סגור

'חוק השבת' עבר בכנסת

על פי התיקון לחוק, מעסיק לא יוכל לסרב לקבל לעבודה אדם שומר שבת, או לכפות על עובד לעבוד ביום המנוחה השבועי שלו. ח"כ מיקי זהר: ""שמירה על יום השבת תביא להצלחתה של מדינת ישראל"

חדשות כיפה
כד בטבת התשעט
,
01 בינואר, 2019 12:55
מיקי זהר

מיקי זהרצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

התיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה שהעביר בכנסת ח"כ מיקי זוהר ביחד עם ח"כ עליזה לביא, נכנס היום (ג') לתוקפו. על פי החוק החדש, מעסיק אינו רשאי לסרב לקבל לעבודה עובד, המצהיר כי הוא שומר שבת, ואינו רשאי לכפות על העובד לעבוד ביום המנוחה השבועי שלו (שבת/ ראשון/ שישי - בהתאם לדתו של העובד). עובד יכול להודיע למעסיקו כי אינו עובד בשבת או בחג גם אם אינו שומר מצוות ובלבד שיודיע זאת לא יאוחר משלושה ימים מיום המנוחה.

במקרה של אפליית עובד בקבלה לעבודה בשל שמירת שבתות וחגים, או כפייה על עובד לעבוד בשבת, מדובר באפליה מטעמי דת והעובד יהיה זכאי לפיצויי מבית הדין לעבודה.

החוק לא חל על מקומות שקיבלו היתרים כלליים ממשרד העבודה כמו מוסדות המופקדים על ביטחון הציבור, אתרים המייצרים חשמל, בתי מלון וכדומה.

ח"כ מיקי זוהר אמר: "החוק שנכנס היום לתוקפו מאפשר לכל אזרח לנוח ביום המנוחה השבועי שלו גם אם אינו דתי. אין חוק דמוקרטי ויהודי מזה. אני מאמין ששמירה על יום השבת תביא להצלחתה של מדינת ישראל"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

על האש צילום: Anat Hermony/FLASH90

עצמאות 2021 | כמה בשר צרכנו בשנה האחרונה?

קרא עוד