3 גננות, 300 תקיפות: הרשעה סופית בפרשיית גן הזוועות - אלו האישומים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את מנהלת גן "בימבה" בחולון ושתי סייעות בגן ביותר מ-300 מקרי תקיפה. האישומים: התעללות בקטין או חסר ישע, תקיפת קטין או חסר ישע הגורמת חבלה של ממש, ועוד

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/07/24 16:42 ד בתמוז התשפד

3 גננות, 300 תקיפות: הרשעה סופית בפרשיית גן הזוועות - אלו האישומים
סייעת בבית המשפט, ארכיון, צילום: Flash90

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ד') את מנהלת גן פרטי "בימבה" בחולון ושתי סייעות בגן, בלמעלה מ-300 מקרי תקיפה והתעללות בילדי הגן. הנאשמות מלכה מלול (60) מתל אביב, אליזה כהן צמח (45) ונור שילוח (36) מחולון הודו במסגרת הסדר טיעון כי היכו את הפעוטות באופן עקבי ושיטתי, על בסיס יומיומי, תוך ניצול יחסי התלות של הפעוטות בהן.

משכו את הפעוטות, גררו אותם והטיחו בחוזקה על מזרנים

כתב האישום המתוקן מגולל מסכת התעללות ותקיפה ממושכת בילדים קטנים חסרי ישע בין הגילאים שלושה חודשים ועד כשלוש שנים. בהתאם לכתב האישום, במהלך שנת 2022, בהזדמנויות רבות ובתדירות יומיומית, תקפו שלוש הנאשמות את הפעוטות, בכך שמשכו אותם בידיהם וברגליהם, גררו אותם, הטיחו בחוזקה על מזרנים או על כיסאות, השליכו אותם ובעטו בהם. על רקע מעשיהן של הנאשמות, סבלו הפעוטות מהפרעות התנהגות שונות ובפרט הפרעות שינה, הפרעות אכילה, התקפי זעם והתפרצויות אלימות.

האישומים: התעללות, תקיפת קטין או חסר ישע הגורמת חבלה ועוד

הנאשמות הורשעו בביצוע עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע, תקיפת קטין או חסר ישע הגורמת חבלה של ממש, ועוד. במסגרת ההסדר, אין הסכמה לעניין העונש והפרקליטות תעתור להשית על הנאשמות עונש משמעותי ומרתיע. הסדר הטיעון נערך לאחר שהמשפחות עודכנו בדבר ההסדר המתגבש, לאחר הליך גישור ארוך ובהמלצת השופט המגשר. כזכור, בית המשפט נעתר לבקשת הפרקליטות והורה על סגירת הגן ועל איסור עיסוק של הנאשמות הקשור לטיפול בילדים.