סגור

המגעים לממשלת אחדות: נתניהו וגנץ ייפגשו

ראש הממשלה ייפגש עם יו"ר הכנסת הטרי, כשעל הפרק מספר נושאים שנמצאים במחלוקת, ובראשם זהות שר המשפטים. דווח כי גנץ יסכים לחוק לפיו נתניהו יוכל לכהן כשר בממשלה, על אף כתב האישום נגדו

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ג בניסן התשפ
,
28 במרץ, 2020 20:53
נתניהו וגנץ. ייפגשו הערב

נתניהו וגנץ. ייפגשו הערבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אחרי קרוב לשנה ושלושה סבבי בחירות, מתקרבים להקמת ממשלה בישראל. ראש הממשלה נתניהו ייפגש הערב (מוצ"ש) עם יו"ר חוסן לישראל ויו"ר הכנסת הטרי, בני גנץ, כדי לדון בשאלות שנותרו פתוחות ובנושאים שבמחלוקת בין הצדדים, כשהמטרה היא לחתום על הסכם קואליציוני כבר בימים הקרובים.

הנושא העיקרי שיידון הוא תיק המשפטים, כשעל פי דיווח בחדשות 12, בליכוד מעוניינים שח"כ חילי טרופר יקבל את התפקיד, בשל היותו מזוהה עם עמדות ימניות, ובכחול לבן מעוניינים בח"כ אבי ניסנקורן, בשל ניסיונו כיו"ר ההסתדרות

נושא נוסף שכנראה כבר אינו שנוי במחלוקת הוא מקומו של נתניהו בממשלת גנץ, אחרי קיום הרוטציה בספטמבר 2021. גנץ צפוי להסכים לחוק שמעוניינים לקדם בליכוד, לפיו מעמדו של מ"מ ראש הממשלה יושווה למעמדו של ראש הממשלה, כך מי שהואשם בפלילים - כמו נתניהו - יוכל לכהן כמ"מ ראש הממשלה, על אף המשפט שיתנהל נגדו.

עוד דווח כי בשלב הראשון יכהן גנץ כשר הביטחון, וגבי אשכנזי יכהן כשר החוץ, ולאחר קיום הרוטציה אשכנזי יקבל את תיק הביטחון. 

28.03.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

2. מתהבישת בממשלה הזאת (יוספה רחמן)

היה צריך לתת לכחול לבן לרקד עם הערבים כדי שכולם יראו מיהם וכך להביס אותם חזק חזק. לעניות דעתי, אסור לימינה להשתתף בממשלה הזאת שעומדת למכור גם את חוק קמיניץ ומי יודע מה לגבי חוק הלאום!!! עדיף שנתניהו יפנה את כסאו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: שלומי אמסלם

מתחילה לעבוד: חוטובלי בביקור ראשון ברשות השירות הלאומי

קרא עוד