סגור

פרקליט המדינה יבדוק חשדות להסתה והזדהות עם טרור מצד עופר כסיף

חבר הכנסת המיועד של מפלגת חד"ש מרבה לבקר משפחות מחבלים ולהצטלם עם דגלי אש"ף. בנוסף, כסיף כינה את עולי הר הבית "סרטן שיש לחסלו". כעת תיבדק האפשרות כי מדובר בדברי הסתה והזדהות עם טרור. כסיף לכיפה: "ביהמ"ש קבע בצדק שאין בדבריי לא הסתה ולא הזדהות עם טרור"

גלעד כהן, חדשות כיפה
יז בניסן התשעט
,
22 באפריל, 2019 10:51
תפתח חקירה? | חבר מפלגת חד"ש עופר כסיף

תפתח חקירה? | חבר מפלגת חד"ש עופר כסיףצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

לאחר שנפסל בוועדת הבחירות, אך אושר בבג"ץ, פרקליט המדינה יבדוק האם חבר הכנסת המיועד של מפלגת חד"ש, הד"ר עופר כסיף עובר על חוקי איסור פרסום הסתה לגזענות, והזדהות עם טרור. עבירות שדינם - עד חמש שנות מאסר.

הד"ר עופר כסיף נמצא ברשימת מפלגת חד"ש לכנסת ה-21 ומשמש גם כמרצה באוניברסיטה העברית בירושלים. בפוסט שהעלה כסיף לפני כשנה, קרא חבר הכנסת המיועד לעולי הר הבית "סרטן שצריך לחסלו". כסיף כתב: "קנאים ארורים! סיקריים מתועבים! בגלל החלאות האלה עוד נטבע כולנו בנהרות של דם. המשיחיים המחליאים האלה לא שונים בכלום מקנאי מרד בר כוזיבא, סרטן עם גרורות שצריך לחסל ביד חזקה ובזרוע נטויה. העיקר שמנהיג השמאל הדגול עלה לרגליו של בנט בקולוניה אפרת".

על פי חוק איסור פרסום הסתה לגזענות, בסעיף 144ב' (תיקון: תשמ"ו) נכתב: "המפרסם דבר מתוך מטרה להסית לגזענות, דינו - מאסר חמש שנים". כמו כן סעיף 44ד': החזקת פרסום גזעני (תיקון: תשמ"ו) קובע כי המחזיק לשם הפצה פרסום האסור לפי סעיף 144ב' כדי להביא לגזענות, דינו - מאסר שנה. 

כזכור, בג"ץ פסל את מועמדותו של איש עוצמה יהודית הד"ר מיכאל בן ארי מהתמודדות לכנסת, בגלל טענה לגזענות, אך אישר את התמודדתו של כסיף. במכתב שנשלח מטעם ארגון בצלמו, נכתב כי דבריו של כסיף חמורים פי כמה וכמה. מנכ"ל הארגון, שי גליק מבקש לפתוח בחקירה מיידית כנגד חבר רשימת חד"ש, והעמדה לדין בהקדם האפשרי. כעת, פרקליט המדינה מאשר כי הנושא ייבדק.

טוען...


טענה נוספת נגד עופר כסיף, היא העובדה כי הוא מקפיד לבקר משפחות מחבלים ולהצטלם על דגלי אש"ף. במקרה זה ייבדק החשד להזדהות עם טרור.

"אתמול ביקרתי במחנה הפליטים קלנדיה בשטחים הכבושים", כתב כסיף בדף הפייסבוק שלו ב-29 בחודש מארס השנה, בצירוף תמונה מהמקום. "מכל עבר נשקפו תמונותיהם של קרבנות הכיבוש כאלו שנרצחו או נהרגו בידי כוחות הכיבוש וכאלו שזה עתה השתחררו מכלאם. מרגשות ומעודדות היו פגישותיי עם אבו סאלח ששיכל את בנו, ועם משפחת אלקסבה שחלק מבניה נרצחו בדם קר בידי כוחות הכיבוש. להורים השכולים אין שמץ של שנאה כלפי יהודים או רצון לנקום. כל רצוננו הוא לחיות חופשיים ובשלום".


להורדת הקובץ

כסיף הצטלם כשברקע ניתן להבחין בתמונה של יאסר ערפאת, רב המרצחים וכן סמל של ארגון הטרור אש"ף מחוז ירושלים. בתמונה של הסמל מופיע חרב ודגל פלסטין סמל לרצון להרוג וכן שהדרך להיות חופשיים הינה אחת ויחידה באמצעות חרב. הפוסט של כסיף קיבל מאות לייקים ועשרות שיתופים, וסביר להניח כי הגיע לעשרות אלפי עוקבים ביניהם צעירים ערבים רבים.

חוק למאבק בטרור סעיף 24 קובע כי העושה מעשה של הזדהות עם ארגון טרור, לרבות בדרך של פרסום דברי שבח, תמיכה או אהדה, הנפת דגל, הצגה או פרסום של סמל, או הצגה, השמעה או פרסום של סיסמה או המנון, באחד מאלה, דינו – מאסר שלוש שנים.

במכתב של מנכ"ל בצלמו, שי גליק נכתב כי: "אין כל ספק שתמונה של מר כסיף עם שלט והגדרה של מחבלים רוצחים שהלכו לרצוח ורצחו כקרבנות מעודדות אחרים ללכת בדרכיהם ומהווה האדרת מעשיהם ומתן לגיטימציה למעשיהם".

הד"ר עופר כסיף אמר לכיפה בעקבות הטענות נגדו כי: "הדברים הועלו בפני ביהמ"ש העליון בעניין פסילתי וביהמ"ש קבע, ובצדק, שאין בדבריי לא הסתה ולא הזדהות עם טרור. אין לי שום רצון או סיבה להתייחס להטרדות הקנטרניות של ארגוני ימין למיניהם".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "כנגד מיכאל בן ארי שאמר דברים פחותים בהרבה נאסרה הכניסה לכנסת והוא צפוי להיות מואשם בגזענות. לא ייתכן איפה ואיפה. אנחנו דורשים מפרקליט המדינה להורות מיידית על חקירה והעמדה לדין של מר עופר כסיף בעקבות דברי ההסתה החמורים שאמר נגד עולי הר הבית ובעקבות תמיכתו במשפחות מחבלים".

22.04.2019

1. זה רק לי נראה או שהוא מגדל זקן האופייני למוסלמים? (תמר)

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2019

2. מתעלם (פסח)

ארגון טרור הכוונה שמטרתם לרצוח. לכן מי שמטרתו רצח ובסוף נרצח זה בעצם הריגה למטרת הגנה. שהו בכפתור המוסרי של כסיף פגום.

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2019

3. "תיבדק" מה לא ברור (אזרח)

הטרוריסט הנוסף שקיבל תעודה מבג"ץ המשת"פ לטרור בישראל
לא יאומן איזו מערכת משפט שמאל קיצונית מעוותת מסוכנת לישראל
קדימה בן גביר וסמוטריץ הגיע זמן צדק,וגאולה לישראל מציר הרשע האיום בג"ץ פרקליטות משטרה אירגוני הפשע הגדול בעולם

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2019

4. הפרדת היהודים מן הערבים (משאל עם)

יהודים לא שורדים במדינות של כל תושביהן.
די לכפות אזרחות (או תושבות) ישראלית על לאום עוין !
עת לארגן משאל עם בנושא:
הפרדת היהודים מן הערבים על בסיס אזרחות.
לערבים - אזרחות ערבית של מדינה שלהם, ללא צבא.
ליהודים ומשפחותם - אזרחות ישראלית.

דווח על תגובה לא ראויה
25.04.2019

5. "סרטן עם גרורות שיש לחסל" - מישהו מוכן להסביר לי למה זו לא הסתה לרצח??? ( )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: ללא

ימינה ומועצת יש"ע על תכנית המאה: "לא יודעים האם זה ריבונות או פלסטין"

קרא עוד