סגור

רבנים בצפת על הכלייזמרים: "אסור להימצא במקום תערובת ופריצות"

עשרות רבנים חתמו על מודעה שקוראת לציבור החרדי שלא להגיע למופעי הכלייזמרים בעיר, "גם אם הנגנים הם שומרי תורה ומצוות. על ההורים והמורים מוטלת אחריות להרחקת הילדים והתלמידים ממקומות אלה"

משה ויסטוך
כח באב התשעז
,
20 באוגוסט, 2017 12:37
פסטיבל הכלייזמרים בירושלים

פסטיבל הכלייזמרים בירושליםצילום: יוכטמן

עשרות רבנים מהמגזר החרדי בצפת, קראו שלא להשתתף במופעי 'הכלייזמרים' בעיר בטענה "שאסור להימצא במקום תערובת ופריצות".

לדברי הרבנים הציבור החרדי צריך להדיר את רגליו מהמופעים שעתידים להתחיל מחרתיים (שלישי) והימשך עד ליום חמישי. "הננו בזה להסיר מכשול", הם כתבו, "אשר בלא משים לב נשתרש בקרב מחננו והוא הפִּרצה הנוראה של ההליכה וההשתתפות בפסטיבל הכליזמרים".

לדבריהם, "אין כאן המקום להאריך בגנות מופע זה והלכה פשוטה היא שאסור להימצא במקום תערובת ופריצות, ועל אחת כמה וכמה שבאים לשם המוני בני אדם, והמכשלה גדולה ביותר".

הרבנים הוסיפו וטענו כי גם אם כל הנגנים והזמרים הינם דתיים, לציבור החרדי אין מה להתקרב לשם, "על כן אנו מגלים דעתנו, דעת תורה, שאסור באיסור חמור להימצא במקומות שמתקיימים בהם המופעים הללו, גם אם הנגנים הם שומרי תורה ומצוות. על ההורים והמורים מוטלת אחריות להרחקת הילדים והתלמידים ממקומות אלה".

21.08.2017

1. איסור לא תתגודדו; לא מכיר שום ספר הלכה מאף אחד מהרבנים האלה שכל ישראל מתחשב בו. מתחיל בצפת תהליך של בית שמש (אפרים)

יש רב ראשי אחד לצפת שנבחר בשעתו בידי התושבים - הרב אליהו. כל הציבור החרדי התקבץ לצפת כבודדים שבאו אחד אחד. לכן מלבד הרב אליהו, כל מי שמעיז לפסוק בצפת עובר על איסור חמור של "לא תתגודדו".

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חמץ בבתי החולים? אילוסטרציה צילום: pixabay

הקרב על החמץ בבתי החולים: מנדלבליט אישר לרבנות דיון חוזר בבג"ץ

קרא עוד