שרת התרבות תתערב למענה של שפיר

בעקבות התערבות כיפה הודיעה השרה לימור לבנת כי תתערב למענה של שחקנית הכדורסל הדתייה, כדי שזו תוכל לשחק בלבוש צנוע באליפות אירופה

חדשות כיפה אורי פולק 26/05/11 00:00 כב באייר התשעא

שרת התרבות תתערב למענה של שפיר
איגוד הכדורסל הישראלי, צילום: איגוד הכדורסל הישראלי

התקדמות בעניינה של שחקנית הכדורסל הדתייה, נעמה שפיר: בעקבות התערבות כיפה הודיעה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, כי בכוונת משרדה להתערב למענה של שפיר, כדי שזו תוכל לשחק באליפות אירופה כשהיא לובשת חולצה מתחת לגופיית הנבחרת.

כפי שדווח בכיפה, נעמה שפיר, שחקנית הכדורסל הדתייה המשחקת בשורות נבחרת ישראל ואמורה להתמודד באליפות אירופה הנפתחת בעוד כחודש, מתעקשת שלא לעלות על הפרקט אם לא ירשו לה ללבוש חולצה מתחת לגופיית המשחק - זאת מטעמי צניעות.

בפיב"א, נכון לעכשיו, עדיין מתנגדים לכך - וקובעים כי לבוש זה אסור על פי התקנות. שפיר והיועץ המשפטי של איגוד הכדורסל הישראלי יצאו היום למינכן כדי לשנות את ההחלטה, כדי שהרכזת המוצלחת תוכל לייצג בכבוד את המדינה. האיגוד הגיש ערעור רשמי לפיב"א, בדרישה כי יתיר לשפיר ללבוש חולצה בהתאם לרצונה. מאמן הנבחרת, אלי רבי, אמר היום במסיבת עיתונאים כי "השקענו כספים בנושא, מעל 10,000 אירו. נילחם בהחלטה בכל הכוח".

בעקבות פניית כיפה שבדקה עם משרד החינוך באשר לעמדתו בעניין, הודיעה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, כי היא "בהחלט סבורה כי יש לסייע לספורטאית נעמה שפיר להשתתף באליפות תוך התחשבות ברגשותיה הדתיים".

בבדיקה שערך משרד הספורט מול איגוד הכדורסל התברר כי האיגוד עושה מאמצים רבים ומשקיע משאבים על מנת לסייע להסדרת הנושא. "לאור חשיבות העניין ורגישותו ביקשה השרה לבנת גם מראש מינהל הספורט ד"ר אורי שפר לתמוך בניסיונות האיגוד לשכנע את פיב"א להיעתר לבקשתה של שפיר", נמסר בתגובה לכיפה.

יצוין כי בפיב"א עדיין טוענים כי הדרישה למשחק ללא חולצה מתחת למדים, נובעת מטעמים של אחידות המשחק בין כל השחקנים. ועל כן, ייתכן והפתרון עבור הנבחרת הישראלית תהיה האפשרות כי הנבחרת כולה תשחק עם חולצות מתחת למדים. בנבחרת הישראלית עשו ניסיון לכך והחליטו כי ינסו לנקוט את כל האמצעים על מנת לאשר לנעמה בלבד לשחק עם חולצה מתחת למדים.