סגור

תיעוד: השתלטות ערבית על אדמות בגוש עציון

בתנועת רגבים תיעדו עבודות הנדסיות פלסטיניות באזור נחל חלץ, שבין שכונת גילה לגוש עציון. מנהל פעילות התנועה ביהודה ושומרון: "גם במקרה זה הרשות הפלסטינית משמשת כיד מכוונת המממנת את העבודות בעזרת כספי סיוע ממדינות זרות"

משה ויסטוך
יז בשבט התשעט
,
23 בינואר, 2019 19:39
השטחים שעליהם, לפי הטענות, משתלטת רשות הפלסטינית

השטחים שעליהם, לפי הטענות, משתלטת רשות הפלסטיניתצילום: תנועת רגבים

הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על שטחים שבין ירושלים לגוש עציון, באדמות נחל חלץ , כך נטען הערב (רביעי) על ידי תנועת רגבים שחשפה תיעוד מיוחד בניסיון להוכיח זאת.

לדברי אנשי תנועה, רעש הטרקטורים בוקע מהאזור ומגיע עד לבתים הראשונים ביישוב הר גילה שבפאתי ירושלים. עוד נטען כי בקרקעית הנחל עובדים לאחרונה מספר רב של כלים הנדסיים כבדים שהופכים את נופי הנחל למשטחים רחבי ידיים.

יש לציין כי מדובר ב אדמות סקר, שבאופן עקרוני ניתן להכריז עליהן כאדמות מדינה. לטענת ישי חמו, מנהל הפעילות של תנועת רגבים ביהודה ושומרון, היקף העבודות ההנדסיות והעלות הכספית הגבוהה של העבודות מוכיח כי לא מדובר ביוזמה חקלאית פרטית. 

"גם במקרה זה הרשות הפלסטינית משמשת כיד מכוונת המממנת את העבודות בעזרת כספי סיוע ממדינות זרות", הוא אמר, "וכפי שקרה במקומות אחרים העבודות החקלאיות התגלו כמאחזים בלתי חוקיים שהרשות הפלסטינית מקימה ומאיישת באזורים חשובים". לדבריו, "פנינו למנהל האזרחי מספר פעמים בדרישה לבצע אכיפה ממשית בשטח הסופר אסטרטגי הזה, אך כרגע המצב הוא שהעבודות נמשכות באין מפריע".  

במורד הנחל, ישנן קרקעות רבות שרכשה קק"ל שנים רבות לפני קום המדינה, ובתקופה האחרונה החלו קק"ל והמנהל האזרחי בייעור השטח. מועצת גוש עציון ותנועת רגבים תיעדו מספר רב של פלישות ערביות גם לאדמות קק"ל, וכן פגיעה וכריתה של עצים שניטעו בשטח. 

אזור נחל חלץ

אזור נחל חלץצילום: תנועת רגבים

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הוסיף כי "גזל הקרקעות הממומן על ידי אבו מאזן ושותפיו לא זר לנו לצערנו". עוד אמר נאמן כי התופעה הזאת צריכה להדאיג את כל מקבלי ההחלטות במדינת ישראל. לא ייתכן שבאין מפריע הורסים ומשתלטים כאן על אדמות מדינה וכן על כאלה שמחר אמורות להיות מוכרזות כאדמות מדינה. שכנינו הערבים גוזלים באופן שיטתי קרקעות ומנצלים את חוסר האכיפה כשבקצה הם נשענים על חזקות בחסות חוק שמפלה את מתיישבי יהודה ושומרון, הגיע הזמן לשים לזה סוף". 

במענה לפניית רגבים אמרו במנהל האזרחי כי "בהתאם לפנייה ובמידת הצורך, יינקטו הליכי פיקוח ואכיפה בהתאם לנהלים, ומימוש האכיפה ייקבע בהתאם לסדר העדיפויות". 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתמר בן גביר צילום: כיפה

בן גביר: "איילת שקד רצה אלינו בקריאות הצילו"

קרא עוד