סגור

ראש הממשלה: לא נאפשר מסגד נוסף בהר הבית

לאחר שבשבועות האחרונים הווקף פעל להשמשת מסגד חמישי בהר הבית, הורה נתניהו למשטרה לעצור את העבודות והעביר מסר לירדן כי לא יקום עוד מסגד על ההר

חדשות כיפה
כא באדר א'
,
26 בפברואר, 2019 9:29

צילום: Sliman Khader/Flash90

לאחר שאתמול נשלמה הכשרתו של מסגד חמישי בהר הבית והוכנסו אליו שטיחי תפילה, הורה ראש הממשלה לפנות את הציוד מהאתר ולא לאפשר להתפלל בו. 

בתקופה האחרונה בוצעו עבודות תחזוקה שונות במסגד החמישי במתחם הר הבית. לפני כשבועיים הגיע רכב של הווקף הירדני ופרץ למקום, וביום שישי האחרון כבר התפללו בו אלפים. ערן צדקיהו חוקר הפורום לחשיבה אזורית, שביקר אתמול באתר, העריך כי בתקופה הקרובה תושלם השמשתו כאזור תפילה מוסלמי קבוע. במקביל מונה אימאם למתחם התפילה על ידי הווקף. 

ראש הממשלה הנחה לפנות את בית התפילה החדש וטען כי הדרג המדיני לא יאפשר להפוך את המקום למסגד. ההנחיה הועברה למשטרה והמסר הועבר גם לשלטונות הירדנים. 

בכירים במגזר הערבי וחברי כנסת מהרשימה המשותפת ביקרו אתמול (ב') במתחם ואמרו: "זכותו של כל מוסלמי להתפלל במסגד אל-אקצא. פעולותיה של ממשלת ישראל ליהוד ירושלים ושחיקת הסטטוס קוו ייתקלו בהתנגדות קשה". 

 

26.02.2019

1. מצוין. והזר הקרב יומת (יהודי פשוט)

הר הבית צריך להיות סגור לכל אדם עלי אדמות - עד שכולנו כל כלל ישראל ניטהר ונהיה ראויים לעלות יחד ברננה, ומלכנו משיחנו בראשנו, לרפא את מזבח ד' ההרוס ולבנות את בית חיינו

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2019

2. תמימות שמביאה לנסיגות עד כדי סיכון כל העצמאות בארץ (מה פסול בתכלת)

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2019

3. צריך ליפתוח את שער הרחמים מבחוץ ומבפנים ולהפשר לכל העולם להיתפלל שם (יונתן)

כן

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גבי אשכנזי  צילום: Miriam Alster/Flash90

אשכנזי: "תכנית טראמפ משמרת את הביטחון והרוב הלאומי"

קרא עוד