בשעה זו: חסימות כבדות באזור מנחם בגין והארבעה בתל אביב

אוטובוסים חוסמים את הציר המרכזי ומונעים גישה לקריית הממשלה. חברות ההסעה הפרטיות בקריאה לשר האוצר: "30 אלף נהגים עומדים במקום. ענף ההסעות בקריסה!" בשעה הקרובה צפויות חסימות ביעדים מרכזיים נוספים

אלעד הומינר, חדשות כיפה 23/06/20 10:17 א בתמוז התשפ

בשעה זו: חסימות כבדות באזור מנחם בגין והארבעה בתל אביב
צילום: ללא

לאחר שבשבוע שעבר חסמו עשרות אוטובוסים את נתיבי איילון והשביתו את התנועה לדקות ארוכות במחאה על ההעלמות המתמשכת של ממשלת ישראל המביאה את הענף לגסיסה, החליטו חברות ההסעה להמשיך הבוקר במחאת החסימה באזורים נוספים כשבשעה זו הם מתמקדים בבניין קריית הממשלה ובצומת עזריאלי בתל אביב, שם עומדים אוטובוסים וחוסמים את הגישה לאזור. על האוטובוסים מודבקות מדבקות ענק עם דיוקנו של שר האוצר ישראל כ"ץ והכיתוב: "30 אלף נהגים עומדים במקום. ענף ההסעות בקריסה!"

חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגיפת הקורונה, כשענפים רבים בהם היא פעלה כמו תיירות, תעשיה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם, כשעד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת.

למרות היותן חברות תחבורה, חברות ההסעות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה, מה שמאפשר למשרדי הממשלה להעביר את דרישותיהם מאחד לשני ולא לתת להם כל מענה אמיתי. כעת יצא הארגון בקמפיין רחב הקורא לשרת התחבורה מירי רגב להכניס את הענף תחת משרדה ולמנוע את קריסתו.

הכעס של חברות ההסעות הפרטיות נובע בין היתר בשל העובדה כי למרות העומסים הקשים בתחבורה הציבורית, הנובעת ממגבלות משרד הבריאות, הפסקת פעילות הרכבת והעבודות באיילון, נמנעת מדינת ישראל להשתמש בשירותיהן במטרה להקל על העומסים, ובכך גם לסייע להן כלכלית ולאפשר להם להתפרנס.

הענף מסיע מדי יום (בשגרה) 1.2 מליון ישראלים ובהם תלמידים, כוחות ביטחון, אנשים מוגבלויות, חינוך מיוחד ועוד. החברות מחזיקות 22 אלף כלי רכב (הרב מעבר לתחבורה הציבורית) ועובדים בהן כ-30 אלף מועסקים, אשר רובם המוחלט תחת חזר לפעילות.

יו"ר הארגון ניסים סרוסי : "יש פה מצוקה קשה מאד שאי אפשר להמשיך ולהתעלם ממנה, השטח בוער ועשרות אלפי נהגים חיים בתחושה שאין להם יותר מה להפסיד ושהם חייבים לפעול על מנת לפרנסת את משפחתם. אנחנו לא רוצים להיות במצב הזה אבל הגיע הזמן לפתור את המצוקה הקשה של הענף הזה, שרת התחבורה מירי רגב- את אחראית לנו, אל תאפשרי לנו לקרוס".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר