בימין תוקפים את החלטת בג"ץ: "בג"ץ לא קובע ולא שם עצמו מעל הכנסת"

החלטת בג"ץ המכריחה את אדלשטיין לאפשר הצבעה ליו"ר חדש לכנסת, מעוררת זעם בימין. יריב לוין: "אם הנשיאה חיות רוצה היא מוזמנת להגיע, כך יהיה ברור שמדובר בהפיכה שלטונית" בכחול לבן השיבו לו: "בגין היה מתבייש בך"

חדשות כיפה
כז באדר התשפ
,
23 במרץ, 2020 14:41
יריב לוין

יריב לויןצילום: הדס פרוש/פלאש 90

ההחלטה של בג"ץ להציב אולטימטום ליולי אדלשטיין, כי אם לא יאפשר לקיים הצבעה לבחירת יו"ר כנסת עד מחרתיים הם יכריעו נגדו, עוררה כעס בקרב גוש הימין. שר התיירות יריב לוין הגיב להחלטת בג"ץ: "בית המשפט השתלט באופן רשמי על הכנסת, ומהיום הפך העליון את יו״ר הכנסת לחותמת גומי, כאשר את הכנסת והמליאה מנהלים שופטי העליון. אין דבר כזה באף דמוקרטיה. אני קורא ליו״ר הכנסת להודיע שרק הוא יקבע מתי המליאה תתכנס ומה יהיה על סדר יומה".

עוד הוסיף: "אם הנשיאה חיות רוצה לשים עצמה מעל הכנסת, היא מוזמנת להגיע לבניין עם משמר בתי המשפט ולפתוח את ישיבת המליאה בעצמה. כך יהיה ברור שמדובר בהפיכה שלטונית של קומץ שופטים הבוחרים את עצמם בחדרי חדרים. אגב, אולי כדאי שנשיאת העליון תוותר לזמן מה על שאיפותיה לשלוט בכנסת, ותתפנה סוף סוף לכנס את בית המשפט לדון באינספור תיקים שממתינים חודשים ושנים לדיון ולהכרעה, ובכך תסתיים הפגיעה הקשה בזכויות המתדיינים המחכים לשווא להכרעה בעניינם".

בכחול לבן השיבו לו: "אדוני השר לוין, מנחם בגין הסנדק שלך, היה מתבייש במה שכתבת. 
דמוקרטיה היא דמוקרטיה ולא רק כשנוח לכם ולנתניהו. תכבדו את הכרעת הרוב ותפסיקו לפגוע במוסדות המדינה".

;

אך לא רק לוין עומד לצד אדלשטיין, גם שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד אמרה כי "הדמוקרטיה בישראל לא 'מתה'. יש כאלו שמנסים להרוג אותה וזה לא יו"ר הכנסת. אלו שפונים לבג"ץ בשבתו כגננת של הכנסת, הם אלו שממיתים את הדמוקרטיה. בדמוקרטיה בג"ץ לא קובע לכנסת כיצד להתנהל ולא שם עצמו מעל הכנסת. רק הכנסת סוברנית להחליט מתי תתכנס ומתי תצביע בהתאם לחוק ולתקנון. לא בג"ץ".

השר בצלאל סמוטריץ' התייחס גם הוא: "אני קורא לאדלשטיין לא להיכנע להתערבות הבוטה של בג"ץ בעבודת הכנסת ולסרב לקבל את תכתיביו. החלטת בג"ץ, כמו עצם התערבותו של מנדנבליט בהליך, הם רמיסה של עקרון הפרדת הרשויות ואסור בשום אופן לקבל אותה. זה הרגע שהכנסת צריכה לעמוד על עצמאותה מול דורסנות הרשות השופטת".

שר המשפטים אמיר אוחנה כתב על החלטת בג"ץ: "לו אני יו"ר הכנסת, אני משיב: לא".

23.03.2020

1. בג"ץ (דוד)

לסרב לבג"ץ גם הרשות המחוקקת עצמאית אין לשמוע להם הם לא הריבון כאן

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

2. אני איש ימין, אבל הליכוד מגעיל אותי!!!! (אבי)

התנהגות של לוזרים

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

3. הצביעות של יריב לוין (צור)

איך אפשר לבוא בטענה שבגץ לא מעל הכנסת, כאשר בגץ מכריע לטובת רצונם של רוב חברי הכנסת.
מי שלא מעל הכנסת, הוא יו"ר זמני, שלא נבחר, ולא יכול למנוע מהכנסת שנבחרה להתחיל לפעול - גם אם לדעתו הם טועים בשיקול דעתם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הדמיית הפרוייקט צילום: יחצ

עדיין לא מצאתם דירה?! בואו תראו איזה מקום מדהים!

קרא עוד