שפטל: "לשנוא ערבים זו לא גזענות". ח"כ פריג': "גזען"

עורך הדין ואיש התקשורת אמר בתכניתו ברדיו 103FM כי לשנוא את הערבים "זו מצווה". ח"כ פריג': "הרדיו הוא לא לשכת תעסוקה לגזענים ושפטל הוא גזען"

משה ויסטוך
כט בתמוז התשעח
,
12 ביולי, 2018 21:47
חושב ששנאת ערבים זו מצווה

חושב ששנאת ערבים זו מצווהצילום: פלאש 90

עורך הדין ואיש התקשורת, יורם שפטל, התבטא היום (חמישי) בתכניתו ברדיו 103FM בחריפות נגד הציבור הערבי וטען כי לשנוא אותם זו לא גזענות. ח"כ עיסאווי פריג' זעם על הדברים וקרא לפטרו מהתחנה.

"לשנוא את האויב זו לא גזענות. זה הרגש האנושי הכי נורמאלי", אמר שפטל בשיחה עם מאזין שהעלה על הקו. לדבריו, "הערבים הם אויבינו 120 שנה ולשנוא אותם זו אינה גזענות אלא תכונה אנושית הכי לגיטימית בעולם".

עוד אמר, מי שידוע בחריפות וחדות לשונו, כי הערבים הם "לא סתם אויב, זה אויב רצחני וחסר מעצורים. לשנוא אותו לא רק שזה לא גנאי - זו אפילו מצווה". שפטל אף מתח ביקורת על אנשי השמאל ואמר כי "מה שמכעיס אותי זה שכל השמאלנים האלה מכירים את הערבים רק כאשר מקבלים מהם שירות. ברור שהם יקבלו מהם יחס טוב. אני רוצה לראות אותם חיים איתם ביום יום ליד הבית שלהם. אני מת לראות את זה ומת שזה יקרה".

יכהן בוועדת החוץ והביטחון. ח"כ פריג

דורש לפטר את שפטל. ח"כ פריג'צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

יש לציין כי ב-103FM הסירו את תמלול הקלטת התכנית מאתרם ובנוסף מחקו גם את הקישור להקלטה עצמה.

ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ הגיב לדברים ואמר כי "אין מקום לרייטינג של שנאה והסתה ולכן אין מקום ליורם שפטל בתחנת רדיו שפועלת מתוקף רישיון מהרשות השנייה. הרדיו הוא לא לשכת תעסוקה לגזענים ושפטל שמגדיר את הערבים כעם 'כרצחני, חסר מעצורים שלשנוא אותו זו מצווה' הוא גזען. רק דמיינו שבמקום ערבים היה היה מדובר ביהודים".  

חבר הכנסת הערבי יצא בדרישה לתחנת הרדיו לפטר את שפטל, "אנחנו עדיין חיים במדינת חוק, מדינה דמוקרטית ואסור שדבר כזה יקרה. אסור שאדם ינצל את מעמדו וישתלח בציבור שלם מעל גלי האתר תוך אמירות גזעניות ומסיתות. הרייטינג שהוא מביא לתחנה הוא רייטינג פסול ומסוכן. ועלול להוביל לכך שמאזין ישמע את ההסתה הפרועה ויבצע את דבריו הלכה למעשה. יש לפטר אותו באופן מידי ויפה שעה אחת קודם!".

12.07.2018

1. מה לעשות ששפטל צודק? (האמת כואבת לפעמים)

התייפיפות לא תעזור. הערבים הם עם שקרן (תוספת שלי) ואכזר. כמובן שיש יוצאי דופן, אבל אנחנו מדברים על המאפיינים השולטים.

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2018

2. טוב מאוד! (אמת ויציב)

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2018

3. שפטל , לשנוא ולהחרים אותך וכל אוהדיך זו מצווה (בוזגלו)

שפטל לשנוא ולהחרים אותך ואת האוהדים שלך זו מצווה.

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2018

4. ה"גזענות" בישראל היא רק לכאורית. ("גזען" לא גזען)

ה"גזענות" בישראל היא לא אמתית (אך ר' הערה בסוף). ה"ערבים" השנואים, לא בגלל מוצאם הם שנואים. מדובר בשנאת בני תרבות מסוימת, כמו שנאת פלסטינים לעברים (חשודים בציונות) או כמו שנאת קניבלים, להבדיל, שאינן גזענות.
|
כשיצחק רבין נהל את המו"מ עם הפלסטינים לקראת אוטונומיה להם בעזה, הוא אמר לישראלים: "הלוואי שעזה תטבע בים". הוא לא התכוון לבטא שנאה כלפי בני מוצא מסוים, כמוהו ככל שונאי ה"ערבים".
שונאי "ערבים" שונאים את בני התרבות הלאומנית הפרו-ג'יהאדיסטית שכל הפלסטינים, לרבות הישראלים שבהם, משתיכים אליה, פרט למעטים. בתרבות פרו-ג'יהאדיסטית זאת הצווי התרבותי (הנורמה) הוא לתמוך, במדה מסוימת, בצד הג'יהאדיסטי כאשר הג'יהאדיסטים לוחמים מלחמת חרמה בפרו-ציונים.
דוגמה: לא יהיה נורמטיבי שם להצטרף ליחידה צבאית שיעודה הוא להרוג בג'יהאדיסטים (למעשה, כיום אפילו ההצטרפות לשרות לאומי אזרחי היא פסולה בתרבות זאת). עוד דוגמה: לגיטימיות לצפיה בט.ו. בערוצי הסתה מוסלמיים ובהם תעמולה אנטישמית ארסית ולחשיפת הילדים להשנאת יהודים. עוד דוגמה: חנוך מדור לדור לשנא פרו-ציונים ולדון אותם לכף חובה (ציטוט מזכרוני מדבריו של בכיר מאד, שידוע באמירותיו נגד יהודים שמפלים לרעה ערבים: ילד בגן ילדים ערבי בישראל כששואלים אותו מיהו איש רע יענה "יהודי, חיל, מתנחל").
|
אמנם, פגיעה בזכויותיהם של בני התרבות הלאומנית הפרו-ג'יהאדיסטית היא פסולה וגם מזיקה, לדעתי, אבל את שונאיהם אינני יכול לראות כגזענים. גזענות זה דבר אחר.
לפיכך, האשמת יהודים בגזענות כלפי "ערבים" טופלת אשמת שוא שמשרתת את אויבי ישראל וגזענים אנטישמים, ובגלל שעלילת שקר זו מעלימה את הבעיה האמתית היא גם מונעת השתדלות לפתרון אמתי.
|
הערה: למרות מה שכתבתי, עדיין המוחים על גזענות בישראל יכולים, אם ירצו, לטעון:
א. חק השבות- מאפשר אזרחות ישראלית אוטומטית לפי מוצא, ללא עמידה בקריטריון תרבותי-יהודי כלשהוא.
ב. פטור לפי מוצא משרות בצה"ל.
ג. פטור לפי מוצא משפוטם של בתי הדין הרבניים.

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2018

5. יורם שפטל גזען ? מה פתאום (רותם)

אין אדם נאור ממנו. ופיו מפיק מגרונו מרגליות לשוניות יוצאות דופן ביופיין...

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2018

6. הכותרת מטעה במזיד! (ארנון)

הוא לא אמר שטיבעי לשנוא ערבים באשר הם ערבים.
הוא אמר שטיבעי לשנוא ערבים שהם אוייבים.

לשנוא את האוייב שלך זה דבר טיבעי לגמרי ואין בזה שום עניין של גזענות.

לכן שפטל איננו גזען. שנאת האוייב איננה גזענות.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2018

7. אבי ז"ל סיפר לי שבגרמניה הסבירו שלשנוא יהודים זה ערך ולא גזענות. שפטל מביע היטב את רחשי הלב של גזעני הימין ההזוי שהשתלט עלינו. (רונית)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: shutterstock

תחזית מזג האוויר: שבת חורפית עם שלג וסופות רעמים

קרא עוד