עתירה נגד נתניהו: מנה שרי חוץ וביטחון

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ נגד רה"מ נתניהו בדרישה כי יוותר על תיקי הממשלה שבידיו, לדברי התנועה, התנהלות רה"מ פוגעת פגיעה אנושה בדמוקרטיה ובתפקוד משרדי הממשלה.

יהונתן קליין
ג בטבת התשעט
,
11 בדצמבר, 2018 13:05
נתניהו. תיקים רבים

נתניהו. תיקים רביםצילום: פלאש 90. יונתן סינדל

התנועה לאיכות השלטון הגישה היום (ג'), באמצעות עורכי הדין ד"ר אליעד שרגא, תומר נאור וזהר אלטמן-רפאל, עתירה לבג"ץ נגד רה"מ בנימין נתניהו, בדרישה כי יסביר מדוע אינו מוותר על תיקי הממשלה שבידיו.

בעתירה נכתב כי "בשל העומס הכבד המוטל על כתפי רה"מ ומונע ממנו לבצע את תפקידו באופן המיטבי, בשל ריבוי משרדי הממשלה בראשם עומד רה"מ וחשיבותם הרבה ובשל המצב הביטחוני הרגיש בו נמצאת ישראל – רה"מ המכהן במקביל גם כשר החוץ, הבריאות, הביטחון והעלייה והקליטה הוא מצב בלתי סביר באופן קיצוני".

כזכור, לאחר התפטרותו של אביגדור ליברמן מתפקיד שר הביטחון לפני כחודש, הודיע ראש הממשלה כי הוא לוקח את תיק הביטחון ויכהן כשר הביטחון. נזכיר כי ראש הממשלה מכהן מתחילת הקדנציה כשר החוץ, ומכהן אף כשר הבריאות, כאשר סגן השר יעקב ליצמן מכהן כשר בפועל. לאחר פרישת ישראל ביתנו מהקואליציה התפטרה גם שרת הקליטה, סופה לנדבר, וכרגע נתניהו מחזיק אף בתיק הזה.

לאחר שלקח את תיק הביטחון פורסם כי נתניהו צפוי למנות שר חוץ, ושמו של שר התחבורה ישראל כץ הוזכר כמועמד. כן הוזכר שמה של סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, לתפקיד שרת הקליטה. אך עוד כה לא יצאה שום הודעה רשמית בנושא, וראש הממשלה מוסיף להחזיק בכל התיקים שהוזכרו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המועצה הדתית בירושלים. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

ייצוג הנשים בשירותי הדת - הכי נמוך במגזר הציבורי, בפער גדול

קרא עוד