סגור

פרסום ראשון: פסק הבוררות המלא בין יוסי דגן וגרשון מסיקה

אחרי שהשניים פנו לבוררות אצל הרב אליהו, על מנת שזה יכריע מי מהם יפרוש מהמרוץ, פסק הרב כי מסיקה יפרוש מהמרוץ. מה שמותיר את דגן כמתמודד יחידי בשומרון

חדשות כיפה
ה באב התשעח
,
17 ביולי, 2018 20:47
גרשון מסיקה

גרשון מסיקהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אחרי שבתחילת השבוע נחשף כי ראש מועצת שומרון הנוכחי, יוסי דגן וקודמו בתפקיד, גרשון מסיקה, פנו להליך בוררות אצל הרב שמואל אליהו, מפרסם הערב הרב אליהו את הכרעתו לפיה מסיקה לא יתמודד בבחירות.

מסיקה כיהן כראש המועצה האזורית שומרון בין השנים 2007 ל-2015, אז השעה את עצמו על רקע החשדות כי היה מעורב בפרשת שוחד הקשורה למפלגת ישראל ביתנו, מה שהוביל להפיכתו לעד מדינה. דגן, שהיה סגנו של מסיקה החל משנת 2012, ירש אותו בתפקידו מאז שפרש.

נוסח ההכרעה

א.    נתבקשתי לחוות את דעתי, כדרכה של תורה, מהי הדרך הראויה בה ילכו יראי ה' והמעשה אשר יעשון, בעניין המועצה המקומית שומרון. למותר לומר שכל דבריי שלהלן אינם נוגעים כלל למישור הפוליטי, שאינו מענייני כלל, אלא לדבר ה' – זו הלכה, בהבאת שלום בין אדם לחברו, וגדול השלום ששמו של מקום קרוי עליו. לשם כך נפגשתי ודיברתי עם שני הצדדים, עם עשרות אישי ציבור שבנו ישובים ובנו את השומרון, רבנים, שרים וכיוצא באלה.

ב.    במסגרת זו הייתה לי הזדמנות מיוחדת לפגוש אנשים בעלי אמונה שבמסירות ובחכמה, באומץ ותעוזה קיימו בגופם את הברית ואת החסד ואת השבועה שנשבע אלוקים לאבותינו, ושהביאו לקיום הבטחת ה' "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון" וכו', זכות גדולה ונדירה.

ג.    קיבלתי נתונים רבים על תנופת הבניה, הפרטית והציבורית, על כבישים ותב"עות, שנבנו ופותחו בימי כהונתם של גרשון מסיקה ושל יוסי דגן הי"ו. התפעלתי מכוח עשייתם הגדולה של שני האנשים הללו, שהשקיעו את כוחותיהם, בנו, דחפו ועשו הרבה מאוד למען השומרון ולמען ארץ ישראל ותושביה. ירבו כמותם בישראל. 

ד.    לנוכח פועלם הרב של השניים בעבר, ואי"ה עוד בעתיד, ראוי שכל אחד מהם יוכל להמשיך ולתרום לעם ישראל בכל מסגרת שהיא. על מנת שלא להרבות מחלוקת בישראל, ומכיוון שיוסי נמצא כעת באמצע תנופת עשיה גדולה – ולפי ההלכה הכתובה והמסורה בידינו "מעלין בקדש ולא מורידין" (רמב"ם הלכות כלי המקדש ד, כא), לא יהא זה ראוי להורידו מגדולתו, לעצור את עשייתו הברוכה ואת מערכת היחסים המיוחדת שיש לו עם ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת, קשרים בארץ ובעולם שמביאים הרבה ברכה לעם ישראל. 

ה.    מכיוון שעבור כל אחד מן הצדדים – ולא פחות מכך עבור תושבי השומרון כולו - מדובר בנושא בעל חשיבות רבה ומשמעות גדולה, ובעצה אחת עם גרשון מסיקה נועצתי בעניין זה גם עם מרן הרב דוד אבוחצירא שליט"א. בפגישתי אתו התברר לי כי זכיתי לכוון לדעתו שעליו להמשיך עם הפנים קדימה להשפעה על מעגלים שונים ורחבים יותר.

ו.    אשר על כן, במסגרת הדין ובכפוף לכל הוראותיו, כדי להימנע ממחלוקת, ימשיך יוסי דגן בפעילותו הברוכה ובמרוץ לראשות המועצה בשומרון וגרשון מסיקה יפרוש מהמרוץ. יהי ה' עמו בכל דרכיו, ויצליח בכל אשר יפנה. 

ז.    בעניינו של גרשון מסיקה חשוב לי להדגיש כי כל מי שנפגשתי איתו וכל מי שדיברתי איתו עליו - דיבר בשבחו, בין אם בסופו של דבר המליץ עליו לראשות המועצה ובין אם לא. מעולם לא שמעתי כל כך הרבה שבחים על אדם אחד מאנשים שונים, בין במידות, בין בכישרון עשיה, בין בחסד, בין ביוזמה וכד'. אין ספק כי גרשון מסיקה עוד נכון לגדולות.

ח.    אשר על כן אני מצטרף להמלצתו של הרב אליקים לבנון שליט"א ואפעל במסגרת זו למצוא את המישור הנכון שבו גרשון ימשיך לפעול לטובת עם ישראל בשומרון או בכל מקום אחר.

ט.    אני מברך אתכם על רצונכם בשלום ובהימנעות מהרבות ח"ו מחלוקת בישראל, ומקווה שגם בעתיד תהיינה כל פעולותיכם לברכה, והכל מתוך אהבה ואחווה, שלום ורעות.

י.    אמשיך ללוות אתכם במהלך השנה הקרובה למען הבטחת המשך קיומה של הרוח הטובה, השלום והאחווה שתשרור ביניכם כאמור במכתב זה, וכתמיד, אשמח לעמוד לימינכם ולימין כל החפץ לקיים את דבר ה' בהמשך פעולותיכם הברוכות, למען ה' ותורתו, למען השומרון ולמען תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל.  

והאמת והשלום אהבו,

 


להורדת הקובץ

 

 

17.07.2018

1. וולתושבים אין מה להגיד? (מאור)

אם לתושבים אין מה להגיד אז מציע שלא נשלם מיסים למועצה ושיגבו את הארנונה מהמועצה הדתית בצפת

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2018

2. שתושבי צפת ישלמו ארנונה למועצת השומרון (דן)

ואם המועצה תיהי בגרעון המועצה הדתית של צפת תממן

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2018

3. יש עוד מועמד, הבחירות יתקיימו והציבור יכריע (תושב השומרון)

דווח על תגובה לא ראויה
21.07.2018

4. כמו בעיירה - שטייטל. (אריק)

אין לכם בושה? למסיקה העבריין אין בושה ללכת ולנסות לאכוף את עצמו?
ולתושבי השומרון אין אף מילה בנושא?
קפקא היה חוגג.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לא סולחים להם. רגב ואקוניס צילום: Marc Israel Sellem/POOL

בליכוד עושים שיימינג למירי רגב: "אין היעדרויות ואין תירוצים"

קרא עוד