פליטת הפה של בכיר בחמאס: 50 מההרוגים היו פעילי הארגון

חבר הלשכה המדינית של ארגון הטרור העזתי, צלאח אלברדוי, חשף בטעות בראיון לתקשורת הערבית כי רוב הרוגי הפרות הסדר האלימות ברצועת עזה היו מחבלים

משה ויסטוך 16/05/18 16:56 ב בסיון התשעח

פליטת הפה של בכיר בחמאס: 50 מההרוגים היו פעילי הארגון
רוב ההרוגים היו מחבלים. עימותים בגבול עזה, צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

מבין 60 ההרוגים הפלסטינים בהפגנות האלימות שנערכו בתחילת השבוע ברצועת עזה 50 היו מחבלי חמאס. כך חשף היום (רביעי) חבר חבר הלשכה המדינית של ארגון הטרור העזתי, צלאח אלברדויל

"50 אנשי חמאס נהרגו באירועים ב 14/5 בעזה", אמר בראיון לתקשורת הערבית, מי שאחראי על היחסים הלאומיים בתנועה.

אלברדויל ניסה לפאר את ארגונו, אך ככל הנראה חשף בטעות כי מרבית ההרוגים לא היו אזרחים תמימים אלא פעילי ארגון הטרור.

אתמול פרסמו צה"ל והשב"כ הודעה לפיה 24 מבין ההרוגים היו מחבלים, רובם אנשי חמאס וחלקם פעילי הג'יהאד האיסלאמי. מצירוף הודעת מערכת הביטחון והודאתו של הבכיר בחמאס ניתן להסיק כי מספר המחבלים מתוך כלל ההרוגים היה אף גבוה מ-50.

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל) עמוס ידלין, התייחס להודאת הבכיר וצייץ בטוויטר: "הוסרו המסכות! לידיעת אלה שהלכו שולל אחר תעמולת 'הצעדה האזרחית הלא אלימה'. בכיר חמאס חושף את המציאות שקשה להתעלם ממנה- צה"ל כיוון ופגע במחבלים רבים במסגרת התקפה המונית, ולמרבה הצער גם באזרחים ששימשו לה כסות לגיטימית".

לדבריו, "אם לא היה פועל כך ומאפשר חצייתם את הגדר- האירועים היו מסתיימים במאות הרוגים פלסטינים וחלילה באזרחים וחיילים ישראליים הרוגים ואולי גם בחטופים ובהסלמה רחבה. גיבוי מוחלט למפקדי צהל וחייליו ולערכים המובילים אותם! גם הפסקת האירועים היום מוכיחה שהאירוע אינו עממי וספונטני, אלא יזום ומנוהג על ידי ממשלת הטרור בעזה".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר