סגור

ראש ישיבת הר עציון: "הרב דרוקמן איכזב את הציבור"

הרב משה ליכנטשטיין, ראש ישיבת הר עציון, טוען במכתב חריף לרב דרוקמן כי מכתב ההבהרה שלו בנושא תמיכתו ברב מוטי אלון 'מאכזב', וכי הרב דרוקמן איננו מכיר בחומרת העניין ואיננו מודה בטעותו

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כח בשבט התשעט
,
03 בפברואר, 2019 15:25
הרב חיים דרוקמן

הרב חיים דרוקמןצילום: יעקב כהן/פלאש 90

הרב משה ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון ובנו של הרב אהרן ליכטנשטיין, שלח היום (א') מכתב חריף לרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון, על רקע פרשת הרב מוטי אלון. במכתב כותב הרב ליכטנשטיין כי מכתב ההבהרה של הרב דרוקמן, שנשלח לראשי הישיבות בשבוע שעבר, 'מאכזב ביותר'. 

לדברי הרב ליכטנשטיין, "בני ובנות הציונות הדתית והוריהם מצפים לתגובתו של הרב בענין תמיכתו – המתועדת היטב – במוטי אלון". עוד הוסיף כי "הדרך להגיב על כך איננה על ידי הערת אגב במכתב המוקדש לאמירות כוללניות", ומוסיף אמירה חריפה: "הרב עדיין אינו מכיר בחומרת העניין, אינו מודע לעוצמת היצר ותחבולותיו".

מכתבו המלא של הרב משה ליכטנשטיין: "הדברים דלהלן נכתבים בלב כבד ומתוך הכרה מלאה בזכויותיו הרבות של הרב בשדה החינוך התורני וההנהגה הציבורית.

"קראתי בעיון את מכתבו של הרב שנשלח לראשי הישיבות והרמי"ם בשבוע שעבר, ועלי לומר בצער שהמכתב מאכזב ביותר. מזה למעלה מחודש, בני ובנות הציונות הדתית והוריהם מצפים לתגובתו של הרב בענין תמיכתו – המתועדת היטב – במוטי אלון לאורך השנים, גם לאחר שקלונו התפרסם ברבים ואף הורשע בדין. 

"עמדת מנהיגותו של הרב, התמיכה הפומבית שניתנה לאלון וההליכה כנגד דעת עמיתים רבים וטובים, מחייבות מענה פומבי. הדרך להגיב על כך איננה על ידי הערת אגב במכתב המוקדש לאמירות כוללניות ומוסכמות אלא בהתייחסות ישירה ומפורשת במכתב או הצהרה המוקדשים באופן בלעדי ומפורש לפרשה. כשיש פיל בחדר, צריך להתייחס אליו ישירות ולא להעיר על הצל שלו.

הרב משה ליכטנשטיין

הרב משה ליכטנשטייןצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

"האכזבה מדרך ההתייחסות האגבית היא כאין וכאפס לעומת האכזבה מתוכן הדברים שאין בהם שום התנצלות, שום הודאה בטעות, אפילו לא טעות בשיקול הדעת, ושום ניסיון לבקש מחילה ממי שנפגעו מכך. אינני מבין כיצד ניתן לומר לציבור שטעויות שנעשו הינן רושם מוטעה ותו לא? האם הצורך לרצות את חברו ולבקש את מחילתו בא על סיפוקו על ידי האשמת הציבור בחוסר הבנה? 

"היות וברי לי שהרב מכיר בחשיבות ההודאה בטעות ובקשת המחילה ואיני מעלה על דעתי שלא היה מתנצל אם פגע במאן דהוא, אין מנוס מלהסיק שהרב עדיין אינו מכיר בחומרת העניין, אינו מודע לעוצמת היצר ותחבולותיו ואינו מבין שחזקת כשרות ותשובה אינם הדרך להתמודד עם עברייני מין. ממילא, משמעות התמיכה בפוגע סדרתי והנזק הנגרם מכך אינם באים לידי ביטוי במכתב האמור ואינם נותנים מענה לצפייה של הציבור ללקיחת אחריות ובקשת מחילה.

"אני פונה לרב ומבקש שיוציא מכתב חדש וייעודי שיש בו לקיחת אחריות והכרה בפגיעה שנגרמה וכן הבהרת הצעדים שיינקטו בעתיד כדי למנוע הישנות מצב דומה בעתיד.

03.02.2019

1. קצת כבוד לזקנים (מה רוצים ממנו??)

עד 130

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

2. בגלל הרב דרוקמן נערים נפגעו מהרב אלון (ניר)

שישים רת הגאוה בצד ויבקש סליחה מהנערים שנפגעו וממשפחותיהם,הרב דרוקמן נתן לרב אלון ללמד באור עציון למרות העדויות וההרשעה,וכל מי שפנה אליו נזרק.

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

3. בגלל הרב דרוקמן נערים נפגעו מהרב אלון (ניר)

שישים רת הגאוה בצד ויבקש סליחה מהנערים שנפגעו וממשפחותיהם,הרב דרוקמן נתן לרב אלון ללמד באור עציון למרות העדויות וההרשעה,וכל מי שפנה אליו נזרק.

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

4. הרב דרוקמן (אנונימי)

אם הרב דרוקמן אמר אז צריך לסמוך עליו

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

5. הרב דרוקמן צדיק (ענבל)

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

6. כל הכבוד לרב ליכטנשטיין! (יחיאל)

תודה רבה הרב ליכטנשטיין שהשמעת את קולנו! כל מילה בסלע.

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

7. אין עוד מלבדו (טובה)

נמאס שאלו שחושבים שהם בעצמם בוחן לבבות וכליות... אם האמת אתם מחםשים מה זה לדרוש להוריד רב לברכיו?!?!?!?!

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

8. דרך ארץ בפני הרב דרוקמן לא תזיק לאיש... (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

9. דרך ארץ בפני הרב דרוקמן לא תזיק לאיש... (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

10. 12-13, כבר הזיקה להרבה אנשים. אם היו צועקים קצת קודם, כנראה שהיו נפגעים פחות אנשים. (3- זו את שמודדת אורך שרוולים וחצאיות?? תמציאי אפליקציית צניע)

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

11. הרב (תמר)

צדיק הרב דרוקמן.
בושה שפונים לתקשורת להכפישו.

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

12. מאוכזב מאד מהרב ליכשטנשטיין (רונן, בוגר הגוש)

בכאב אני כותב, אך אני מאוכזב מאד מהרב ליכטנשטיין. במקום ללמוד וללמד תורה, נראה שהוא הפך לרודף כותרות. בראיון בעיתון מקור ראשון, נדהמתי לקרוא את ההשתלחויות שלו כלפי הר המור, ואמירות בסגנון: רק אצלנו לומדים עיון באמת וכדומה. סגנון פופוליסטי ונמוך. ממש ממש לא דרכו של הרב ליכטנשטיין האבא שהיה אציל ועדין. ועכשיו ההשתלחות ברב דרוקמן. אם אתה חושב שצריך התנצלות מפורשת יותר, תפנה באופן אישי לרב ותדבר איתו, אל תשלח מכתב לתקשורת. מדובר ברב השייך לדור או שנים מעליך, ולא כך חולקים על רבנים מבוגרים ממך.
בקיצור, מאוכזב מאד.

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

13. של נעליך (יוסף דיין)

כבוד הרב ליכטנשטיין יגדיל תורה ויאדיר אם ישמור על כבודם של גדולי תורה ( גם כשמעדו לצערנו)
ובודאי על כבודו של הרב דרוקמן.

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

14. אם שלחת מכתב איך הגיע לתיקשורת?סימן שיש שאיפה לכיפוף וכוחניות (09)

חבל

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

15. טול קורה (חצוף)

זה אותו הרב ליכטשטיין ששלח את אחד מרבני הגוש לעבוד במוסד שליחות של הציונות הדתית, שילם את משכורתו כדי שימשיך שם את מעלליו ,וכשאכן העניין התפוצץ, ואנשים נפגעו, הוא נימנע מלהתערב!
בוש והיכלם הרב ליכטנשטיין, שאתה תטיף לאחרים ?
חצוף.

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

16. במקום שיש חילול ה' אין חולקין כבוד לרב (יוסי)

לרב דרוקמן זכויות רבות והוא אחד מגדולי הדור לדעתי
וכנראה שגם צדיקים טועים בתמימותם.
הרב דרוקמן טעה עם קופלביץ וגרם להמון חילוניות ומשברים
וואחר כך טעה עם אילון. וגרם לעוד משברים

חייבים לפקוח עיניים ולהזהיר

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2019

17. שני הצדדים (דניאל)

אני מבין את אלה שדואגים לכבודו של הרב דרוקמן שליט"א. גם אני דואג לכבודו. לעומת זאת:
1. רבנים מארה"ב פגשו איתו לפני חודש ובקשו שיודה בטעותו ויתנצל, ועד עכשיו לא עשה את זה. כנראה שהוא לא יעשה. אז להגיד שצריך לפעול בשקט ורק דרך פגישה איתו - איך זה יועיל?

2. אם הרב לא יודה בטעותו ואף אחד לא ימחה בפומבי אז אנשים יגידו שזה בסדר ללמד זכות על עברייני מין או החשודים בכך, או לפחות שזה לא כל כך גרוע. מדובר פה בתופעה שהזיק לכל כך הרבה אנשים בעולם, ואנחנו נשלים איתה? שתיקה היא כהודאה. אסור להישאר בשקט כאן.
זאת הסיבה שחז"ל אמרו שבמקום חילול השם אין חולקים כבוד לרב, כי אחרת אנשים יסמכו על מעשיו ויזלזלו בחומר העניין.

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2019

18. אז מה? דרוקמן הוא אורים ותומים? (יהודי)

הרב דרוקמן. די מספיק אינם שמים לב שאתם מייחסים לאנשים שכאלו חכמה, ותומכים בכל תפיחה שרב פולט. זו הבעיה ,אסור לסמוך בעיניים עצומות בשום רב או אדם. לשם כך ניתנה באדם בינה. הלכתם בעיניים עצומות אחרי מוטי אלון, הסתבר שהוא עבריין סידרתי. ויש עוד רבים שכמותו. פניתי אל ר' דרוקמן באיזה עניין עם רב מסויים, הוא אפילו לא טרח להשיב. ובקצרה, אדם( וגם רב) מועד לעולם.

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2019

19. של נעלייך משה (רוני)

אני זוכר אותך, חצוף ופרובוקטור עוד כשהיית חייל ליכטנשטיין, של נעלייך בפני הרב הקדוש דרוקמן, לא נמחל לך על כבוד רבנו, שייגץ.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חגית משה צילום: יחצ

חגית משה היא יו"ר הבית היהודי

קרא עוד