תלמידה באולפנה בדרום: "העירו אותנו ב-5:30 כדי להיכנס למקלטים"

רסיסי טיל שיורט מעל אולפנה בדרום הארץ נחת באזור האולפנה. ראש האולפנה אומר לכיפה כי ישנן כמה תלמידות שנמצאות בלחץ. אחת התלמידות מספרת: "העירו אותנו ב5:30 כדי להיכנס למקלטים. רוב התלמידות תושבות הדרום, אז אנחנו פחות לחוצות"

גלעד כהן, חדשות כיפה
יד בחשון התשפ
,
12 בנובמבר, 2019 9:47
תמונת אילוסטרציה

תמונת אילוסטרציהצילום: פלאש 90

הבוקר (ב'), בין כל מטחי הרקטות על ישראל, יורט טיל מעל אולפנה בדרום הארץ, אחד הרסיסים מהטיל נחת בשטח האולפנה. ראש האולפנה אומר בראיון לכיפה כי מצבן של רוב התלמידות טוב, וישנן כמה שנמצאות בלחץ. על-פי הנחיות של פיקוד העורף, באולפנה עסוקים כעת בפינוי הבנות לבתיהן. אחת התלמידות מספרת: "העירו אותנו ב5:30 כדי להיכנס למקלטים. רוב התלמידות תושבות הדרום, אז אנחנו פחות לחוצות".

"אנחנו ברוך השם התארגנו", אומר הבוקר ראש האולפנה. "עכשיו הבנות מתחילות לצאת לביתן, כל בת לביתה בהסעה מסודרת". הרב וראש האולפנה אומר כי אומנם יש כמה תלמידות שקשה להן, אך רוב הבנות מתפנות כעת ברוגע ממתחם האולפנה שבדרום. "קיבלנו הוראה לפנות את הבנות וכולן מפונות בהסעות מסודרות. הבנות אכלו ארוחת בוקר ומרגע היירוט אנחנו עסוקים בפינוי".

אחת תלמידות האולפנה סיפרה לכיפה כי היא התעוררה יחד עם הבנות ב-5:30 בבוקר. "בזמן האזעקה בשעה 5:30 – מישהי עברה בין כל החדרים והעירה אותנו כדי ללכת למקלט. האזעקה השניה הייתה ב-7:45 – פשוט הלכנו כבר לבד למקלטים". התלמידה אומרת לכיפה כי מכיוון שרוב הבנות תושבות הדרום, אז הן מכירות את המצב. כאמור, כעת תלמידות האולפנה בדרום עושות את דרכן, כל אחת לביתה בהסעות שיוצאות מהאולפנה.

(הידיעה קיבלה את אישור הצנזורה)

12.11.2019

1. זה אכן *מבוסס* על סיפור אמיתי (תלמידה מהאולפנה הנ"ל)

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

2. זה בהרן לכל המתעניינים (ילדה מבהרן)

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

3. חח רואים שזאת חמשושית שהתראיינה;) (בהרניסטית)

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

4. אנשים פשוט מנותקים (מישהי מבהרן)

מחמש בבוקר בערך אנחנו על הרגליים מהאזעקות ובקושי הסכימו לנו לצאת מהפנימיות וכל רגע יש אזעקות ליד האולפנה, בוקר סיוטי! שלחו אותנו הביתה ואשכרה אנחנו מגיעות ופשוט נראה שהכל כרגיל. אנשים מנותקים כאילו זה עולם אחר! מזעזע

דווח על תגובה לא ראויה
13.11.2019

5. 1 (John)

1

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
מערת המכפלה צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

פעיל הימין אילן הירשפלד הלך לעולמו

קרא עוד