
האם מישהו יכול להרים את הכפפה הזו ולארגן מכתבי תמיכה שכאלו, מכל קבוצות האנשים שהזכרתי ודומיהם?

דווח על תגובה לא ראויה
02.07.2020

7. הלוואי והיוזמה תותמע היטב בכל עמ"י (נהדר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות ברמלה צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד