סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ריבלין: "עדים לשיח בלתי מתקבל על הדעת כנגד הערבים"

נשיא המדינה התייחס למערכת הבחירות הנוכחית ולשיח שנוצר בעקבות דבריה של הדוגמנית רותם סלע. הנשיא המליץ לאזרחי ישראל לצאת מהרשתות החברתיות ולדבר עם אנשים שונים: "במקום חלונות לעולמות חדשים הרשתות החברתיות מספקות לנו מראות"

נשיא המדינה ראובן ריבלין

נשיא המדינה ראובן ריבליןצילום: קובי גדעון לע"מ

לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד פחות מחודש, נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא היום (ה') דברים בפני חניכי המכינות הקדם צבאיות בכנס "בוחרים לחשוב" ביוזמת המכון הישראלי לדמוקרטיה ובית יגאל אלון. ריבלין התייחס להשערות, כי בעקבות המלצת היועמ"ש בעניין תיקי נתניהו יטיל הנשיא את הרכבת הממשלה למועמד אחר ואמר: "אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר"

בתוך כך, נשיא המדינה אמר כי לאחרונה מתקיים שיח סביב עמדותיו האישיות, למי ולמה ייתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. "נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים. ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש. עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדיי. לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי", אמר הנשיא. 

ריבלין התייחס גם לדבריה של הדוגמנית רותם סלע, שפרסמה פוסט בחשבון האינסטגרם שלה בו היא חושבת שמדינת ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה, ושחשבו לזכור שגם האזרחים הערבים הם אזרחי מדינת ישראל. "אני ממליץ לכולנו לצאת מהרשתות החברתיות ולדבר עם אנשים שונים מאיתנו- לשכנע, להתווכח, להכיר, לכעוס", אמר נשיא המדינה. "לצערנו, במקום חלונות לעולמות חדשים הרשתות החברתיות מספקות לנו מראות. כל אחד מסתכל על הפיד שלו, ובטוח שהוא הכי צודק בעולם. צאו מהמקלדת ותדברו, עם בני משפחה וחברים. רק היכולת להידבר, ולייצר שיח אמיתי היא שתאפשר לנו להבטיח מערכת בחירות דמוקרטית בבסיסה, כזו שנותנת מקום לכלל הקבוצות בישראל - דתיים, חילונים וחרדים, ערבים ויהודים, ממש באותה המידה".

לא יורדת מהכותרות הפוליטיות. סלע

לא יורדת מהכותרות הפוליטיות. סלעצילום: דבש סדן-cc-by-sa

"כשאתם שם, בקלפי - זכרו: מימוש החובה הדמוקרטית שלכם, היא זכות אדירה, השקיעו את הזמן שלכם בלשמוע ולהעמיק ברשימה - ולא רק באלו המובילים אותה. תציגו קושיות לכל הצדדים, תקשו כשצריך ותקשיבו כשצריך". אמר הנשיא עוד וחתם את דבריו בשתי הערות: "ראשית, זכרו שתפקידכם כאזרחים במדינה דמוקרטית- אינו מסתיים בקלפי. מוטלת עלינו החובה והזכות להמשיך ולהיות מעורבים במה שקורה, כדי לוודא שהנציגים שלנו ממשיכים לעבוד קשה וכדי להבטיח שהשיח בחברה הישראלית ממשיך להתקיים ולייצג באופן מלא את כלל אזרחי המדינה. והערה שנייה ואחרונה. לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות, למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש. עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדיי. לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר".

הליכוד
28
הליכוד
כחול לבן
31
כחול לבן
שס
5
שס
ישראל ביתנו
4
ישראל ביתנו
עוצמה יהודית
0
עוצמה יהודית
הרשימה המשותפת
5
הרשימה המשותפת
יהדות התורה
6
יהדות התורה
העבודה-גשר
7
העבודה-גשר
המחנה הדמוקרטי
0
המחנה הדמוקרטי
ימינה
0
ימינה
נעם
0
נעם
הסקר נערך על ידי חדשות 13 בתאריך 11/03
בחירות 2019 - מאגר הסקרים המלא

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
14.03.2019

1. ריבלין יבחר 'כחול-לבן' (אין ספק)

ה'מכון הישראלי לדמוקרטיה' עוד גוף במימון ה'קרן החדשה לישראל'.

ריבלין זנח את כל ערכיו הרוויזיוניסטים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

2. ריבלין הוא פלורליסט ומכיל-עם מישהו רוצה הסברים לעומק למה זה רע יש אצל רבני הר המור מי שלא פלורליסט אבל שונא את הר המור בהכרח חייב לבחור בפנאטיות (חמי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2019

3. טיפוס בוגדני (שחר)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2019

4. שיח לא מתקבל על הדעת כנגד בני עמך? (צביקה)

הם הגיעו לכך בגלל מעשיהם, ולא למרות מעשיהם!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

"אי השלום" בנהריים צילום: יעקב לדרמן/פלאש 90

אי השלום בנהריים יוחזר לירדן

קרא עוד