סגור

דרמה פוליטית. גנץ: "לא יום שמח עבורי"

בני גנץ נבחר ליו"ר הכנסת, ברוב של 74 ח"כים לעומת 18 שהתנגדו. ביש עתיד ובתלם החרימו את ההצבעה, וצפויים להתפצל מחוסן לישראל של גנץ, שצפויה להיכנס לממשלת חירום עם רוטציה

חדשות כיפה
א בניסן התשפ
,
26 במרץ, 2020 18:40
בני גנץ על דוכן יו"ר הכנסת

בני גנץ על דוכן יו"ר הכנסתצילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

דרמה פוליטית. בני גנץ נבחר ליו"ר הכנסת, וצפוי לוותר על התפקיד בשבוע הבא כדי להיכנס לממשלת אחדות עם נתניהו, בה יכהן כשר החוץ ומ"מ ראש הממשלה, לשנה וחצי, בסופה (ספטמבר 2021), יתחלפו השניים בתפקידיהם. כחול לבן צפויה להתפרק, כשיש עתיד ותלם של יעלון יישארו באופוזיציה.

דרמה פוליטית: גנץ יו"ר הכנסת, כחול לבן מתפרקת

גנץ נבחר ליו"ר הכנסת ברוב של 74 ח"כים, לעומת 18 שהתנגדו. ביש עתיד, תלם וישראל ביתנו החרימו את ההצבעה. בנאומו לאחר שנבחר אמר גנץ: "אלו אינם ימים רגילים והם מחייבים החלטות לא רגילות. לכן, כפי שאמרתי, בכוונתי לבחון הקמת ממשלת חירום לאומית, אני קורא   גם לכל שותפיי הפוליטיים האפשריים לנהוג באותה הדרך, בכל משבר יש גם הזדמנות,  נמצה את ההזדמנות לקדם ולחזק את האחדות".

הממשלה המסתמנת: תיק החוץ לגנץ, אשכנזי בביטחון. בנט יחזור לחינוך?

עוד אמר גנץ: "שעת החירום הזו היא גם שיאו של המשבר הממשלתי והפרלמנטרי המורכב והקשה ביותר מאז קום המדינה. למעלה משנה מנהלת את חיינו ממשלת מעבר שאין לה מנדט ציבורי.  עברנו מערכות בחירות חוזרות ונשנות שגזלו מיליארדי שקלים ממערכות הבריאות, הביטחון והחינוך. בצד אלו פורחת לה שנאה עמוקה ושיח ציבורי הולך ומתרחב אודות הסכנה שבמלחמת אזרחים, והשיא התורן, מהכיסא הזה אני אומר בכאב, יריקה בפניו של בית המשפט מצד יו"ר הכנסת היוצא, באקט מסוכן וחסר תקדים שעלול להעביר לציבור חלילה שהאנרכיה כבר כאן".

בני גנץ מקבל את פטיש היו"ר

בני גנץ מקבל את פטיש היו"רצילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

"אזרחי ישראל נושאים אלינו עיניים בצדק ומצפים מאיתנו להמשיך ולתמוך במאבק הקדוש במגיפת הקורונה והשפעותיה. ובצדק רב לא פחות, הם דורשים מאיתנו לשמור על הדמוקרטיה, הממלכתיות והאחדות בעם.  כך נכון למדינת ישראל, כך נכון לבוחרים שנתנו בנו את אמונם וכך אעשה.

"בכל משבר יש גם הזדמנות. וגם במשבר הזה בעודנו נאבקים בקורונה,  נמצה את ההזדמנות לקדם ולחזק את האחדות, לבנות את הדמוקרטיה ולחזק אותה. נסדיר את מערכת האיזונים והבלמים שלה, נפסיק את המתקפות משולחות הרסן עליה של שרים חסרי אחריות, נוריד מהפרק רעיונות לפגוע בבית המשפט ובפרקליטות ונפעל לאחות את הקרעים ביננו.

"זו משימה לא קלה, כל אחד מאיתנו יצטרך לבחור לא על מה הוא מתעקש אלא על מה הוא גם מוכן לוותר. זו חובתינו, זו חובתי, זו השליחות שלנו".

26.03.2020

1. חולצה (שלומי)

מאיפה החולצה של פרץ

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

2. כל הכבוד (שמואל)

בני גנץ . אוהבים אותך

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

3. סוף סוף מנהיגות אמיתית ואחראית בכחול לבן! (המעשה הנכון - תודה בני!)

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

4. בני גנץ - קנית את עולמך ! (אבי)

עם ישראל יזכור לדורות את החלטתו החשובה והנועזת של בני גנץ - לפנות אל אחדות העם ולוותר על המפלגה שבנה במאמץ רב.

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

5. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

6. הפסד בעתיד לגנץ (אביב)

גנץ עבדו עליך - בעוד מס חודשים תבחין בזה - הראשון ששיטה בך זה אשכנזי שבכול מצב רצה להיות שר הבטחון ולא משנה לו היכן תהיה יזכרו לך את הבגידה בבוחריך לדורות ולבסוף תישאר מוכה וגלמוד מכול המפלגות !! נתת מתנה לביבי והוא יחזיר לך בהפוך - על הפוך !!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

זבולון אורלב צילום: אורי לנץ, פלאש 90

זבולון אורלב יעמוד בראש המו"מ בין הבית היהודי לציונות הדתית

קרא עוד