סגור

רגע לפני פיזור הכנסת: חוק הזנות עבר לקריאה במליאה

ברגע האחרון: ועדת החוקה העבירה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק האוסרת על צריכת זנות או הימצאות במקום שעיקר השימוש בו הוא צריכת זנות. ח"כ מועלם: "במיגור הזנות ובשיקום הנשים במעגל הזנות אנו מביאים לתיקון עולם"

חדשות כיפה
יז בטבת התשעט
,
25 בדצמבר, 2018 15:33
הצבעת הוועדה

הצבעת הוועדהצילום: דוברות הכנסת

רגע לפני שהכנסת מתפזרת, ועדת החוקה העבירה פה אחד, את הצעת החוק הממשלתית לאיסור צריכת זנות לקריאות שנייה ושלישית במליאת הכנסת. 

במהלך הדיון אישרה הוועדה להטיל קנס על כל המצויים במקום מבלי שיהיה צורך להביא בחשבון את הנסיבות המיוחדות של הימצאותם שם, במטרה להקל על אכיפת האיסור. החוק יחול רק במקום שעיקר השימוש בו הוא לצריכת זנות ובהתאם להנחיות לשוטרים שיובאו לעיון הוועדה. בנוסף, הוועדה החליטה להעלות את הקנס ל-2,000 ₪ כדי להגביר את ההרתעה ולחזק את המסר הערכי חברתי.

לפי הצעת החוק ייקבע איסור על צריכת זנות כהוראת שעה לתקופה של חמש שנים. אכיפת האיסור תיעשה באמצעות קנסות מינהליים. האיסור כולל הן צריכת זנות והן הימצאות במקום המשמש לזנות במטרה לצרוך זנות. העונש המרבי לעבירה יהיה קנס בסכום של כ-75,000 ₪. העמדה לדין פלילי תהיה אפשרית אף היא בנסיבות המצדיקות זאת, לפי הנחיות שתקבענה על-ידי גורמי התביעה.

יוזמי החוק

יוזמי החוקצילום: דוברות הכנסת

עוד הוצע כי השרים יקבעו באישור ועדת החוקה, אמצעים ענישה חלופיים, כגון סדנה טיפולית-חינוכית, שבהם יחויב מי שעבר את העבירה, במקום תשלום הקנס או חלקו. לבסוף הוצע לקבוע שהוראת השעה תיכנס לתוקף שנה וחצי לאחר פרסום החוק, על מנת לאפשר היערכות של גורמי אכיפת החוק והרחבה של המענים השיקומיים והטיפוליים לעוסקים בזנות.

יוזמת החוק, ח"כ שולי מועלם בירכה על אישור החוק: "שש שנים של עבודה משמעותית מגיעות בע"ה  לסיום. חוק איסור צריכת זנות עבר בקריאה השנייה והשלישית בוועדת החוקה ויעלה בשבוע הבא במליאה לפני שהכנסת תתפזר, מועלם הוסיפה, "החוק יאסור צריכת זנות ואליו תצטרף התכנית הממשלתית לשיקום נשים, גברים ובני נוער בזנות. במיגור הזנות ובשיקום הנשים במעגל הזנות אנו מביאים לתיקון עולם"
 

25.12.2018

1. יופי שעבר (יונתן)

עכשיו אני מקווה שאנשים לא ישכבו עם הגויות האלה שבאות בתור תיירות. זה עבודה זרה ודבר אחד החמורים בתורה. והעונש בהתאם . זה בגידה בברית שעשו עם הקדוש ברוך הוא בגיל 8 ימים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כסיף. רק השמאל אשם במכות שחטף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עכשיו נזכרתם? תקיפת עופר כסיף - באשמת השמאל בלבד

קרא עוד