חדשות כיפה

ראש החמ"ד על סערת נתיב מאיר: "מנפילות קמים ולומדים"

ד"ר אברהם ליפשיץ התייחס לפרסום הסרטונים בהם נראו דוגמניות בלבוש חושפני, ואמר: "סומך על הצוות החינוכי שייקח את המקרה וילמד אותו. לפעמים דבר כזה יכול להיות מקפצה ללימוד ולהבהרה"

אברהם ליפשיץ על רקע הסרטונים

אברהם ליפשיץ על רקע הסרטוניםצילום: יחצ וצילום מסך

"גם אם יש נפילות - צומחים", כך אמר היום (ה') ל'כיפה' ראש מנהל החינוך הממלכתי דתי (חמ"ד) במשרד החינוך, ד"ר אברהם ליפשיץ, בתגובה לסערה סביב הסרטונים שפרסמו תלמידים בישיבת נתיב מאיר לקראת פורים, בהם נראו דוגמניות בלבוש חושפני. 

ליפשיץ הדגיש בדבריו כי לא צפה בסרטונים המדוברים, "אבל אם זה אמיתי ונכון - אני סומך לגמרי על הצוות החינוכי. ישנו צוות חינוכי מצוין בישיבת נתיב מאיר והצוות ייקח את המקרה, ילמד אותו ויעשה עבודה חינוכית עם התלמידים. הוא ישאל את עצמו את השאלות שצריך. אני בטוח שהמוסד החינוכי יעשה את זה ויעשה את זה טוב. גם אם יש נפילות - צומחים", אמר.

לדבריו, "באופן כללי זה לא צריך לקרות - אבל זה קרה ומנפילות קמים, מנפילות לומדים. לפעמים דבר כזה יכול להיות מקפצה ללימוד ולהבהרה. זה יכול להיות דבר שעולים איתו, שגדלים איתו.

"בכל שנה קורה שיש מוסד שיש בו משהו חריג בצורה זו או אחרת, אבל בסך הכל צריך לראות את התמונה הכללית של החינוך הממלכתי דתי במדינת ישראל בכל מה שקשור לשמחה של מצווה, לפורים בצורה המלאה שלו, בצורה המיטבית שלו, פורים של חסד, של עשייה, של נתינה, של העברת חלק מהאחריות לתלמידים בתקופה זו. אלה הדברים שבהם החינוך הממלכתי גודל וצומח בחודש אדר".  

ליפשיץ הוסיף כי "פורים זו הזדמנות לבירור המקום החינוכי שלנו. הוא גם קטליזטור למקום שמחנך להצמיח תורה וגם מדד למוסד החינוכי שבו הוא נמצא. פורים אינו אירוע בפני עצמו במהלך השנה אלא מה שהתכוננת אליו כל השנה. זה גם מלמד את המוסד החינוכי איפה הוא נמצא וגם מקום לצמוח ממנו.

"מה שהיה פעם שצוחקים על רמ"ים נגמר. פורים בכל מוסדות החמ"ד כיום זו חגיגה של שמחה אמיתית, של תורה אמיתית, של הרבה חסד. פורים מצליח להוציא היום במוסדות הרבה טוב, הרבה תורה. הרבה חסד והרבה רצינות", סיים.

25.01.2018

1. זה מה שקורה כשמפרידים בנות ובנים. (עמית רומם)

הפרדת הפרדת וקיבלת פריצות

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2018

2. במקומות בהם אין הפרדה כזו הפריצות כבר אינה כותרת... וד"ל (תגובה ל1)

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2018

3. כולם בורחים ממכת ההרס של הסלולאר (תופעה ידועה אצל המחנכים- התעלמות)

דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2018

4. עדיף דוגמניות על המעשים שהיו בישיבה הזו (וכולם חיפו)

ישיבת נתיב מאיר היתה ספינת הדגל, עד שהתברר שהיו שם מעשים (ולא עם דוגמניות). מאז הישיבה הידרדרה (בנין אחד הושכר לחרדים). העצוב שבכירים ידעו ושתקו.

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2018

5. תגובה 4 ממש לא במקום (יצחק דהן)

מתוך היכרותי עם הישיבה תגובה 4 ממש לא ראוי מה שכתבת ... ישיבה מעולה עם בחורים מעולים ואיכותיים מקרה ההטרדה היה לפני עשרים שנה וזה לא מוריד מהישיבה הגדולה הזו ספינת הדגל מפעל חייו של הרב בינה זצ"ל שבנה ישיבה לתפארת וגם כיום היא ככה .הבחורים היקרים הללו מחזור ס החליטו לוותר על ההכתרה שלהם ולארגן חתונה לזוג עולים חדשים הכלה היא גיורת שעלו מרוסיה .זו ישיבה פשוט מעולה .בכל מקום יש ילדים שהם עשו שטויות בכל מקום יש את היוצאי מן הכלל זה ברור.וכשאתר כיפה הולך ומחפש ותופס בקטנות של השכבה הזו .זו עיתונות צהובה וזולה .. רק הכתמתם עם כתם גדול שכבה ובפרט ישיבה איכותית וטובה .שלנערים כיף ללמוד בה .פשוט ישיבה מעולה .תבקשו סליחה מהרב טויבר שליט"א ראש הישיבה שפגעתם בישיבה שלו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חוות גלעד צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

התאונה בשומרון: "שיקולים פוליטיים גברו על שיקולים של חיי אדם"

קרא עוד