סגור

שמחה גולדין למשפחות השכולות: לא אגיע לטקסי האזכרה של חללי צוק איתן

אביו של הדר גולדין הי"ד, שגופתו מוחזקת על ידי חמאס תקף בחריפות את נתניהו, "אני לא יכול להתייצב שם כל עוד ראש הממשלה הזה כושל בהבאת בני לקבר ישראל, ושלוחיו תוקפים אותנו במישרין ובעקיפין על מעשינו"

חדשות כיפה
טז בתמוז התשעח
,
29 ביוני, 2018 12:38
לאה ושמחה גולדין

לאה ושמחה גולדיןצילום: פלאש 90

שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד שגופתו מוחזקת בשבי חמאס, תקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי הוא מנהל מול משפחתו מסע שיסוי. במכתב פתוח למשפחות השכולות, שפורסם ב'ידיעות אחרונות', הוא הסביר מדוע לא ישתתף השנה בטקס האזכרה של חללי מבצע צוק איתן.

"ראש הממשלה לא העמיד את חזרתו של בני משדה הקרב כתנאי להסכם בסיום הקרבות", הוא כתב וציין כי ה"מדינה כשלה והפרה את הברית המונחת בבסיס המונח 'צבא העם', לפיו צה"ל לא משאיר חיילים מאחור, והמדינה מתחייבת להביא את חייליה חזרה משדה הקרב בריאים, פצועים או חללים. וכך החלו ארבע שנים".

לדבריו, מאז משפחתו ומשפחות החטופים הנוספים שמעו בעיקר מילים והבטחות, "בכל טקס, שמענו מילים ריקות מפי ראש הממשלה, על המחויבות. איני צריך מחויבות, אני צריך מעשים".

גולדין הסביר כי השנה הוא לא מתכוון לקחת חלק בטקסי האזכרה לחללי צוק איתן, "השנה אסור שאהיה שם. אסור שאתן אישור להפקרה הזו. אני לא יכול להשתתף בטקס זיכרון שאותו מנהל האחראי לכך. אסור שאתייצב לשמוע, אחרי ארבע שנים של הפרת הברית, נאום ריק של ראש הממשלה שהוציא את בני לקרב ולא החזיר אותו וממשיך להפקיר אותו בארבע השנים האחרונות".

בנימין נתניהו

בנימין נתניהוצילום: פלאש 90. יונתן סינדל

בהמשך הוא תקף בחריפות את נתניהו, לא רק על אי השבת הבנים, אלא על הדה לגיטימציה שלטענתו עשה למשפחתו, "החל מאמץ לצייר אותי ואת משפחתי כמי שיביאו את המלחמה הבאה ואת השכול שבעתיד – שיסוי מתוחכם ומתואם נגד משפחה המשקפת לראש הממשלה את מחדליו, המדגימה לממשלה את רפיסותה, את כניעתה לטרור.

"לאחרונה שמענו 'קצין בכיר' האומר כי 'השרים שבויים בידי משפחת גולדין'. מכל האנשים, 'קצין בכיר'. מכל המילים, 'שבי'. קצין בכיר עבורי הוא תת־אלוף או אלוף. אדם המוביל אחריו אלפי אנשים לקרב, אמיץ ובר לבב. מי הפחדן הזה המסתתר מאחורי הכינוי 'קצין בכיר' ומחשיד עשרות אנשים מובחרים? איך יוביל לקרב לוחמים? איך אני, סגן־אלוף בצה"ל, שבני סגן הדר גולדין שבוי בידי האויב, יכול לסמוך על מפקד כזה שיוביל חיילים לקרב? אבל כשנציג הצבא יוצא נגד משפחה שכולה באופן תקשורתי, התגובה הלקונית של דובר צה"ל הייתה: 'הדברים המצוטטים בשם קצין בצה"ל, באם נאמרו, אינם מייצגים את עמדת צה"ל הרשמית'".

לסיום חזר אביו של הדר לסוגית אי השתתפותו בטקסי האזכרה ואמר כי הוא "מתנצל בפני המשפחות השכולות שיבחרו להיות בטקס. הלוואי שהתייצבותה של המדינה לצידכם ביום אסוננו תקל מעט על הכאב היומיומי והאובדן. אני לא יכול להתייצב שם כל עוד ראש הממשלה הזה כושל בהבאת בני לקבר ישראל, ושלוחיו תוקפים אותנו במישרין ובעקיפין על מעשינו.

"אני מתנצל בפני כל הגורמים הדואגים לזיכרון הנופלים, ובמיוחד בפני נשיא המדינה, שכל שנה, וכל השנה, אינו נח ממאמציו להביא את בני לקבר ישראל. אלא שרובי ריבלין יכול להבין אותי יותר מכל, שהרי שמע ליד עריסתו כִּי שֶׁקֶט הוּא רֶפֶשׁ, הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶשׁ, לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר!".

29.06.2018

1. האם בוגי הבן דוד שלו מסית אותו נגד נתניהו? (י)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנות שירות, למצולמות אין קשר לכתבה צילום: מנהלת השירות הלאומי אזרחי

יש הסכמות: השירות הלאומי והחינוך המשלים ימשיכו לפעול

קרא עוד