מי בעד מצעד הגאווה ומי נגד תחבורה ציבורית בשבת? 'הדתומטר' של המועמדים בירושלים

מרכז ליבה בדק מי המועמד שישמור על צביונה הדתי של העיר. על פי ראיונות שנתנו המתמודדים בעבר.

מירב כהן 24/10/18 13:41 טו בחשון התשעט

מי בעד מצעד הגאווה ומי נגד תחבורה ציבורית בשבת? 'הדתומטר' של המועמדים בירושלים
המועמדים לראשות העיר ירושלים. בדרך לסיבוב שני?, צילום: פלאש 90

בעוד פחות משבוע יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות, במרכז ליבה בדקו מהי עמדתם של המועמדים לראשות עירית ירושלים כלפי נושאים בוערים בעולם היהודי. במרכז פיתחו את דו"ח 'מדד יהדות' המצביע על נאמנותו של כל מועמד לקדושתה וצביונה המיוחד של העיר, על פי ראיונות ופרסומים שונים של המועמדים השונים.

הדו"ח בחן האם המועמדים תומכים במתווה הכותל - המאפשר תפילה מעורבת בחלקו הדרומי של הכותל?

כצפוי דייטש התנגד הטענה שההלכה מתנגדת לתפילה מעורבת. כך גם אלקין וליאון. המועמד היחיד שבעד המתווה הוא ברקוביץ שעל פי תשובותיו - המתווה מכיל את האינטרסים החברתיים ומדיינים של ישראל. 

לשאלת מצעד הגאווה בעיר ברקוביץ תומך במצעד בטענה שיש מקום לכולם לעיר הקודש. ליאון לא תומך, אך אמר כי ישמור על הסטטוס קוו. לעומתם על פי אלקין, הוא לא יתמוך אך הדו"ח חושף כי מספר 2 שרשימתו  השתתפה במצעד. יוסי דייטש יתנגד למצעד. 

מדדי הצביון הדתי

מדדי הצביון הדתיצילום: צילום מסך

אלקין, ליאון וברקוביץ תומכים בתקצוב ארגוני הלהט"ב בעיר בטענה שיפעלו על פי הקריטריונים לקבלת תקציב הנהוגים בעירייה. דייטש היחיד שהתנגד אולם הדו"ח חושף כי בהצבעה שהיתה בנושא, יצא ביחד עם שאר נציגי החרדים וכך ההחלטה עברה. 

גם לפתיחת מתחם התחנה בשבת יש נכונות מצד שלושת המועמדים הציוניים, אלקין, ליאון וברקוביץ. גם בנושא זה דייטש מתנגד וגם פה לא מובאים נימוקים להתנגדותו. 

בנושא התחבורה הציבורית הדעות חלוקות. לליאון שעה מפתיעה: "אני רוצה שכל אחד ירגיש שירושלים היא ביתו". דייטש כצפוי מתנגד. אלקין מתנגד ומסתמך על הסטטוס קוו: "אני חסיד גדול של הסטטוס קוו למרות שהוא שברירי". ברקוביץ כמובן תומך.

לפתיחת מסעדות ומרכזי תרבות בשבת אלקין וליאון לא מתנגדים. גם פה מובאת תשובת אלקין לגבי הסטטוס קוו: "אני חסיד גדול של הסטטוס קוו למרות שהוא שברירי". דייטש גם הפעם הזו מתנגד ללא הסברים. לעומתם ברקוביץ תומך נלהב בפתיחת אזורי בילוי: "יש גידול באזורי בבילוי הפתוחים בשבת אל יש עוד במה להשתפר". 

בנושא אחד כל רביעיית המועמדים היו תמימי דעים. כולם מתנגדים לפתיחת מרכולים בשבת בטענה שצריך לשמור על הצביון היהודי בעיר

מסיעת התעוררות מסרו: "התעוררות לא ענתה על השאלון המדובר ועל כן כל מה שנכתב הוא כפי שהחליטו כטוב בעיניהם בארגון ליב״ה"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר