סגור

ישראל גנץ לכיפה: "אין כאן בכלל מובלעות וגם לא יהיו"

ראש המועצה אזורית בנימין מבהיר כי מועצת יש"ע לא תאפשר הקמת מדינה פלשתינית וכך לא יהיה חשש למובלעות שקיימות בתכנית המאה. דילמוני מציע שינוי בתכנית: "במקום לייצר רצף טריטוריאלי למדינה פלשתינית, נייצר עבורם רצף תחבורתי"

מירב כהן ואלעד הומינר, חדשות כיפה
כד בסיון התשפ
,
16 ביוני, 2020 13:10
ישראל גנץ

ישראל גנץצילום: כיפה

ראשי מועצת יש"ע קיימו היום סיור באזורים שעלולים להפוך למובלעות במסגרת תכנית המאה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. הסיור נעשה בהובלת ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן ומנכ"ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני. "המאבק שלנו הוא למען כל ההתיישבות, ולמען כל מדינת ישראל כדי שלא תהיה פה מדינה פלשתינית" קובע דילמוני בפתיחת הסיור בישוב עטרת.

לפי דברי דילמוני כדי לקיים החלת ריבונות ובמקביל למנוע הקמת מדינה פלשתינית נדרשים שינויים לא גדולים בתכנית המאה. "במקום לייצר רצף טריטוריאלי לרשות הפלשתינית כדי שתקים פה מדינה, אנחנו יכולים לייצר עבורה רצף תחבורתי. מה שקורה עכשיו זה שלישראל יש רצף תחבורתי ולפלשתינים רצף טריטוריאלי - אנחנו אומרים בואו נהפוך את זה", אמר דילמוני.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ התראיין לכיפה, והסביר מדוע לדעתו הם לא יפקירו את המובלעות שעלולות להתפנות אם תכנית המאה תצא לפועל לפי מתכונתה הנוכחית. "ההגדרה של מובלעת, זה אומר שיש מקום שהגישה אליו הוא בתוך מדינה אחרת" דורש גנץ להבהיר. "אנחנו לא ניתן שתקום כאן מדינה פלשתינית והכביש גישה לא יהיה שלהם, לכן אין כאן בכלל מובלעות וגם לא יהיו".

 נודע כי יש כבר מפות, אתם מודעים להן?

"אנחנו לא מודעים למפות הללו, אבל אנחנו רוצים ריבונות. אנחנו תומכים בראש הממשלה, אבל יש לנו קווים אדומים. לא למדינה פלשתינית, לא להקפאה ולא למובלעות. ריבונות זה גם אומר השוויון זכויות לתושבי יהודה ושומרון שחיים כאן עשרות שנים, ולא שווים לאלו שמעבר לקו הירוק. את זה צריך לפתור אחת ולתמיד".

"אנחנו נמצאים בהזמנות היסטורית שיש לנצלה" אומר גנץ. "יש לנו נשיא אמריקאי אוהד ישראל, יש ממשלה ימנית ואלו נותנים את ההזדמנות להחלת ריבונות על מאות אלפי התושבים שחיים כאן ביהודה ושומרון. יש לנו גם חששות כי לא ידוע מי יגיע אחר כך אחרי נתניהו וטראמפ ולכן חשוב לנצל את ההזדמנות. אנו דורשים מנתניהו שיחיל ריבונות על כל שטחי ההתיישבות ביהודה ושומרון".   

   

16.06.2020

1. וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין (מאיר -עברי אנכי)


כל אחד שיעלה או יקבל תוכנית שלום שתרמז אפילו חלוקה לארץ הקודש, שישראל תמסור אפילו גרגר אדמתה ל"שלום ", תסבול את זעמו ושיפוטו של אלוקים.

וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין. דניאל 2:21

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2020

2. עליבות פופאי (שושנה)

מי בדיוק שואל אותך ? לפחלץ הבלים גם כל ילד יודע.

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2020

3. ב"ה (א)

עדיף מאוחר , - מאשר לעולם לא ! , - שמנהיגיי מה שהתיימר להיות "כחול" "לבן" , רמטכ"ליי צה"ל ! שרק לפניי מס' חודשים מרצון להקים ממשלה בישראל עם 15 ! תומכיי מחבלים ! (שיש ! להם ! פרלמנט משלהם בעזזזע זל ובמו קעקע ע !) , - הוקפצו לשריי ביטחון וחוץ ! , - י ו א ר ו ! - יבינו שישראל של ישראל . ושמיליארדיי ! שקלים ויורויים שאירופיזה יחד עם סמול תקשורת ובית חיית בעקשנות אובססיווית משקיעים בטרור , - עדיף לתעל לחיים ולשלום ; - שר חוץ הטרי יכול לדבר ללבות בסדריי אירופיזה שאת המיליארדים שהם שופכים למחבלים עדיף לתת לבסדריי לבנון סוריה ירדן ומצרים כדיי שיעזרו לאחייהם הפלילי שתינים להיקלט אצלם - כבישים ערים תעסוקה פרנסה חקלאות מפעלים וכ"ד . שר הביטחון הטרי שמאז שניפרד מלעפפפיס הולך ונהיה אנושי יותר , - יכול לדבר ללבות בסדריי עמירוייות המפרץ , סעודיה בהריין וכ"ד שבנוסף לווילות ברמה ולתעסוקה יבטיחו גם לפלילי שתינים שיחזרו אלייהם גם 35 בתולות . : )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד הבריאות לקופות החולים: חסנו מי שעברו שלושה חודשים מיום החלמתו

קרא עוד