חדשות כיפה

חדש: מדריך טיולים ביהודה ושומרון

חדש בהוצאת מועצת יש"ע ותנועת ההתיישבות אמנה – מדריך המסלולים 'מסלוליוש'. מדריך טיולים של יהודה, שומרון ובקעת הירדן. יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני: "לכבוש את השטח גם ברגליים"

מסלוליש

מסלולישצילום: מועצת יש"ע

לאחר יותר משנה של עבודה מאומצת, מוציאה מועצת יש"ע ותנועת ההתיישבות אמנה את מדריך הטיולים השני של יהודה, שומרון ובקעת הירדן – 'מסלוליוש'. המדריך כולל 30 מסלולים מסומנים, המחולקים לפי האזורים השונים. המדריך שיוצא לאור על ידי מועצת יש"ע בשיתוף תנועת 'אמנה', נערך על ידי אריאל פילבר, מנהל בי"ס שדה עפרה, ועבר בדיקות שטח רבות אשר דייקו את המסלולים לנוחות המשתמשים. כל המסלולים מסומנים בסימון שבילים והם מאושרים לכניסה בהתאם להנחיות המופיעות במדריך. 'מסלוליוש' מלווה בצילומים מרהיבים המתארים את המסלולים השונים ואת נקודות העניין שאותן ניתן לראות במהלך הצעידה במסלול.

כדי להקל את ההתמצאות בשטח ולהתאים את המסלול לחלק מהטיול, 'מסלוליוש' מחולק לשישה חלקים: לב השומרון, בקעת הירדן וצפון ים המלח, לב בנימין, מערב בנימין, גוש עציון והר חברון וחבל יתיר. בכל מסלול הוקדש מקום רב להסברים על הגעה למקום וההליכה במסלול, הכוללים מפה מיוחדת המסבירה בבהירות את כל הדרכים. בנוסף, ישנו מפתח מפורט אשר מעניק פרטי מידע טכניים על כל מסלול, דוגמת: עונה מומלצת, רמת קושי, אורך המסלול, מפת סימון שבילים המתאימה למסלול ועוד.

בין המסלולים השונים המופיעים במדריך, ניתן למצוא מסלולים המתאימים למשפחות ולמשפחות מטיבות לכת, מסלולים המתאימים לכל עונות השנה או לחלקן ועוד רבים. נקודות מים הנמצאות במתווה המסלול מסומנות גם הן, וניתן להשתכשך בהן ולהתרענן מההליכה. בתיאור המסלול מובאות אנקדוטות היסטוריות ותרבותיות רבות, אשר מעשירות את הידע על האזור ועל המסלול. כך ניתן לטייל ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ולהעשיר את הידע על האזור.

כזכור, לפני כשנתיים הוציאה מועצת יש"ע את 'מעיינוש' – מדריך המעיינות של יהודה, שומרון ובקעת הירדן, לקראת שנת היובל להתיישבות. שתי המהדורות שהודפסו למדריך המעיינות, נחטפו במהירות וכעת מתאפשרת רכישת המהדורה הראשונה של 'מסלוליוש'. את המדריך החדש ניתן לרכוש באתר האינטרנט yeshaclick.co.il.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני: "צריך לכבוש את השטח גם ברגליים עם כל המשפחה, בצעידה ובטיול. הספר פותח בפני המטיילים באזור חוויה ייחודית, שילוב של טבע ונוף מרהיבים יחד עם חיבור ישיר למורשת וההיסטוריה של עם ישראל בארץ התנ"ך. לראשונה קיבצנו מסלולים לכל המשפחה מדרום הר חברון, גוש עציון, בנימין והשומרון, ועד בקעת הירדן וצפון ים המלח. זהו המדריך החדש ביותר לטיולים באזור, ולמטיילים מובטחת הנאה מרבית".

מנהל מרכז המידע של אמנה וסמנכ"ל בתי אמנה אלון פרבשטיין: "פרסום ספר מסלולי הטיולים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, משתלב עם המאמץ הגדול שאנו עושים בשנה האחרונה לבניית תשתיות להבאת מיליון מתיישבים לאזור. דרך מסלולי ההליכה העוברים בשבילי האבות קל להתחבר לנופי המולדת ששבנו אליה ולהבין את חשיבות המפעל העצום של ההתיישבות".

עורך הספר, מנהל בית ספר שדה עפרה, אריאל פילבר: "המקומות המרגשים ביותר הם היכן שהטבע והמורשת נפגשים. הנוף המדהים והמורשת האדירה נפגשים במרחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן בצורה הטובה ביותר. 'מסלוליוש' הוא כלי למטייל, העוזר לחוות את האזור במגע בלתי אמצעי".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 בנט ושקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הימין החדש על ניסנקורן: איש שמאל מובהק

קרא עוד