סגור

חבר הכנסת צבי האוזר נבחר לעמוד בראש ועדת חוץ ובטחון

ח"כ האוזר נבחר ליושב ראש ועדת החוץ והביטחון וכן ליושב ראש ועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים. יריב לוין בירך: "האיש הנכון במקום הנכון. הוועדה תעסוק גם בסוגיית מהלך החלת הריבונות, שאני מקווה שאכן יקרה"

חדשות כיפה
ט בסיון התשפ
,
01 ביוני, 2020 12:06
צבי האוזר

צבי האוזרצילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

מליאת ועדת החוץ והביטחון קיימה היום (ב') דיון על המלצת הוועדה המסדרת, למנות את ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) כיו"ר הוועדה, וחברי הוועדה אישרו המלצה זו בהצבעה פה אחד. בהמשך הציע ח"כ האוזר להקים את ועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים. בה יהיו חברים ח"כ אבי דיכטר (הליכוד), ח"כ גדעון סער (הליכוד), ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), ח"כ משה יעלון (יש עתיד-תל"ם), וח"כ האוזר אשר יעמוד גם בראש ועדת המשנה. הצעה זו אושרה גם היא פה אחד.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין (הליכוד), הגיע לדיון ובירך: "ברכות גדולות, לאיש הנכון במקום הנכון. ועדת החוץ והביטחון היא מקום מדהים, עם הרבה מאוד יכולת חשובה להיחשף לדברים הכי עמוקים בביטחון ישראל וביחסי החוץ שלה בזמן אמת, ולתת זווית ראייה אחרת. חשיבה זו מחוץ לקופסה, מחוץ למערכות המבוקרות,  היא חיונית ובעלת תרומה גדולה לביטחון ישראל ולמעמדה בעולם. להבדיל מכל ועדות הכנסת האחרות, שעוסקות בבקרה על עבודת הממשלה בנושאים גלויים, הוועדה הזו היא העין הפקוחה היחידה שרואה את הדברים שאינם גלויים, ובעניין הזה אתה שליח של אזרחי ישראל".

"הוועדה תעסוק מטבע הדברים גם בסוגיית מהלך החלת הריבונות, שאני מקווה שאכן יקרה, ובהיבט הזה אני חושב שלא במקרה, מתוך אמון אישי רחב מאוד של כל מרכיבי הממשלה והקואליציה הנוכחית, כולם נתנו בך אמון אישי להוביל את המהלך החשוב הזה מכיוון הכנסת. אין לי ספק שתעשה את זה בצורה הכי טובה ועניינית שיכולה להיות. מאחל לך המון הצלחה, ושתביא את הידע והניסיון הרחבים שלך לתוך המערכת".

לאחר מכן אמר יו"ר הוועדה, ח"כ האוזר: "אני שמח להיות כאן, ביקשתי להיות יו"ר ועדת חו"ב, זו אינה ברירת מחדל ואני גאה על כך. התפקיד שהוטל עליי הוא תפקיד מקצועי שנועד לשנות מציאות לטובה. 
בראייה היסטורית, אנו נמצאים היום בסופו של הרבעון השלישי של המאה הראשונה לעצמאות ישראל. אנו עדיין 'דור מייסדים' ומצויים בעיצומה של בניית תשתית למפעל "חידוש הריבונות של העם היהודי בארץ ישראל.

"אלו הם זמנים של משבר אמון עמוק בין המערכות והממסדים לבין עצמם; ובין הציבור למערכת הפוליטית – תפקידנו, בוועדת החוץ ובטחון, הוא לשקם ככל האפשר אמון זה. אנו מאותגרים בהעתקת שדה הקרב משטח האויב אל ריכוזי האוכלוסייה הישראלית.  אנו מאותגרים במזרח התיכון הנמצא בעיצומה של מהפכת 'האביב הערב' דבר המציב אפשרויות והזדמנויות לשינויי גבולות במזרח התיכון. 
אנו מאותגרים בקיום לכידות חברתית שהיא מרכיב ליבה בחוסן הישראלי והיא שתאפשר לנו להתמודד אל מול אתגרים ביטחוניים ומדיניים עתידיים.

"כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון בכוונתי לתת ביטוי לביטחון הלאומי במובנו הרחב; לצד הגנרלים צריך גם אזרחים שמגיעים מדיסציפלינות שונות ובעלי זווית ראייה שונה".

 

01.06.2020

1. האוזר גונב קולות ונוכל (שמעון לוי)

צבי האוזר גונב קולות ונוכל לא ראוי לכהן בתפקיד ציבורי כמו כל חברי הגועליצייה שחברו יחד כדי לעזור למושחת הנאלח נתניהו .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עושים סדר בתפילות החגים בבתי הכנסת. אילוסטרציה צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

תפילה בבית הכנסת בסגר היא כעין מצוה הבאה בעבירה

קרא עוד