פייגלין: מברך את בנט על ההחלטה לא לפגוע בכבוד המת

חבר הכנסת משה פייגלין מתייחס להתבטאויותיו של בנט ב'כיפה' כי לא יאפשר ייבוא גופות לארץ ומברך אותו "מברך את השר בנט שהודיע כי לא יפגע בכבוד המת ובערכיה היהודיים של מדינת ישראל"

חנן גרינווד, כיפה 27/08/14 09:24 א באלול התשעד

פייגלין: מברך את בנט על ההחלטה לא לפגוע בכבוד המת
פלאש 90, צילום: פלאש 90

חבר הכנסת משה פייגלין מתייחס להתבטאויותיו של השר נפתלי בנט אמש (ג') ב'כיפה' לפיהן לא יאפשר ייבוא גופות לישראל. נראה כי השר בנט לקח לתשומת ליבו את הביקורת על הכוונה לאפשר תערוכת גופות בישראל וחזר בו. אני מברך את השר בנט שהודיע כי לא יפגע בכבוד המת ובערכיה היהודיים של מדינת ישראל ולא יכניס לארצנו שום גופה", כתב בדף הפייסבוק שלו הבוקר (ד').

כזכור, אתמול התייחס שר הכלכלה נפתלי בנט ב'כיפה' לראשונה לפרשת אישור ייבוא הגופות לישראל לצרכי תערוכה. "לא אכניס אף גופה לישראל נקודה. לא אתן יש לפגיעה בצביון המדינה ובכבוד המת", אמר בנט. ״לא אחתום על תקנות שיאפשרו ייבוא גופות לישראל לצורכי תערוכה, נקודה".

כתבות אחרונות בנושא:

- לא יאומן: משרד הכלכלה מקדם אישור ייבוא גופות לישראל

- בנט בהתבטאות ראשונה לפרשת אישור ייבוא הגופות לישראל: לא אכניס אף גופה לישראל נקודה

התבטאויותו של בנט מגיעה על רקע הפרסום כי משרד הכלכלה יקים וועדה בינמשרדית לאישור ייבוא גופות לישראל לצרכי תערוכה, זאת בעקבות פרשת תערוכת 'בודיז' ב-2012.

כזכור, במאי 2012 נפתחה בתל אביב תערוכת 'בודיז', שכללה גופות אדם שעברו הליך שימור בתנועות ובמצבים שונים. לאחר עתירה לבג"ץ התערוכה נסגרה. הרב ישראל מאיר לאו הזדעז ואמר אז כי "לעניות דעתי יש בכך ביזוי צלם האלוקים שבאדם. תורתנו אוסרת הלנת המת גם אם הוצא להורג בשל עבירות חמורות, כי הלנת הגופה בצלם האלוקים. אין שום הצדקה אמנותית או אחרת להלנת גופות בני אדם ללא כל קשר לזהותם הדתית, הגזעית או הלאומית. יש בכך פגיעה בכבוד האדם ובחירותו לקבוע אשר ייעשה בגופו".

לאחרונה נעשה ניסיון במשרד הכלכלה להסדיר את הנושא, תוך שבמשרד מבהירים כי לא יאשרו בפועל הכנסת גופות לארץ, ולפני מספר ימים פורסמה טיוטת החלטה של המשרד בה נכתב "משרד הכלכלה בהתייעצות עם משרדי הממשלה הנוגעים בדבר, החליטו לאפשר ייבוא גופות לצרכי תערוכה. לצורך כך, תוקם ועדה בין-משרדית אשר תאפשר ייבוא למטרה זו. הוועדה תבחן כל מקרה של ייבוא מסוג זה והיא אמונה על הנפקת אישור לצורך הייבוא”.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר