חדשות כיפה

ריבלין: "עדים לשיח בלתי מתקבל על הדעת כנגד הערבים"

נשיא המדינה התייחס למערכת הבחירות הנוכחית ולשיח שנוצר בעקבות דבריה של הדוגמנית רותם סלע. הנשיא המליץ לאזרחי ישראל לצאת מהרשתות החברתיות ולדבר עם אנשים שונים: "במקום חלונות לעולמות חדשים הרשתות החברתיות מספקות לנו מראות"

נשיא המדינה ראובן ריבלין

נשיא המדינה ראובן ריבליןצילום: קובי גדעון לע"מ

לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד פחות מחודש, נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא היום (ה') דברים בפני חניכי המכינות הקדם צבאיות בכנס "בוחרים לחשוב" ביוזמת המכון הישראלי לדמוקרטיה ובית יגאל אלון. ריבלין התייחס להשערות, כי בעקבות המלצת היועמ"ש בעניין תיקי נתניהו יטיל הנשיא את הרכבת הממשלה למועמד אחר ואמר: "אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר"

בתוך כך, נשיא המדינה אמר כי לאחרונה מתקיים שיח סביב עמדותיו האישיות, למי ולמה ייתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. "נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים. ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש. עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדיי. לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי", אמר הנשיא. 

ריבלין התייחס גם לדבריה של הדוגמנית רותם סלע, שפרסמה פוסט בחשבון האינסטגרם שלה בו היא חושבת שמדינת ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה, ושחשבו לזכור שגם האזרחים הערבים הם אזרחי מדינת ישראל. "אני ממליץ לכולנו לצאת מהרשתות החברתיות ולדבר עם אנשים שונים מאיתנו- לשכנע, להתווכח, להכיר, לכעוס", אמר נשיא המדינה. "לצערנו, במקום חלונות לעולמות חדשים הרשתות החברתיות מספקות לנו מראות. כל אחד מסתכל על הפיד שלו, ובטוח שהוא הכי צודק בעולם. צאו מהמקלדת ותדברו, עם בני משפחה וחברים. רק היכולת להידבר, ולייצר שיח אמיתי היא שתאפשר לנו להבטיח מערכת בחירות דמוקרטית בבסיסה, כזו שנותנת מקום לכלל הקבוצות בישראל - דתיים, חילונים וחרדים, ערבים ויהודים, ממש באותה המידה".

לא יורדת מהכותרות הפוליטיות. סלע

לא יורדת מהכותרות הפוליטיות. סלעצילום: דבש סדן-cc-by-sa

"כשאתם שם, בקלפי - זכרו: מימוש החובה הדמוקרטית שלכם, היא זכות אדירה, השקיעו את הזמן שלכם בלשמוע ולהעמיק ברשימה - ולא רק באלו המובילים אותה. תציגו קושיות לכל הצדדים, תקשו כשצריך ותקשיבו כשצריך". אמר הנשיא עוד וחתם את דבריו בשתי הערות: "ראשית, זכרו שתפקידכם כאזרחים במדינה דמוקרטית- אינו מסתיים בקלפי. מוטלת עלינו החובה והזכות להמשיך ולהיות מעורבים במה שקורה, כדי לוודא שהנציגים שלנו ממשיכים לעבוד קשה וכדי להבטיח שהשיח בחברה הישראלית ממשיך להתקיים ולייצג באופן מלא את כלל אזרחי המדינה. והערה שנייה ואחרונה. לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות, למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש. עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדיי. לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר".

הליכוד
28
הליכוד
כחול לבן
31
כחול לבן
איחוד מפלגות הימין
7
איחוד מפלגות הימין
הימין החדש
6
הימין החדש
שס
5
שס
ישראל ביתנו
4
ישראל ביתנו
כולנו
4
כולנו
תעל
7
תעל
מרצ
5
מרצ
הרשימה המשותפת
5
הרשימה המשותפת
יהדות התורה
6
יהדות התורה
גשר
0
גשר
זהות
4
זהות
העבודה
7
העבודה
יחד
0
יחד
הסקר נערך על ידי חדשות 13 בתאריך 11/03
בחירות 2019 - מאגר הסקרים המלא

עקבו אחרינו בטוויטר
14.03.2019

1. ריבלין יבחר 'כחול-לבן' (אין ספק)

ה'מכון הישראלי לדמוקרטיה' עוד גוף במימון ה'קרן החדשה לישראל'.

ריבלין זנח את כל ערכיו הרוויזיוניסטים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

2. ריבלין הוא פלורליסט ומכיל-עם מישהו רוצה הסברים לעומק למה זה רע יש אצל רבני הר המור מי שלא פלורליסט אבל שונא את הר המור בהכרח חייב לבחור בפנאטיות (חמי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2019

3. טיפוס בוגדני (שחר)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2019

4. שיח לא מתקבל על הדעת כנגד בני עמך? (צביקה)

הם הגיעו לכך בגלל מעשיהם, ולא למרות מעשיהם!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ צילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

למי שייך הרב רפי פרץ ?

קרא עוד