סגור

מעל 2500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף

כניסת המתפללים הלילה התקיימה בליווי לוחמי חטיבת שומרון, משטרת מרחב שומרון ומג"ב. בתקשורת הערבית דווח על עימותים בין צעירים ערבים לחיילי צה"ל על רקע כניסת המתפללים. מדובר בכניסה ראשונה לקבר מאז פרוץ הקורונה

חדשות כיפה
א בתמוז התשפ
,
23 ביוני, 2020 7:45
הרב ארוש, ראש מועצת שומרון דגן, וראש עיריית אלעד ישראל פורוש

הרב ארוש, ראש מועצת שומרון דגן, וראש עיריית אלעד ישראל פורושצילום: רועי חדי

מעל 2500 מתפללים נכנסו הלילה (ב') לקבר יוסף, תוך שמירה על כללי משרד הבריאות, הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון, יחד מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה ולרגל ההילולה של יוסף המתקיימת היום. הנכנסים שמרו על המרחקים הנדרשים ומסכות לאור מגבלות הקורונה, ובנוכחות סדרנים של מנהלת המקומות הקדושים, , הכניסה התבצעה בליווי לוחמי חטיבת שומרון, משטרת מרחב שומרון, ומג"ב.

בין הנכנסים היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון הנכנס רועי צוויג, נתנאל שניר העומד בראש מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, ראש עיריית אלעד ישראל פורוש, האדמו"ר מלעלוב, הרב גרוס גאב"ד, חניכי הישיבות בני ברק, הרב שלום ארוש מגדולי מחזירי התשובה ראש מוסדות חוט של חסד, מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון. 

"אנחנו כאן הלילה, מתפללים להצלחת הריבונות, לחזק את ראש הממשלה, לא להירתע ולא לפחד, להחיל את הריבונות על כל הישובים והמרחבים היהודים ביהודה ושומרון" אמר יוסי דגן, "אנחנו כאן כדי להעביר מסר ברור: עם ישראל, מדינת ישראל, לא תוותר על המקומות הקדושים, לא תוותר על קבר יוסף, על קבר רחל, מערת המכפלה ושאר המקומות הקדושים ביו"ש. ההיסטוריה לא תסלח למי שיפקיר את המקומות הקדושים בעת הזו. לא נקבל החלת ריבונות סמלית". 

לבקשת ראש מועצת שומרון הרב ארוש בירך להצלחת הריבונות ואמר: "השם ישמור את כל התושבים, בכל הישובים בכל הסביבה מכל רע ברוחניות ובגשמיות, וייתן שמחה ואמונה וסייעתא דשמיא וכוח. ותזכו לבנות ולבנות ולבנות. ותהיה ריבונות פה ובכל יהודה ושומרון, עכשיו בשבועות הקרובים.
והכל יפרח ויגדל ויהיה פתוח ונזכה לבוא עם ריבונות בשכם לכל עם ישראל"

דגן הודה לחטיבת שומרון בראשותו של המח"ט הנכנס אל"מ רועי צוויג, קצין הגמ"ר רס"ן אריאל פרלמן, מפקד גדוד מג"ב תפוח סגן ניצב יניב גמליאל, ולמתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הר הבית צילום: SLiman Khader/FLASH90

תשעה באב: הר הבית פתוח לעליית יהודים

קרא עוד