סגור

סמוטריץ' התנגד וימינה חזרה בה משיתוף הפעולה עם ישראל ביתנו

ח"כ פורר וח"כ שקד נפגשו כדי לאחד כוחות כגוש ימני באופוזיציה, אך שיתוף הפעולה עורר סערה בתוך המפלגה. מטרות האיחוד הן להילחם בליכוד מבחוץ ולהגן על האופוזיציה מהרשימה המשותפת. בימינה מיהרו להכחיש: "ישראל ביתנו הפכה לסמל לשנאת היהדות"

חדשות כיפה
כז באייר התשפ
,
21 במאי, 2020 9:14
מאחדים כוחות? בנט וליברמן

מאחדים כוחות? בנט וליברמןצילום: פלאש 90. הדס פרוש

חברת הכנסת איילת שקד מימינה נפגשה עם חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו על מנת להקים גוש ימין באופוזיציה. שתי המפלגות המונות יחד 12 מנדטים החליטו לחבור יחד ולשמור על אידאולוגיית הימין בתוך האופוזיציה ומול הקואליציה. 

בין ההחלטות למנוע יוזמות של הרשימה המשותפת מתוך האופוזיציה, ומנגד להיות אלטרנטיבה ימנית לליכוד ולעמוד בדרכם כאשר לא יממשו את עקרונות הימין. כפעולה ראשונה בין שתי הסיעות הוחלט לבקש את ראשות אחת הוועדה העומדות לאופוזיציה ולכהן ברוטציה בראשן. 

אלא שימינה מיהרה לפרסם הכחשה לידיעה: "בניגוד לפרסומים,אין שום ברית בין ימינה לישראל ביתנו. ישראל ביתנו הפכה לסמל לשנאת היהדות, הדתיים והחרדים, והיא שגררה את מדינת ישראל לשלוש מערכות בחירות ומנעה הקמת ממשלת ימין. אין לנו שום כוונה לתת לה פרס על זה באופוזיציה".

לכיפה נודע כי חבר הכנסת סמוטריץ' סירב לשתף פעולה עם ישאל ביתנו לאחר שבמהלך מערכת הבחירות היא יצאה באמירות 'אנטי דתיות', לטענתו. שקד נבהלה מסירובו של יו"ר האיחוד הלאומי וימינה הוציאה את הודעת ההכחשה. 

בתוך כך, ח"כ עודד פורר טען כי המחלוקות מול ימינה הן רק בנושאי דת ומדינה אך לא בנושאים המדיניים: "אני ואיילת שקד עובדים בתיאום מלא כדי לקבל עבור שתי המפלגות ועדה בכנסת, וכך גם יהיה כשאביא לכנסת את חוקי החלת הריבונות של ישראל ביתנו. נעשה את זה ביחד. ברור שהתיאום בינינו לא יכלול את נושאי דת ומדינה, שם אנחנו חלוקים". 

21.05.2020

1. מילה זו מילה (חחחחח)

רק טיפש יאמין לנוכלי ימינה

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

2. ליברמן אשם במצב הטרגי שמערכת המשפט ממשיכה להתעלל בעם ישראל. (ידידיה שילה)

אסור לשתף פעולה אתו ועם מפלגתו. הוא גם היה שותף ליוזמה האנטי דמוקרטית להעביר את חוק נתניהו כחוק עוקף עם.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

3. שיתוף פעולה עם המשותפת (מישקה)

בתור מצביע ימינה אומר לכם אם לא תתישרו עם סמוטריץ איבדתם כל צלם אנוש האיש הזה בכל מערכות הבחירות רצה אותכם בחוץ ויום יום שעה שעה קרא לכם משיחים האיש הזה גרר את ישראל לשלוש מערכות בחירות ולאיבוד שילטון הימין האיש הזה עד לפני חודש עוד שיתף פעולה עם המשותפת ומרצ להרכבת ממשלת שמאל קיצוני האיש הזה אין בו כלום חוץ משינאה ורק שינאה .תזרקו אותו לזבל זה גרוע מהשמאל מחופש לימין לוקח קולות ימין ומעביר לשמאל .איך אמר אמנון אברמוביץ.יזכר כפסיק הכי קטן בהיסטוריה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ממשלת השינוי צילום: פלאש 90

הממשלה ה-36 | חלוקת התיקים הסופית

קרא עוד