"שמענו את נשיא ארה"ב טראמפ, ואנחנו מקווים שמה שהוא אמר לא יקום ולא יהיה"

השר חיים כץ התייחס, באירוע לזכרו של איתמר בן גל, לדרישה להרחיב את הישוב הר ברכה ב-800 יחידות דיור חדשות. השר לוין: "מי שלא מתחבר לארץ הזו, לא יידע אח"כ גם לאן ללכת". יוסי דגן: "נעשה הכל כדי להפוך את הר ברכה לעיר"

חדשות כיפה 29/09/18 20:48 כ בתשרי התשעט

האירוע לזכרו של בן גל, צילום: רועי חדי
האירוע לזכרו של בן גל, צילום: רועי חדי

800 יחדיות חדשות בהר ברכה, זו הדרישה שהציבו שרי הליכוד, ראש מועצת שומרון ובני משפחת איתמר בן גל הי"ד, שנכחו באירוע מיוחד לכבוד חג הסוכות וזכרו בסוף השבוע ביישוב.

בן גל נרצח בפיגוע דקירה בצומת אריאל לפני כ-6 חודשים ומאז ציינה אלמנתו, מרים, כי תגובה הולמת למעשה הרצח תהיה הרחבה משמעותית של היישוב בו התגורר עמה ועם ילדיהם.

באירוע נכחו, מלבד בני המשפחה, גם שר התיירות יריב לוין, שר הרווחה חיים כץ, ראש המועצה יוסי דגן רב הישוב הרב אליעזר מלמד, יו"ר הר ברכה יוני הישראלי, המזכיר חיים מרגוליס ומאות מבקרים ותושבי המקום. 

"אני נמצא כאן היום בגאווה גדולה, בביטחון מלא ובידיעה ברורה, לכל מי שמעז לפקפק בזכות שלנו על ארצנו, ובחובה שלנו לממש את הזכות הזו הלכה למעשה", אמר לוין והוסיף כי מטרת האירוע היא "שינוי פני הישוב והפיכתו מהישוב היפה שהוא היום לישוב גדול עוצמתי שכולל למעלה מ-1000 משפחות".

איתמר עם בני משפחתו

איתמר בן גל הי"ד עם בני משפחתוצילום: באדיבות המשפחה

לוין ציין כי מלבד הרחבת הבניה, "אנחנו נמצאים בימים אלו בהמשך המאמץ הגדול להקמת כביש עוקף חווארה, ולהפוך את ההגעה לכאן לא רק למהירה בטוחה ונוחה יותר אלא גם לכזו שתביא לכאן רבים, שירצו ליהנות מאיכות החיים יוצאת הדופן שיש במקום הזה". עוד אמר כי "מי שלא בא וביקר וראה במו עיניו את המקומות האלו, שבהם ערש ההיסטוריה והתרבות, מי שלא מתחבר לארץ הזו, לא יידע אח"כ גם לאן ללכת. במשימה הזו של החיבור ממשיכים בעוצמה בנחישות. אנחנו נמשיך ונעשה נגבר על כל המכשולים והמפעל האדיר הזה ישגשג למען הדורות הבאים".

השר כץ ציין כי "שמענו את נשיא ארה"ב טראמפ, ואנחנו מקווים שמה שהוא אמר לא יקום ולא יהיה. אלא שתהיה פה מדינה יהודית אחת בכל רחבי ארץ ישראל. ולא חלילה וחס שתי מדינות לשני עמים. אנחנו נמשיך במאבק הזה לבניית כל חלקי הארץ".

דגן הוסיף כי "עברנו שנה קשה. נמצאת איתנו מרים בן גל ששכלה רק השנה את איתמר בפיגוע דקירה, והמשפחה. ואנחנו נשבענו למשפחה המיוחדת והעוצמתית הזו, שאנחנו נעשה הכל, כדי להפוך את הר ברכה לעיר. ובשלב המיידי, להביא לאישור של 800 יחידות דיור כיאה וכיאות בלי קשר לרצח נורא, ובוודאי אחרי רצח כ"כ נורא".

לדבריו, "תשובה ציונית ברורה, של בניה של השתרשות של התחזקות בבניין ארץ ישראל. הישוב הר ברכה מוביל עם כל יישובי גב ההר מהפך. כל ישובי גב ההר קולטים.  השנה נקלטו בהר ברכה 60 משפחות חדשות ועוד היד נטויה. אנחנו נמשיך לפעול לחיזוק ההתיישבות כאן, ובשומרון כולו". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר