היועמ"ש למסיקה: "אין זה ראוי שתתמודד"

ראש מועצת שומרון לשעבר ניצל את העובדה שבהסכם עד המדינה שנחתם עמו לא הוכנס סעיף שאוסר על חזרה לתפקיד ציבורי, והכריז על מועמדותו. כעת מנדלבליט מנסה להניאו מהמהלך

חדשות כיפה 24/05/18 09:46 י בסיון התשעח

 היועמ"ש למסיקה: "אין זה ראוי שתתמודד"
גרשון מסיקה, צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פנה באחרונה לראש מועצת שומרון לשעבר, גרשון מסיקה, וביקש ממנו שלא להתמודד שוב על ראשות המועצה שממנה פרש כשהפך לעד מדינה בפרשת ישראל ביתנו. אלא שסעיף שהושמט מההסכם שנחתם עמו מאפשר לו לשוב לחיים הציבוריים למרות העבירות שביצע.

על פי הפרסום ב"גלובס", מנדלבליט פנה למסיקה באמצעות עו"ד עמי ברקוביץ מהמחלקה למשפט ציבורי-חוקתי, וכתב לו כי אין זה ראוי שיתמודד לאותו תפקיד שבו ביצע בשעתו את העבירות שיוחסו לו.

"לאחר שהודית במעשים המהווים עבירה חמורה של מתן שוחד, אותו מימנת מקופת ציבור התושבים במועצה המקומית שבראשה עמדת, שהועבר לסגנית שר הפנים ולגורמים אחרים, ולאחר שכדי שלא לעמוד לדין ולשאת בעונש על מעשיך, הסכמת לשמש עד מדינה ולהעיד נגד מעורבים אחרים בפרשות בגינן נחקרת כחשוד, ודאי אין זה ראוי שתתמודד לתפקיד אותו מילאת בעת שביצעת עבירות חמורות אלה". עוד צוין במכתב כי "לא עמדת לדין רק משום שחתמת על הסכם עד המדינה", כתב היועמ"ש למסיקה.

במסגרת הסכם עד המדינה שעליו חתם עם המשטרה והפרקליטות, התחייב מסיקה לפרוש ולהתפטר מתפקידו כראש המועצה האזורית שומרון ולפרוש מכל תפקיד ציבורי בכיר או רגיש אחר שבו כיהן. בניגוד למקובל במקרים כאלו, הפרקליטות והמשטרה ויתרו על התחייבות מצדו להימנע מלחזור לתפקידים ציבוריים. 

לאחרונה ניצל מסיקה את העובדה שהפרקליטות נמנעה מלכלול בהסכם שנחתם עמו את הסעיף שאוסר עליו לחזור לשירות הציבורי ולתפקידו הקודם, והכריז על חזרתו לחיים הפוליטיים.

מהפרקליטות נמסר בתגובה לפרסום כי "הסכמים עם עדי מדינה אינם טפסים קבועים ואין בהם סעיפים סטנדרטיים. נוסח של הסכם עם עד מדינה הינו תוצאה של משא ומתן בין הצדדים והכל על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה הקיימת בנושא זה".

מסיקה עצמו אמר בתגובה: "לא קיבלתי עוד שום החלטה סופית באשר להתמודדות על ראשות המועצה. בקרוב אקיים התייעצויות ואז אקבל החלטה סופית".
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר