סגור

שוב עימות בקואליציה? ח"כ קרעי נגד השר ניסנקורן

ח"כ קרעי בשאילתה לשר המשפטים: "האם אחרי הפרסומים החדשים בעניין מנדלבליט, אתה עדיין חושב שהכול פייק ניוז?" השר ניסנקורן השיב: "מערכת המשפט לא עומדת למשפט, היא שומרת הצדק ומגדלור של הצדק"

חדשות כיפה
כה בסיון התשפ
,
17 ביוני, 2020 12:40
חבר הכנסת קרעי

חבר הכנסת קרעיצילום: דוברות הכנסת - עדינה וולמן

שר המשפטים אבי ניסנקורן השיב במליאת הכנסת לשאילתה של ח"כ שלמה קרעי בנושא "חשד לניצול מעמד היועץ המשפטי לממשלה", בהתייחס לפרסום בתקשורת לפיו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ביקש מפרקליט המדינה דאז שי ניצן לשנות את עילת גניזת התיק נגדו לחוסר אשמה.

השר ניסנקרון השיב: "אין כל שחר בטענות כאילו הוצגו נתונים שגויים בפני ועדת האיתור או בפני בג"ץ, ובוודאי שאין בסיס לטענה כי מנדלבליט ניצל טעות כלשהי לשם זכייה בתפקיד. נהפוך הוא, כלל ההחלטות המחייבות בעניין עמדו הן בפני ועדת האיתור, הן בפני הממשלה טרם המינוי, והן בפני בית המשפט העליון."

שר המשפטים ניסנקורן

שר המשפטים ניסנקורןצילום: דוברות הכנסת - עדינה וולמן

זו היא הפעם השנייה בתוך שבועיים שח"כ קרעי מגיש שאילתה בנושא ועל כך הוסיף השר ניסנקורן: "אני מבקש להציע הצעה: יש מבין חברי הבית הזה מי שמשקיעים חלק ניכר מזמנם במאמץ נפסד לפגוע בשמם הטוב של עובדי ציבור מסורים ומערכת אכיפת החוק. אני מציע לתעל את האנרגיה המבוזבזת הזו לעבודה אמיתית ומשותפת, למען אזרחי ישראל וחיזוק הדמוקרטיה הישראלית."

ח"כ שלמה קרעי הוסיף ושאל את שר המשפטים: "אמרת לפני שבועיים וגם עכשיו אתה אומר את אותו דבר, שהכול פייק ניוז. האם אחרי הפרסומים החדשים שלפיהם מנדלבליט פנה לכפופים אליו בחשאי וביקש לסגור את תיקו מחוסר אשמה, אתה עדיין חושב שהכול פייק ניוז? איך ייתכן שאין כאן שקיפות בנושא כל כך חשוב שמנדלבליט פונה לכפופים אליו במחשכים בעניין שנוגע לכשירותו כיועץ משפטי, והציבור לא יודע על זה? איך אפשר לקבל התנהלות כזו מצד אלו שדורשים ניקיון כפיים וטוהר מידות מכל השאר?"

שר המשפטים ניסנקורן חזר והשיב: "מערכת המשפט לא עומדת למשפט. מערכת המשפט היא שומרת הצדק ומגדלור של הצדק, וטוב היה אם כל נציגי הציבור כולם היו עומדים לימין מערכת המשפט, במובן שיש לנו מערכת משפט שצריך לשמר אותה ולחזק אותה."

17.06.2020

1. "מערכת המשפט לא עומדת למשפט" - איזה משפט מסוכן! חשבתי שהכל שפיט וכל מערכת צריכה איזונים ובלמים (עכשיו מסתבר שרשות-לא-נבחרת גם לא מבוקרת!)

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2020

2. ל-2: הבנתי. מי שחזקת החפות עומדת לו ואתה מתנגד אליו, אוטומטית "עבריין מדאורייתא ודרבנן" אבל אם מישהו מהמגזר הנכון הוא אוטומטית צדיק יסוד עול (אתה יודע, בצדק תשפוט עמיתך זה גם כתוב בתורה)

ולשופט נאור כמוך ובוודאי תלמיד חכם שמידותיו תרומיות אמור לדעת "לא תכיר פנים במשפט" כולל לא להתייחס לעדה/מגזר של הצדדים, גם לא נטייה פוליטית.

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2020

3. 'ויהי בימי שפוט השופטים' (יהודי פשוט)

אכן צודק ניסנקורן, הגיע הזמן שנשפוט את שופטינו. זה לא נעים אבל הכרחי.

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2020

4. זו לא אנרגיה מבוזבזת בכלל (יהודי פשוט)

זו האנרגיה הכי מועילה שיש היום בכנסת. שאר האנרגיות הפועלות כיום בכנסת, תהיינה שוות משהו רק אם האנרגיה הזו תתגבר ותנצח, ותזרים רוח חדשה בכל האנרגיות האחרות.

האנרגיה הזו של ד"ר קרעי ועוד רבים וטובים היא זו שתצעיד אותנו קדימה ותוציא אותנו מאפילה לאורה, כאשר יתגלה שהיא אנרגיית החירות של ערש יצירת עמנו ביציאת מצרים = השחרור משעבוד זרים ובכללם העול המשפטי של 'מגדלור הצדק' שהשתלט דה פקטו ודה יורה על מדינת עמנו הנגאל.

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2020

5. ב"ה (א)

בהמשך לדבריו כדורבנות של מגיב 4 , - במשפטיו המופלצים של מר ניסקורן הוא מתחפר בשקריידה של עצמו ! עשרות שנים
! סמול תיקשורת "פרקליטות" ובית חייות בנוסף למאות מיליארדים ששאבו מאיתנו , - אוססיווית השקיעו רוב זמן באיך להשמידנו . כ ל הכבוד ! לכבוד השר שלמה קראי . ישר כח ! : )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לימודים בתקופת הקורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד החינוך מציג: התכנית למלחמה בקורונה במערכת החינוך

קרא עוד