ניסיון פיגוע דקירה בשומרון: המחבל נורה ע"י הנהג

ניסיון לפיגוע דקירה ליד שכם סמוך לצומת חווארה. מתחקיר ראשוני עולה כי מחבל ניסה לפתוח רכב של תושב ולדקור את בתו שישבה ברכב. הנהג ירה במחבל ופצע אותו קשה. אין נפגעים במקום

חדשות כיפה 03/04/19 08:51 כז באדר ב'

ניסיון פיגוע דקירה בשומרון: המחבל נורה ע"י הנהג
צילום: צילום מסך

דובר צה"ל אישר כי התקבל דיווח על ניסיון פיגוע דקירה בסמוך לצומת הביתות שבמרחב החטיבה המרחבית 'שומרון'. במקום אין נפגעים. המחבל נורה ופונה ע"י אמבולנס צבאי לבית החולים בילינסון במצב קשה. 

מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל חמוש בסכין חסם רכב סמוך לצומת חווארה וניסה לפרוץ לרכב ולדקור את ביתו של בעל הרכב. אביה של הילדה, מנהל תיכון, ונהג משאית שעבר במקום ניטרלו את המחבל, ופצעו אותו קשה.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מגבה את האב שניטרל את המחבל ואמר: "כך צריך לפעול, בנחישות אל מול מבקשי נפשנו ורעתנו ללא חשש".

דגן הוסיף: "האירוע הזה ממחיש את חשיבות סיום בניית עוקף חווארה כפי שסוכם עם ראש הממשלה. אין סיבה שתושבים ישראלים יצטרכו לעבור בוקר בוקר דרך אוכלוסיה  ערבית עויינת ולסכן את חייהם ואת חיי ילדיהם, בעיקר כאשר ההחלטה  על הבניה כבר התקבלה, יש לזרז את סיום בניית העוקף לאלתר".

הרב רפיי פרץ יו"ר איחוד מפלגות הימין מסר: "הפיגוע וניסיון הרצח של משפחה יהודית הבוקר בשומרון היא תוצאה ישירה של מדיניות הכלה מתמשכת של מדינת ישראל. תגובתו המיידית של האב, עובד מטה איחוד מפלגות הימין, הצילה חיים ומעבירה מסר ברור: אנחנו כאן כדי להישאר. מי שקם לרצוח יהודים הוא בן מוות. הגיע העת לעבור מהכלה להתקפה מהימנעות לריבונות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר