הרב הראשי של בריטניה נגד ג'רמי קורבין: חבר של אלה הקוראים לרצח יהודים

המנהיג הרוחני של הקהילה היהודית באנגליה אפרים מירוויס מאשים את מנהיג הלייבור בחברות עם "אלה שקוראים לרצח יהודים". הרב אמר כי היהודים בממלכה מודאגים, ובצדק ממפלגת הלייבור. בלייבור הבטיחו כי אם ירכיבו את הממשלה הם ידאגו לשלומם של היהודים במדינה

חדשות כיפה
כח בחשון התשפ
,
26 בנובמבר, 2019 14:29
ג

ג'רמי קורבין, מנהגי הלייבורצילום: shutterstock

הרב אפרים מירוויס, הרב הראשי של בריטניה תקף היום (ג') את יו"ר מפלגת הלייבור וראש האופוזיציה בבריטניה ג'רמי קורבין מבלי להזכיר את שמו, והאשים אותו בכישלון במלחמה באנטישמיות. במאמר שפורסם בעיתון הטיימס, כשבועיים לפני הבחירות הכלליות בממלכה, טען הרב כי יהודי בריטניה חרדים, ובצדק, מהסיכוי של קורבין להקים ממשלה.

על אף כי אין זה לא נהוג שמנהיג רוחני מתבטא בעניינים פוליטיים, אמר הרב מירוויס כי הדרך בה התנהלה הנהגת מפלגת הלייבור במלחמה נגד האנטישמיות "איננה מתיישבת עם הערכים הבריטיים שאנו כה גאים בהם - של הגינות וכבוד לכל בני האדם. הנהגת המפלגה מעולם לא הבינה שחוסר ההצלחה שלה הוא לא בהתעסקות הפרוצדורלית, אותה ניתן לתקן באמצעות עבודה ובחינת תהליכים מחדש. זה הכישלון בכך שהם אינם רואים בכך בעיה אנושית, אלא בעיה פוליטית. זה כישלון של תרבות. זה כישלון של הנהגה. רעל חדש - שצמח בצמרת המפלגה - מושרש במפלגת הלייבור", כתב הרב.

מירוויס המשיך לתקוף את הלייבור: "עד כמה מנהיג האופוזיציה של הוד מלכותה צריך להיות מונע מדעות קדומות כדי להיחשב לא כשיר לתפקיד? האם יספיקו קשריו עם אלה שהסיתו לשנאה נגד יהודים? האם מספיק להחשיב כ'חברים' את אלה שקוראים לרצח יהודים? נראה שלא".

דובר מפלגת הלייבור אמר בתגובה לדבריו של הרב כי קורבין "נלחם כל חייו נגד האנטישמיות" והבהיר כי לתופעה אין מקום לא במפלגה ולא בחברה, "וכי כל מי שמתבטא בצורה כזו אינו עושה זאת בשמו (של קורבין)".

בלייבור הבטיחו כי אם ירכיבו את הממשלה הם ידאגו לשלומם של היהודים במדינה, ויאבקו באנטישמיות. "ממשלה בראשות הלייבור תבטיח את ביטחון הקהילה היהודית, תגן ותתמוך באורח חייהם ותילחם באנטישמיות הגוברת בארצנו ובכל אירופה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
השר יועז הנדל צילום: פלאש 90

יועז הנדל תומך בסמוטריץ': "יודע לעבוד"

קרא עוד