פרוייקט הסקי הדתי

נתניהו בישיבת הממשלה: " בית הדין הבינלאומי בהאג - גוף פוליטי ומוטה"

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "מברך את הנשיא טראמפ ואת פומפאו על ההחלטתם להטיל עיצומים על ביה"ד הבינלאומי בהאג. זה גוף פוליטי ומוטה"

חדשות כיפה 14/06/20 13:09 כב בסיון התשפ

נתניהו, צילום: Marc Israel Sellem/POOL
נתניהו, צילום: Marc Israel Sellem/POOL

ישיבת הממשלה החלה הבוקר (א'), כרגיל בשגרת הקורונה, באודיטוריום של משרד החוץ,  זאת בשל גודלה של הממשלה וחוסר היכולת להתכנס בחדר הדיונים הרגיל במשרד ראש הממשלה.

בפתח הדיון אמר בירך ראש הממשלה בנימין נתניהו את הנשיא טרמאפ ואת מזכיר המדינה פומפיאו, על החלטתם להטיל עיצומים על בית הדין הבינלאומי בהאג, ואמר "אני מבקש לברך תחילה את הנשיא טראמפ ואת מזכיר המדינה פומפאו, על ההחלטה שלהם להטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. בית הדין בהאג הוא גוף פוליטי ומוטה שמתעמר בישראל, בארה"ב, בדמוקרטיות אחרות שמכבדות זכויות אדם, בשעה שהוא מתעלם ממדינות שמפרות את זכויות האדם, בראשן כמובן משטר הטרור באיראן".

לדבריו, "בית הדין ממציא האשמות אבסורדיות נגד מדינת ישראל, כולל הטענה השערורייתית שהימצאותם של יהודים בלב המולדת שלנו מהווה פשע מלחמה. זה נוגד את השכל הישר, זה נוגד את המשפט הבינלאומי מאז ועידת סן-רמו לפני 100 שנים וזה נוגד את הצדק. אני שב ומודה לנשיא טראמפ ולממשל האמריקני על ההתייצבות שלהם לצד האמת והצדק". 

"אנחנו נתחיל היום בצעדים מעשיים בהקמת היישוב "רמת טראמפ" ברמת הגולן, שעל הריבונות שלה בידי ישראל הכיר הנשיא טראמפ", אמר ראש הממשלה.


לגבי העלייה במספר חולי הקורונה אמר נתניהו, "הקורונה עדיין כאן. לצערי אין כרגע שיפור במצב ההדבקה - מספר הנבדקים היומי ממשיך להיות בסביבות 200 נדבקים ליום. זהו כמובן תמרור אדום. אני רוצה להביא את תשומת לב הממשלה והציבור למחקר של אוניברסיטת קיימברידג' וגריניץ' שהתפרסם לאחרונה. המחקר הזה הראה שעטיית מסכות היא דרך יעילה ביותר למנוע גלי התפרצות נוספים".

והוסיף, "אני רוצה לצטט מהמחקר: "עטיית מסכות בציבור יעילה כפליים בהקטנת מקדם ההדבקה, מאשר עטייתן רק לאחר הופעת התסמינים. בכל המדדים שהמחקר בדק, נמצא שהשימוש במסכות על ידי חצי מהאוכלוסייה הוריד את מקדם ההדבקה מתחת ל-1". כלומר בעצם עצר את המגפה. אם הורדת את מקדם ההדבקה מתחת ל-1 עצרת את המגפה, ולכן אני חוזר ומבקש מהציבור לכבד את כללי משרד הבריאות - עטיית מסכות, שמירה על מרחק ונטילת ידיים - ממ"י כפי שאנחנו קוראים לזה".

עוד אמר, "פרופ' אילן רייס מהטכניון כתב מכתב לראש המל"ל שבו הוא מתאר את המסכה, מרחק וידיים, כ'מיני סגר'. זה מיני סגר שהאזרח בעצם לוקח על עצמו, שמונע את הצורך מהטלת סגרים קהילתיים או ארציים ושאר המגבלות שאנחנו מעוניינים לא לחזור ולהטיל. זה בעצם מאפשר את המשך פתיחת הכלכלה שלנו וכמובן המשך שמירה על מרחב ציבורי הרבה יותר נוח לכל אחד מאיתנו".

נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה

נתניהו וגנץ בישיבת הממשלהצילום: Marc Israel Sellem/POOL

"גם השבוע אנחנו נמשיך לקיים פגישות על מנת לפתוח את הכלכלה, נעשה זאת עם שר האוצר, עם נגיד בנק ישראל ועם כל הגופים הרלוונטיים כשהמטרה היא להחזיר את המשק לצמיחה ולסייע להחזיר את האנשים למעגל העבודה. אבל מעת לעת אנו גם ננקוט בסיוע נקודתי", כך לדברי ראש הממשלה. 

והוסיף לסיום, "אנחנו מביאים היום לממשלה סיוע נקודתי כזה לעיר אילת. אנחנו נביא היום לאישור הממשלה, יחד עם שר הפנים, החלטה להקצות למעלה מ-50 מיליון שקל לתוכנית סיוע מיידית לאילת ולחבל אילות. אנחנו מקצים תקציבים גדולים כדי לסייע לעסקים הקטנים בעיר ולתושבי אילת. אנחנו נפעל לקדם ולחזק את התיירות באזור כדי שהעיר תוכל לפעול בבטחה ולמשוך מבקרים רבים גם בצל הקורונה. זה קורה, תיירות הפנים מחליפה בהדרגה, לא בצורה מלאה, אבל מחליפה חלקית את תיירות החוץ שנפגעה. אנחנו נמשיך לפעול למען תושבי אילת ליישום מלא של ההחלטות שהבאנו למען פיתוח העיר והסביבה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר