ראש עירית בת-ים: החזירו זמנית את איסור השהייה בחופים

ראש עירית בת-ים פנה למועצה לביטחון לאומי בבקשה להחזיר זמנית את איסור השהייה בחופי הים. בנוסף, אתמול ערך ראש העיר שיחת זום עם מנהלי הסופרמרקטים בעיר וביקש מהם להפעיל שעות ייחודיות עבור אזרחים ותיקים בלבד

אלעד הומינר, חדשות כיפה 23/06/20 10:05 א בתמוז התשפ

ראש עירית בת-ים: החזירו זמנית את איסור השהייה בחופים
אילוסטרציה, צילום: Li Aloni/FLASH90

בבת-ים דיווחו השבוע על עליה מדאיגה במספר החולים, לאחר תקופה ארוכה בה נחשבה העיר לירוקה עם מספר חולים נמוך. ההערכה היא כי העליה נובעת מהתפרצות נקודתית באחד הסופרמרקטים בעיר בשבוע שעבר, וכן מהדבקות בחופי הים אליהם מגיעים עשרות אלפי מתרחצים בכל סוף שבוע. 

הבוקר (ג') פורסם כי ראש העיר צביקה ברוט פנה למועצה לביטחון לאומי בבקשה להחזיר זמנית את איסור השהייה בחופי הים, במסגרת התקנות לשעת חירום. ברוט: "אנו עובדים מסביב לשעון כדי להחזיר את העיר לרמת תחלואה נמוכה, אך שום דבר שנעשה לא יצליח אם לא יהיה שיתוף פעולה מהציבור. אני קורא לכולם להקפיד מאד על כללי משרד הבריאות, ולא לצאת מהבית ללא מסיכות. אנו מקיימים הערכת מצב פעמיים ביום וכעת מחכים להכרעת הממשלה לגבי חופי הים. אין שום דרך לאכוף את מה שמתרחש שם, והממשלה צריכה לקחת אחריות בשאלה אם היא חשה בנח עם עם המצב בחופים - ולעמוד מאחורי ההחלטה הזו, עם כל המשמעויות שבדבר".

ברוט הורה כבר ביום שישי אחרון לסיים את שנת הלימודים לתלמידי כיתות ה׳ ומעלה, והם עברו ללמידה מרחוק. כעת הוא שוקל לצמצם גם את לימודי כיתות א׳ עד ד׳ במטרה להביא למניעת התפשטות הקורונה בעיר. בנוסף קיים אתמול ראש העיר שיחת זום עם מנהלי כל הסופרמרקטים בעיר, וביקש מהם להפעיל שעות ייחודיות לקניות רק עבור אזרחים ותיקים. במקביל הגבירו העיריה והמשטרה את האכיפה בנושא הקורונה, וברוט הורה לבצע ביקורי פתע כמה פעמים ביום בסופרים בעיר.

בשעות הקרובות יקיים ראש העיר הערכת מצב נוספת בהשתתפות נציגי העירייה, משטר ישראל, פיקוד העורף, משרד הבריאות והמל"ל.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר