חדשות כיפה

צהר נגד אתר כיכר השבת: תביעת דיבה בסך מאה אלף שקל

בארגון הרבנים תבעו את האתר החרדי, לאחר שפורסמה בו כתבה שקשרה בין הארגון לבין קריאה שלא להתחתן כדת משה וישראל. "קצנו בפרסומים השקריים אודותינו הנובעים מקנאה ומפחד", אמרו בצהר

יו"ר צהר הרב סתיו

יו"ר צהר הרב סתיוצילום: פלאש 90

ארגון רבני צהר הגיש השבוע תביעה נגד אתר כיכר השבת, עורך האתר חיים אילוז והעיתונאי ישראל כהן על סך של מאה אלף שקלים, בעקבות פרסום ידיעה חדשותית שקרית לכאורה בשבוע שעבר. כתב התביעה הוגש לבית משפט השלום בירושלים על ידי עורכי הדין אסף בנמלך ונעמה הורן.

כתב התביעה הגיע לאחר שהאתר המזוהה עם המגזר החרדי והנחשב למשפיע מאוד בציבור זה פרסם כתבה שכותרתה "קריאה מקוממת - הקידום למיזם של צהר: 'לא להתחתן כדת משה וישראל'".

הידיעה פורסמה בעקבות מאמר דעה שעלה באתר ynet. המאמר המדובר התפרסם כמכתב מאת אם דתיה הכותבת לבתה החוגגת בת מצווה, ובו נכתב כי בבוא הזמן, ממליצה האם לבתה שלא להתחתן כדת משה וישראל, וזאת משום שחתונה כדת משה וישראל עלולה לכלוא את בתה ולגרום לה צער רב. "בבוא היום אם חלילה ישתבש משהו ותרצי להיפרד מעל אישך, את עלולה למצוא את עצמך בצרה ללא פתרון", נכתב. 

בידיעה שפורסמה בכיכר השבת נטען כי צהר עומדת מאחורי מאמר הדעה על מנת לקדם את מיזם הנישואין שהארגון מוביל. טענה זו הועלתה על יסוד קיומו של לינק בעמוד האינטרנט בו פורסם המאמר למיזם הסכם טרום הנישואין של צהר.

בכתב התביעה נטען כי לצהר לא היתה כל זיקה או קשר למאמר הדעה, וכי הלינק לא צורף על ידיה או על ידי מי מטעמה. עוד נטען כי האמור במאמר הדעה סותר את מדיניות וחזון צהר, וכי "מדובר בהשמצה מכוונת וכי גם לאחר שנמסרה לכתב הכחשה – לא הוסרה הידיעה".


להורדת הקובץ

בצהר הבהירו כי הארגון מחתן במהלך השנה כ-5,000 זוגות כדת משה וישראל על ידי רבנים יראי שמיים שמתנגדים בכל תוקף למאמר שהתפרסם באתר ynet. "הארגון קץ בפרסומים השקריים על אודותיו הנובעים מקנאה ומפחד מהצלחתו בקידום רבבות לדרכה של תורה, וכי פרסומים אלה מסבים נזק משמעותי ובכוונת הארגון להלחם בהם", נאמר.

מאתר כיכר השבת לא נמסרה תגובה.

08.06.2018

1. מקווה שבית המשפט יקבל את התביעה (צבי)

לא פעם ראשונה שכיכר השבת כותב שקרים ולא מתקן גם אחרי שמראים לו את האמת

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2018

2. החרדים אפעס קצת צודקים (גיא)

למרות שלא קבעו שמדובר באמת בתוכן שיווקי, קשה לי להאמין שynet יכניסו הפנייה מתוכנתת, ולא סתם עוד לינק, בכתבה כזו - למיזם של צהר. לדעתי אכן היתה כאן חבילה שיווקית של צהר, שנתפסו בקלקלתם וכעת מנסים לטשטש עקבות

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2018

3. ומה עם גילוי נאות על תחרות סרוגים - כיפה (משפטן בכיר)

ועל כך שסרוגים שייך לכיכר ושיש לכיפה אינטרס לגבות את חובם וד"ל

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2018

4. תגובה 2 - אתה מבלבל את המוח (תמר הירדני)

ככותבת המאמר המקורי ב-YNET לא יכולתי שלא לצחוק למראה הידיעה האווילית וההזויה של כיכר השבת. הלא אני קוראת שם לבתי שלא להינשא כדת משה וישראל ולהתנגד לכל מיני פתרונות "עוקפי עוול" כמו מה שצהר עושים, אז איך בדיוק המאמר שלי מקדם את המיזם שלהם, שעושה בדיוק את זה?
בקיצור, לא כל שטות שהחרדים מאכילים אותך אתה צריך לבלוע

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2018

5. אף אחד לא עלה על זה שצהר טבעו אותם בערכאות (אביתר יעקב מיכלשוילי)

אסור לתבוע בבית משפט!
רפורמים הצהר האלה
"מסוכן לרבנות, מסוכן לתורה" (הרב עובדיה יוסף על דוד סתיו)

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2018

6. ל-5 גם הצדדים בפונוביז' דנים בערכאות (טול קורה)

ולקחו כבורר את הדיין החשוב הגאון הגר"י טירקעל שליט"א שנודע כאחד מאבות בתי הדין החשובים בבי"ד צדק דקהילת אהרון ברק יצ"ו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר החינוך בנט צילום: פלאש 90. הדס פרוש

בנט: "כוחות פוליטיים חזקים מהשמאל חברו כדי לפגוע בשקד"

קרא עוד