התקציב הועבר לישיבות – המוסדות יראו זאת ביממה הקרובה

לאחר פעילות אינטנסיבית של הבית היהודי, לפני שעה קלה הועבר לישיבות ולמדרשות התקציב החודשי שכולל את התוספת לפי התבחינים החדשים

יונתן אוריך, כיפה 06/10/13 13:09 ב בחשון התשעד

התקציב הועבר לישיבות – המוסדות יראו זאת ביממה הקרובה
יחצ, צילום: יחצ

המאמץ של הבית היהודי נחל הצלחה: לאחר פעולות של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, סגן שר החינוך אבי וורצמן, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ איילת שקד ויו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי, היום (א‘) לפני שעה קלה הועבר התקציב החודשי לישיבות ולמדרשות, הכולל את התוספת על פי התבחינים שאושרו ביום רביעי האחרון.

לפי התבחינים, ישיבות שייהנו מהתוספת הן אלו שלפחות 15% מתלמידי שלושה שנתונים רצופים ב- 9 השנים האחרונות התגייסו לשירות סדיר בצה"ל. התוספת תינתן רטרואקטיבית מ- 1 בספטמבר. בעוד זמן קצר ועדת הכספים בראשות ח"כ ניסן סלומיאנסקי צפויה לאשר את העברת 65 מיליוני השקלים של התוספת התקציבית..

על פי התבחינים, ישיבות ההסדר יקבלו תוספת לתקציב שהיה להן בשנת 2012 ואילו הישיבות הגבוהות הציוניות לא ייפגעו. התמיכה בישיבות תלך ותעלה ככל שאחוז הגיוס לצבא יגדל. כך, ישיבות עם גיוס של 15% ומעלה יקבלו תמיכה שתעמוד על 1.5 נקודות לתלמיד. לישיבות עם שיעור גיוס של 30% תינתן תמיכה שתעמוד על ערך של 2 נקודות. אלו שמתגייסים מהן 45% ייהנו משיעור תמיכה של 2.7 נקודות ואילו ישיבות המגייסות 60% ומעלה מתלמידיהן ייהנו מתמיכה שתעמוד על 3.6 נקודות, לעומת 1.8 נקודות כיום.

גם מדרשות לבנות יקבלו תוספת תקציבית, של פי שניים ממה שהוקצה תחילה בתקציב, מ- 1.25 נקודות ל- 2.5 נקודות. יש לציין שמסעיף זה ייהנו הן מדרשות ציוניות והן כ- 2,000 בנות מדרשות חרדיות. גם מוסדות תורניים הנמצאים בתוך מוסדות אקדמיים יקבלו תוספת תקציבית.

השר בנט בירך על אישור התבחינים ואמר כי "לאורך כל הדרך שבנו ואמרנו כי נילחם על כך שתקציב הישיבות הציוניות לא ייפגע. זוהי עוד הבטחה שקיימנו. התורה איננה סקטוריאלית. חיילי ההסדר והישיבות הגבוהות הם צבא הזהות היהודית של המדינה, נמשיך להילחם למענם. ההצלחה איננה סוף פסוק".

וורצמן ציין כי הוא ”שמח ששינוי התבחינים ותוספת התקציב יאפשרו לישיבות לפעול בצורה טובה לחיזוק עולם התורה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר