אבי וורצמן ויתר על מקומו בכנסת, נפתלי בנט יחזור לכנסת

ח"כ שלעבר אבי וורצמן הודיע כי הוא מוותר על מקומו בכנסת. במקומו ייכנס לכנסת נפתלי בנט שהתפטר במסגרת החוק הנרווגי ומקומו של וורצמן יישמר במידה וירצה להצהיר אמונים לכנסת

אפרת קרסנר, כיפה 02/12/15 16:02 כ בכסלו התשעו

אבי וורצמן ויתר על מקומו בכנסת, נפתלי בנט יחזור לכנסת
דוברות, צילום: דוברות

בהודעה שפרסם ח"כ לשעבר אבי וורצמן, הוא מודיע כי הוא מוותר על מקומו בכנסת ישראל כעת משח"כ מגל מתפטר מרשימת הבית היהודי והוא הבא בתור ברשימת "הבית היהודי". וורצמן שמכהן כמנכ"ל המרכז השיקומי עלה נגב הודיעה כי ברצונו להמשיך את השליחות בכפר.

"החלטתי להישאר עם הילדים. בימים האחרונים התלבטתי רבות בסוגיית החזרה לתפקיד ח"כ. החלטתי להישאר עם דיירי עלה נגב נחלת ערן, החלשים ביותר בחברה. נפלה בחלקי הזכות לעבוד עם ילדים מיוחדים שצריכים את כל אהבתי וכוחותי. אני רואה בכך עבודת קודש. לאחר מספר חדשים כמנכ"ל הכפר ולצידו של האלוף דורון אלמוג, הבנתי את המחוייבות העצומה כלפי ילדי הכפר, עובדיו ובני משפחותיהם והחלטתי שאסור לי לעזוב אותם בנקודת זמן זאת כאשר לפתחנו משימות רבות הנוגעות בתיקון עולם. אמשיך בשליחותי הציבורית בכל מקום שאהיה. אני מודה לרעי וחברי יו"ר המפלגה נפתלי בנט על שהבין את החלטתי ועל הרעות והגיבוי לאורך כל הדרך".

לאור הודעתו, הממוקם הבא בתור ברשימה הוא מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך אולם הוחלט שמי שיתפוס את מקומו הוא יו"ר המפלגה נפתלי בנט שיחזור לכנסת לאחר שהתפטר ממנה.

בהודעה שפרסם השר בנט נכתב: "השר בנט הודיע כי יחזור לכנסת בימים הקרובים, לאחר שקיבל הבוקר את החלטתו של אבי וורצמן להישאר בתפקידו בעלה נגב ולסייע לילדים הזקוקים לו. זאת החלטה אצילית של אדם שערכים מול עיניו. השר בנט רואה את שליחותו של וורצמן בעלה נגב כלא-פחות הגשמת ערכי הבית היהודי מאשר כהונה בכנסת. ניר אורבך ימשיך בתפקידו כמנכ"ל המפלגה".

כזכור, התפטרותו של בנט כח"כ מהכנסת התאפשרה בזכות החוק הנורבגי. החוק מאפשר לכל סיעה בקואליציה להכניס חבר כנסת במקומו של שר או סגן שר שיבחרו להתפטר מהכנסת ולפנות מקום. אם כהונתם כשרים או כסגנים תופסק, הם יכולים על פי חוק זה לחזור לכהן כחברי כנסת, והאחרון ברשימה יסיים את כהונתו.

כך בנט המשיך לתפקד כשר חינוך במהלך החודשיים האחרונים, ויכל לפנות את מקומו לחברת הכנסת הבאה ברשימה, שהייתה שולי מועלם. כעת לאחר שמגל פרש בשל תלונות בגין הטרדה מינית, בנט יחזור לתפקד כשר וכחבר כנסת במשרה מלאה, מקומו של וורצמן יישמר וניר אורבך יישאר בתפקיד מנכ"ל המפלגה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר