21 ו-17 שנות מאסר נגזרו על המחבלים שסייעו ברצח דני גונן הי"ד

גזר דינם של רוצחי דני גונן הי"ד נקבע היום בבית המשפט הצבאי. השניים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של סיוע לגרימת מוות בכוונה וניסיון לגרימת מוות בכוונה, עבירות המקבילות לעבירת סיוע וניסיון רצח בישראל ובעבירות ביטחון נוספות

גלעד כהן
ד בשבט התשעט
,
10 בינואר, 2019 21:31
רוצחי דני גונן

רוצחי דני גונןצילום: פלאש 90

שני המחבלים שהיו חלק מחוליה שביצעה את הפיגוע בו נרצח דני גונן הי"ד יישלחו למאסר של עשרות שנים. היום (ה') גזר בית המשפט הצבאי עונשים של 21 שנות מאסר ו-17 שנות מאסר על שני המחבלים שהיו חלק מהחוליה שרצחה את גונן הי"ד.

השניים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של סיוע לגרימת מוות בכוונה וניסיון לגרימת מוות בכוונה, עבירות המקבילות לעבירת סיוע וניסיון רצח בישראל ובעבירות ביטחון נוספות.

דני גונן הי"ד

דני גונן הי"דצילום: הותר לשימוש

מפסק הדין בעניינם עולה כי השניים סייעו בידי המחבל מחמד חוסיני אבו שאהין אשר ירה בגונן ז"ל ופצע אדם נוסף תוך שסיפקו לו נשק ותחמושת, וביצעו תצפיות באזור בו בוצע הפיגוע. כזכור, על המחבל מחמד חוסיני אבו שאהין נגזרו בינואר 2017 שני מאסרי עולם בגין גרימת מותו בכוונה של דני גונן ז"ל ופציעתו של אחר.

דבורה גונן, אמו של דני ז"ל התייחסה לראשונה להטלת עונשי המאסר על הסייענים שרצחו את בנה ואמרה: "אני מברכת את הפרקליטות הצבאית ואת גורמי המשפט שלא ויתרו והתעקשו שגם מי שסייע לביצוע הרצח יקבל עונש כבד יחסית. שום דבר לא יחזיר את דני, אבל אולי היום התקדמנו בצעד נוסף בקידום חבילת ההרתעה נגד הטרור. אין ספק שהלחץ הציבורי של פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות יחד עם תנועת "אם תרצו" תרם רבות לכך. ראוי שמחבלים שפלים יסיימו את חייהם בכלא, אנו נעשה הכל כדי למנוע את הרצח הבא."

כזכור, דני גונן (25) מהעיר לוד, נרצח בפיגוע הירי שהתרחש ביוני 2015 סמוך ליישוב דולב. גונן, תושב העיר לוד, נחשב למקורב לגרעין התורני בעיר. 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כשרות צילום: shutterstock

בעקבות הפרסום בכיפה: הושבה הכשרות לבית החייל

קרא עוד