"היועמ"ש הדליף על כוונתו לחקור אותי כדי להשפיע על החלטת בית המשפט"

מיכאל בן ארי, יו"ר עוצמה יהודית, מספר התחושות ביום שאחרי החלטת הוועדה שלא לפסול אותו: "לקחו יהודי נאמן והפכו אותו לאויב המדינה", ועל ההכנות למערכה מול בג"ץ: "מנדלבליט נתלה בחלקי דברים. בבית המשפט הוא יצטרך להתעמת עם הטקסטים המלאים"

מירב כהן, חדשות כיפה 07/03/19 11:19 ל באדר א'

מיכאל בן ארי, צילום: כיפה
מיכאל בן ארי, צילום: כיפה

ד"ר מיכאל בן ארי מספר לחדשות כיפה על התחושות הקשות ביום שאחרי הדיון בוועדת הבחירות, ועל  המערכה הבאה שצפויה להם מול שופטי בית המשפט העליון. 

"אנחנו נערכים למערכה הבאה שהיא העיקרית וכבדת המשקל בבג"ץ", מסביר יו"ר עצמה יהודית, "המדינה שלנו היא מדינת בג"ץ". 

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט המליץ לוועדת הבחירות לפסול את בן ארי מלהתמודד לכנסת הבאה ברשימת איחוד מפלגות הימין. היועמ"ש לא נתן המלצה דומה למספר 2 בעוצמה יהודית,איתמר בן גביר, ולא לרשימת בל"ד הערבית. 

בן ארי סיפר על התחושות שליוו אותו במהלך היום: "המעמד הוא מאוד עלוב. לוקחים יהודי ציוני נאמן, שבניו משרתים בצבא והפכו אותו לאויב המדינה, אך לתומכי טרור ואנשים שמבקשים לפגוע בחיילי צהל אין למנדלבליט מה להגיד". 

יו"ר עוצמה יהודית הוסיף: "יום שלם לשמוע את מי שמתחבק עם אבו מאזן, ומשתטח על הקבר של ערפאת, מטיח בי מילים בלי נסבלות זה משהו שצריך לעבור מן העולם".

האם נפגעת מההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה שפסל רק אותך, והחריג אותך מיתר המועמדים שבגינם היו עתירות לפסילה? 

"איזו שאלה? אנחנו לא בני אדם? מי שמכיר אותי אני מאוד נזהר מפגיעות אישיות" 

יש אמירה אחת שאתה מצטער או מתחרט עליה? 

"אנחנו נדבר על הכל בבית המשפט. דבר אחד ברור שהיועמ"ש עשה עבודה רשלנית. הוא לקח חלקי דברים ונתלה בהם ובבית המשפט הוא יצטרך להתעמת עם הטקסטים המלאים ולא עם מה שהוא שאב מהתנועה הרפורמית שהוא עובד אצלה" 

לסיום, בן ארי לא חסך את דעתו על המנדלבליט: "הוא מדליף שיש בחינה לבדיקה לחקירה נגדי לכדי להשפיע על החלטת בית המשפט. כל מי שמבין בדמוקרטיה מבין שיש פה פיגוע דמוקרטיה". 

במשרד המשפטים בחרו שלא להגיב לידיעה. 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר