סגור

בקולות המשותפת: תכנית הסיוע הכלכלית אושרה במליאה

62 ח"כים תמכו בחוק היסוג של תכנית הסיוע הכלכלית של הממשלה. סיעת ימינה נעדרה מההצבעה, שעברה בקולותיהם של שלושה מחברי הרשימה המשותפת. קשישים סיעודיים יקבלו תוספת

חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 7:47
הכנסת בימי הקורונה

הכנסת בימי הקורונהצילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן

מליאת הכנסת אישרה הלילה (ג') בקריאה שלישית את חקיקת היסוד של תכנית הסיוע הכלכלית למשק בשל הקורונה, לה נדרש רוב של 61 ח"כים. בהנחיית יו"ר הכנסת ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, כלל חברי סיעת כחול לבן (למעט ח״כ רם שפע שנולד לו בן אמש) לרבות חברי הכנסת פרץ ושמולי מסיעת העבודה, התגייסו כדי להבטיח רוב להעברת החקיקה. 62 ח"כים הצביעו בעד, ללא מתנגדים.

סיעת ימינה נעדרה מההצבעה, כמו גם ראש הממשלה נתניהו, השוהה בבידוד, וכן שר הבריאות ליצמן שחולה בקורונה. ההצבעה עברה בקולותיהם של שלושה מחברי הרשימה המשותפת - אוסמה סעדי, עאידה תומא סלימאן ואחמד טיבי, שלגלג בטוויטר: "חוק משק המדינה , 90 מיליארד שח עבר ב62 קולות. עבר בקולות 3 חברי המשותפת. 62-3=59 ואז זה לא היה עובר. אופס.."

לאחר מאבק של ח"כ איציק שמולי, אושרה דרישתו להגדיל את המענקים המיוחדים ב-450 שקל נוספים *לכ-350 אלף קשישים סיעודיים ומקבלי השלמת הכנסה. הוחלט כי עבורם המענק הכולל יעמוד על 950 שקל לכל קשיש עני או סיעודי. 

ח״כ שמולי אמר: "קשישים רבים נמצאים במצוקה גדולה ובמחסור של ממש. זה המעט שנוכל לעשות עבורם בחג, ובהמשך נעשה עוד יותר. אני מודה לחבריי עמיר פרץ ואבי ניסנקורן על ההובלה המשותפת, וכמובן לבכירי משרד האוצר בראשות השר כחלון, שי באבד ושאול מרידור שגילו רגישות מיוחדת ונעתרו לבקשה".

07.04.2020

1. בנק לואמי (דוד)

הגשתי לבנק בקשתי ביום אחד שיקדימו לי שיאפשרו לי לקחת על החשבון אלף שקל אני מקבל. 3.200 מבוטח לאומי וממש הבנק לא בא לקראתי הם אמרו לא נותנים שקל אחד מעל מה שאני מקבל בנק לאומי לא ממליץ לפתוח חשבון בבנק לאומי נהריה הבנק לא טוב מאת דוד יפרח אני לא ממליץ בכלל לפתוח חשבון בבנק לאומי נהריה אני מקבל 3200 ולאחר שהקרונה תעבור מיד מיד אעזוב הבנק וגם אמליץ לחברי לא ולא לפתוח בבנק לאומי נהריה ממש בנק על הפנים והגיפשה שלהם לא טובה גועל נפש של בנק

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

2. שאלה (שאלה)

ומה עם ילדי האומנה?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מועצת הרבנות. ממהרים לברך על ההחלטה  צילום: דוברות הרבנות הראשית

הרבנות מגבה את ההחלטה למנות את רב העיר רמת גן למנהל שירותי הדת בעיר

קרא עוד