חדשות כיפה

רב העיר עפולה: "אין שום בעיה שבנות דתיות יתגייסו לצה"ל"

הרב שמואל דוד מוחה נגד עמדת הרבנות נגד גיוס נשים לצה"ל וטוען כי יש לבדוק את הנושא מחדש ולא להסתמך על פסק מקום המדינה. "לומר באופן גורף שאסור כי כולן יתקלקלו זה לא נכון"

דובר צהל

דובר צהלצילום: דובר צהל

"לומר שדבר שהיה נכון לפני 65 שנה, כשהצבא היה בחיתוליו, נכון גם היום - זה להוציא את הדברים מהקשרם". כך אמר הרב שמואל דוד רב העיר שמוחה כנגד עמדת הרבנות הראשית שפרסמה פסק הלכה לפיו אסור לבנות להתגייס לצה"ל. "החינוך של הבת הדתית היום לא דומה לחינוך של אז, והצבא של היום לא דומה לצבא של אז. הרבה מאוד דברים השתנו, וצריך לבדוק את הדברים מחדש, נכון להיום. הציבור הדתי מחויב בשירות כמו כל אזרח שהוא לא דתי. כואב לי לשמוע אמירות הקוראות לאיסור גיוס בנות לצה"ל"

הרב שמואל דוד, רב העיר עפולה הסביר כי "ההסתכלות צריכה להיות חינוכית ולא הלכתית, זה לא עניין של אסור או מותר", כך אמר בראיון שהתפרסם במקומון ידיעות העיר עפולה. "אני חושב שצריך לשרת את המדינה, אם זה בדרך צבאית או בדרך של שירות לאומי. ההחלטה של כל בת צריכה להיות אינדיבידואלית. יש תרי"ג מצוות ולא כתוב שם שום דבר על שירות צבאי לבנות. לבנות יש מחויבות אזרחית לשרת את המדינה. בבית דחפתי את בנותיי לשירות צבאי, אבל הן העדיפו שירות לאומי".

עוד הוסיף הרב דוד והסביר כי "דברים שהם תלויי מציאות, שאינם הלכה שכתובה בתורה או במשנה, צריכים להיבדק בהתאם לתנאים של היום. אני חושב שהחינוך של הבנות הדתיות היום הרבה יותר חזק. לא יקרה שום דבר אם הן ילכו לצבא. להגיד באופן גורף שאסור כי כולן יתקלקלו זה לא נכון, לא כולן ולא רובן". הרב דוד התייחס לעמדתו של הרב שמואל אליהו רב העיר צפת ואמר כי "הרב שמואל אליהו מציג גישה חששנית. אני חושב שהלכה למעשה לא צריך לפחד. תן לה חינוך יותר טוב כדי שלא תפחד, אל תמנע ממנה להיות בצבא לא בהצהרות ולא באיסורים. העמדה שלי יוצאת נגד קיבעון. אין איסור להתגייס, צריך לצאת מהקופסה. אני רוצה להאמין שהחינוך שאנחנו נותנים לילדים שלנו עד גיל 18 הוא מספיק טוב שלא צריך לחשוש מכך שלילד או לילדה ייפקחו פתאום העיניים והם יראו את האור ויעזבו אותנו".

לפניות לכתב נטעאל בנדל - desk@kipa.co.il

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: דובר צה"ל

חלוקה מחדש: צה"ל משנה את המיונים ליחידות המובחרות

קרא עוד