בדרך להרכבת ממשלה: נתניהו וגנץ הנחו את צוותיהם להגיע להסכמות בהקדם

ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן הוציאו הודעה משותפת בה נאמר כי הנחו את צוותיהם להביא לסיום המחלוקות בהקדם האפשרי. כחול לבן צפויה לקבל את תיק המשפטים ואולי גם את תיק הבריאות. בימינה כועסים ולא פוסלים ישיבה באופוזיציה

חדשות כיפה
י בניסן התשפ
,
04 באפריל, 2020 21:01
ארכיון

ארכיוןצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

האם הקמת ממשלת חירום בדרך? ייתכן שכן. בהודעה משותפת שהוציאו אמש (ו') ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ, טוענים השניים כי קיימו שיחה עניינית וטובה, בה הושגו הבנות שעשויות לאפשר בקרוב את הקמת הממשלה. עוד מסרו השניים כי הנחו את צוותי המשא ומתן להוסיף ולהיפגש בהמשך בכדי להביא לחתימה על הקואליציה בהקדם האפשרי.

נזכיר, כי בשבוע שעבר חלה התקדמות בין המפלגות, כאשר בליכוד נטו להסכים לכחול לבן לקבל את תיק הבריאות ותיק המשפטים, חרף התקוממות מצידה של מפלגת ימינה, שאף דרשה הבהרות מראש הממשלה. מדיווחים שעולים לפני דקות אחדות, עושה רושם כי יו"ר ימינה נפתלי בנט יעמוד על רגליו האחוריות ולא יאפשר דחיקה של ימינה לשוליים, כאשר על פי הדיווחים, טען שר הביטחון בפני ראש הממשלה כי מבחינתו ימינה יכולה לשבת גם באופוזיציה.

בתוך כך, המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן גרר לגל ביקורות, כאשר מדווחים עלה כי במהלך הפגישות הוצע להעניק למממלא מקום ראש הממשלה תנאים דומים לרה"מ עצמו, כאשר הוא מקבל מעון ייעודי, אבטחה ויועצים. לא היה ברור מי מהצדדים העלה את היוזמה ושני  הצדדים מיהרו להכחיש, אולם הדבר גרם לביקורות כאמור.

עם זאת, המשא ומתן עשוי להניב פירות, שכן נראה כי כחול לבן תקבל את תיק המשפטים עליו ניהלה מאבק ממושך, ועשויה גם לקבל את תיק הבריאות במידה  והשר המכהן ליצמן יכנע למסע הלחצים. נזכיר, כי לשכתו של ליצמן עדכנה כי השר אמנם נדבק בקורונה, אך ממשיך לנהל את משבר הקורונה מדירת הבידוד בה הוא שוהה.

05.04.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2020

2. הקמת ממשלה (רבינוביץ)

אנשים מתים כול יום מגפה קטלנית בעולם ואצלנו!ומה הויכוח על כיסאות תתביישו לכם לאזה שפל הגעתם!!אתם תזכרו בהיסטוריה על מעשיכם!!

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2020

3. מינוי שופטים (גורי)

כאזרח אני מתנגד למינוי שי ניצן לעליון. אדם כוחני שמטאדם עי הציבור באכיפה בררנית אשר פנה לשופטים בישראל שיתמכו בדעותיו הוא האיש שבגללו הגיע האמון של הציבור בבית המשפט לשפל חסר תקדים.
זכותו של גוש 58 מנדטים לומר לסיעה בת 15 מנדטים כי מינוי שופטים ייעשה בהסכמה בלבד.

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2020

4. לא מאמין שנתניהו יתאבד ויתן להם את המשפטים (שפוי)

אם הכן כך יקרה אסור לחברי הליכוד לאשר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנה בניו יורק צילום: shutterstock

למרות העוצר - אלפים בהפגנות ברחבי ארה"ב, חיילים יועברו לוושינגטון

קרא עוד