סגור
חדשות כיפה

צפו: קצין משטרה תקף אזרח במעלה מכמש

צפו: קצין משטרה שהגיע ליישוב התעמת עם אזרח, הטיח את ראשו ברכב וריסס עליו גז פלפל. בית המשפט קבע כי הקצין ישלם עשרות אלפי שקלים פיצויים לאזרח

למצולמים אין קשר לכתבה

למצולמים אין קשר לכתבהצילום: פלאש 90

כתב התביעה מגולל מקרה חמור שאירע בשנת 2015, בו קצין המשטרה סלבה ניקוצינסקי, הגיע במהלך השבת לכניסה ליישוב על מנת לאסוף שוטר נוסף. השומר שעמד בש"ג של היישוב אמר לקצין כי מדובר ביישוב דתי, וכי יאפשר לו להיכנס רק אם מדובר בצורך מבצעי בלבד, אלא שהקצין בתגובה נכנס ליישוב, החל לרדוף אחר האזרח, היכה אותו, הטיח ראשו ברכב, ולבסוף שלף גז פלפל וריסס חמש פעמים לעבר פניו של המאבטח, שכבר היה שרוע על הקרקע. אם לא די בכך, החליט הקצין  אף לעצור את האזרח ולהסיעו בשבת.

סגן הנשיא גד ארנברג קיבל את התביעה ופסק כי הקצין יפצה את האזרח בסך 25 אלף ש"ח, בגין המעצר הבלתי חוקי, והאלימות שהפעיל כלפיו. בפסק הדין, כתב השופט גד ארנברג: "פעולותיו של הקצין  חרגו ממתחם הסביר לאורך כל האירוע, החל מעיכובו של התובע דרך מעצרו וכלה בהפעלת אמצעי מעצר בלתי סבירים כלפי התובע. במצב דברים זה, בנסיבות האירוע שלא היו לו כל מאפיינים ביטחוניים - על אף טענות שהעלו הנתבעים, אשר ניסו לשוות לאירוע אופי בטחוני - בחינת פעולותיו של הנתבע מובילה למסקנה כי ראוי לחייב הנתבעים בגין נזקי התובע". 

עוד הוסיף השופט כי הקצין התיז פעם אחר פעם אחר פעם גז פלפל בתובע גם לאחר שהיה שרוע על הקרקע:"בחינה מפורטת של הנראה בסרטונים, מעלה תמונה קשה  של שימוש בכוח ובגז פלפל נגד התובע אשר התנגד אך באופן פאסיבי למעצרו. מתיעוד המצלמות עולה  כי הקצין הטיח האזרח על הניידת, הטיח את האזרח בשער היישוב, ריסס פניו של האזרח בפעם הראשונה, בפעם השניה והשלישית. לאחר התסות אלה נראה התובע שוכב על הקרקע והנתבע מרסס אותו שוב. , בפעם הרביעית כאשר האזרח נשמע אומר לקצין "בסדר, מה שאתה רוצה.די" ושניה לאחר מכן הנתבע מרסס את פניו שוב בפעם החמישית כאשר התובע שכבב על הקרע ולא מתנגד למעצר - אף לא באופן פאסיבי".

עו"ד איתמר בן גביר אומר כי "אני שמח שבית המשפט עשה צדק וקיבל את התביעה. אנו נדרוש פיטורי הקצין. ידע כל שוטר וקצין כי הפעלת אלימות שלא כדין כנגד אזרחים תעלה לו בתביעה שתפגע בכיסו ובעבודתו. שוטרים לא יעשו במדינת ישראל ככל העולה על רוחם ויתעללו באזרחים".

מהמשטרה טרם נמסרה תגובה.

עקבו אחרינו בטוויטר
18.04.2019

1. משטרע. כל הכבוד עו"ד בן גביר תילחם בפושעים (מוטי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2019

2. מדוע השוטר לא פוטר? (י כ)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2019

3. מ2015 ועוד לא הועף מלשרת במשטרה ?? (אב)

אם הסירטון קיים כבר מ2015 איך המשטרה לא נקטה כל פעולה נגדו ..מדהים.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2019

4. השוטר (י כ)

אני לא אומר שהשוטר הוא ב"ז שצריך לשבת בכלא,
כי אני לא יודע מהעבר עליו באותו היום ואילו תסכולים (אולי מוצדקים...) צבר בדרך עד שהגיע לסיטואציה.

אני כן אומר שאם לא היה רקע לעניין, זה לא צריך להיגמר בקנס כספי... הוא יצא מאד בזול

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רינה שנרב צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום: רינה שנרב נרצחה בפיגוע במעיין דני

קרא עוד