צה"ל השמיד מנהרה סמוך לכרם שלום

ניסיון של חמאס לחדש תוואי של מנהרה התקפית ישנה סוכל בפעולה הנדסית בשטח ישראל. נתניהו: " הגיע הזמן שהקהילה הבינ"ל תכיר בכך שכספי הסיוע לעזה קבורים מתחת לאדמה". ליברמן: "חמאס טובעים בחול"

חדשות כיפה
ב בניסן התשעח
,
18 במרץ, 2018 10:49
העבודות להשמדת המנהרה סמוך לכרם שלום

העבודות להשמדת המנהרה סמוך לכרם שלוםצילום: דובר צה"ל


כוחות צה"ל השמידו במהלך הלילה (א') מנהרה התקפית ישנה שניסה ארגון חמאס לחדש במרחב כרם שלום. במסגרת המאמץ המבצעי, מודיעיני וטכנולוגי לאיתור ונטרול מנהרות טרור, הנמשך מאז מבצע צוק איתן, זוהה בשלב מוקדם ניסיון של חמאס לחדש תוואי מנהרה ישן. ניסיון זה סוכל בפעולה הנדסית בשטח ישראל בהובלת פיקוד הדרום. התשתית לא היוותה איום על תושבי האזור.

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל מצוי בערנות גבוהה ופועל לחשיפה של ניסיונות טרור במתווים שונים. רצף ההצלחות המבצעיות בתווך התת-קרקעי מתבסס על יכולת טכנולוגית, מודיעינית ומבצעית שיטתית. נמשיך במאמץ לאיתור מנהרות הטרור וסיכולן בכל מקום ובכל זמן בו נדרש.
 


"חמאס משקיע משאבי עתק בתווך התת-קרקעי תוך בניית מנהרות טרור במקום להשקיע ברצועת עזה ולאפשר רווחה לתושביה. ניסיון חידוש המנהרה מראה כי חמאס מתקשה להשלים עם ירידת פרויקט המנהור לטמיון וממשיך בבזבוז כספים הנדרשים לתושבי הרצועה כאוויר לנשימה.
 
"צה"ל פעל בשטחו ולהגנה על אזרחיו וריבונותו. אין בפעילות משום כוונה לדרדור המצב, עם זאת אנו מוכנים וערוכים לתרחישים רבים".
 
עוד נאמר כי "אירוע זה הינו בנוסף לתקיפת תשתית תת-קרקע נוספת של ארגון הטרור חמאס במהלך הלילה במרכז הרצועה כחלק מהמאמץ השיטתי לסיכול פרויקט התת-קרקע מרצועת עזה ובתגובה לאירועי המטענים האחרונים בסמוך לגדר המערכת. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לפעילות צה"ל ולהשמדת מנהרה נוספת במהלך תקיפת חיל האוויר בעזה הלילה, ואמר: "צה״ל חיסל הלילה עוד שתי מנהרות טרור. המדיניות שלנו היא לפעול בנחישות כנגד כל ניסיון פגיעה נגדנו ולחסל ‏בשיטתיות את תשתית מנהרות הטרור וכך נמשיך. הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תכיר בכך שכספי הסיוע לעזה קבורים מתחת לאדמה".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר כי "באופן שיטתי, על בסיס מודיעין איכותי וטכנולוגיה פורצת דרך, ישראל משמידה לחמאס מנהרה אחר מנהרה. מי שחשב שיצליח לפגוע בנו מתחת לקרקע נתקל בחומת ברזל. החמאס השקיע מיליארדים בפרויקט המנהרות ועכשיו הם טובעים בחול. אני ממליץ לחמאס להשקיע את הכסף ברווחת תושבי עזה כי עד סוף השנה פרויקט המנהרות שלו יושמד".

צילום: דובר צה"ל

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

קורבן נוסף לנגיף הקורונה: גבר בן 73 נפטר בבית החולים רמב"ם

קרא עוד