ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "נעמיק כאן שורשים"

אמש (ב') קיימה המועצה האזורית שומרון את מירוץ מבוא דותן – חרמש בצפון השומרון לזכרם של זיו דאוס ונתנאל קהלני הי"ד. אמא של נתנאל אמרה: "אני מרגישה דקירה חזקה בלב כמו סכין בכל פעם שאני חושבת על הפרידה ממך"

גלעד כהן 31/07/18 12:09 יט באב התשעח

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "נעמיק כאן שורשים"
המרוץ לזכרם של זיו ונתנאל, צילום: רועי חדי

אמש (ב') קיימה המועצה האזורית שומרון את מירוץ מבוא דותן – חרמש בצפון השומרון. המירוץ התקיים לזכרם של החיילים זיו דאוס ונתנאל קהלני, שנרצחו בפיגוע דריסה סמוך לישוב מבוא דותן לפני כ 4 חודשים.

במירוץ השתתפו מאות בני אדם בהם:  ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, היורים של הישובים מבוא דותן וחרמש אריה ציטרונוביץ ורוני מזרחי, חבר המליאה יחיאל מצקין שיזם את המירוץ,  בני משפחותיהם של החיילים, חיילי הגדוד, וכן תושבי הישובים מבוא דותן וחרמש. 

בטקס ההזנקה דיברו אחיו של זיו דאוס יונתן וכן נעמי אמו של נתנאל קהלני שאמרה: "אני מתגעגעת אליך כל כך. כל פעם שאני חושבת על הפרידה שלנו אני מרגישה דקירה חזקה בלב כמו סכין שנתקעת ולא יוצאת. המחשבה הזו שלעולם לא נתראה כ"כ נוראית שאני לא מצליחה לחשוב אותה עד הסוף. והיא תקועה. בראש ובלב. תמיד כשהיינו נפרדים הייתי עוזרת לך להכין תיק. לפרידה הזו לא ארזנו תיק. לא התכוננו אליה. אבל אתה במשך 20 שנה דאגת להשאיר לי תיק מלא וגדוש באלפי חיבוקים ונשיקות, המון אהבת אדם וחוסר ביקורתיות. אף פעם לא יהיה לי מספיק ממך. אבל אני יודעת שיש לי המון". 

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הזניק את המירוץ ואמר: "באנו לכאן כדי לומר שאנחנו מקדשים את החיים. שאנחנו לא ניתן  לאוייב להפיל את רוחנו. אנחנו נעמיק כאן שורשים לזכרם של נתנאל וזיו שהגנו בגופם על תושבי האיזור ונרצחו רק בשל היותם חיילי צבא ההגנה לישראל". 

המירוץ יצא ממבוא דותן דרך מקום הפיגוע לחרמש. ובו שני מקצים האחד של 10 ק"מ והשני של 5 ק"מ. כאמור מאות בני אדם השתתפו במירוץ

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר