סגור

הליכוד וכחול לבן חוזרות אל שולחן המשא ומתן: המטרה - פתרון הסוגיות שבמחלוקת

האם נתניהו וגנץ יצליחו להגיע לעמק השווה? המפלגות חוזרות אל שולחן הדיונים במטרה להקים ממשלה. בין המחלוקות שטרם נפתרו - זהות מקבלי תיקי המשפטים והביטחון

משה סלע, חדשות כיפה
ז בניסן התשפ
,
01 באפריל, 2020 19:57
ארכיון

ארכיוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הליכוד וכחול לבן חוזרים אל שולחן המשא ומתן, במטרה להביא לממשלת חירום בהקדם. הצדדים הפסיקו את השיחות ביניהם לאחר שלא הצליחו לפתור את הנושאים שבמחלוקת. על פי הדיווחים, בכחול לבן דורשים לקבל את תיק הבריאות ולהחליף את ליצמן בתפקיד, כאשר גם זהות שר המשפטים מהווה חיץ בין המפלגות, כשכחול לבן דורשת לאייש את התפקיד בחבר הכנסת אבי ניסנקורן. מחלוקת נוספת שצריכה להיפתר: נושא החלת הריבונות ביהודה ושומרון, כשהליכוד מתעקשת מכחול לבן להסכים להחלה זו.

על פי דיווח של עמית סגל, בליכוד עושים מאמיצים כבירים על מנת לשכנע את שר הבריאות ליצמן לוותר על תפקידו. במידה וליצמן יכנע ללחצים, כחול לבן תקבל את תיק הבריאות בו היא חושקת, תאפשר ליו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין לקבל את תיק החוץ במה שעשוי להביא את המשא ומתן אל סיומו.

ליצמן. יבטל את הוראת הבידוד?

ליצמן. יפנה את מקומו?צילום: פלאש 90

מוקדם יותר דווח, כי במהלך הפגישה הועלתה האפשרות כי ממלא מקום ראש הממשלה יזכה לתנאים דומים לראש הממשלה ויקבל מעון משלו, אבטחה ויועצים. בליכוד מיהרו להכחיש את הדברים אך חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) הספיק לתקוף: "הקמת ממשלת חירום, קווים לדמותה: אף מילה על מעונות היום, בלי סוף דיבורים על מעון ראש הממשלה וממלא מקומו".

נזכיר, כי הליכוד זכתה גם לביקורת מצד מפלגת ימינה, לאחר שזו סברה כי בליכוד ישנו וויתור מסוים על התפקידים החשובים, כאשר חברת הכנסת איילת שקד הודיעה כי נתינת תיק המשפטים לניסנקורן יהווה כניעה של הליכוד לשמאל.

שקד עצמה עלתה היום לשידור בחשבון הפייסבוק שלה ואמרה : "אם בממשלה המתגבשת לא יוסכם על החלת ריבונות תוך חודש בלי תנאים אין לה זכות קיום. אני קוראת לראש הממשלה, שלא יעשה שום הסכם עם כחול-לבן מבלי שיהיה ברור חד משמעית , שאנחנו מחילים ריבונות, בלי ווטו , בלי תמיכות של מדינות כאלה או אחרות , חייבים לעשות את זה עכשיו".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דנה ויס צילום: Hadas Parush/Flash90

משיבים מלחמה: דנה וייס וחדשות 12 יגישו תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו

קרא עוד