סגור

גנץ נגד האוזר והנדל: "בכחול לבן יש רק עמדה אחת והחלטה אחת - של יו"ר המפלגה"

יו"ר כחול לבן נפגש, בנפרד, עם שני הח"כים המתנגדים לממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת. גורמים במפלגה צוטטו אחרי הפגישה כי לא משנה מה תהיה ההחלטה - הסיעה תצביע יחד. גנץ נועד גם עם ליברמן, בתום הפגישה מסר: "סיכמנו על שיתוף פעולה להרכבת ממשלה"

חדשות כיפה
יג באדר התשפ
,
09 במרץ, 2020 14:49
בני גנץ נואם במטה כחול לבן

בני גנץ נואם במטה כחול לבןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הניסיונות להקים ממשלה נמשכים. יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נפגש לפני הצהריים (ב') עם חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר, כל אחד בנפרד, במטרה לנסות לשכנעם לתמוך בממשלה שתיתמך על ידי הרשימה המשותפת. מוקדם יותר דווח כי בכחול לבן הציבו לשניים אולטימטום - תמיכה בממשלה או התפטרות מהכנסת.

בתום הפגישה הגיעו דיווחים שבכירי המפלגה קוראים לשנתיים להתפטר, יו"ר כחול לבן מיהר להוציא הודעת הבהרה: "בכחול לבן יכולות להיות מגוון דעות אבל יש רק עמדה אחת והחלטה אחת- של יו"ר המפלגה. לא של בכירים ולא של מקורבים".

על פי הדיווח של יניר קוזין, גורמים במפלגה מסרו כי השיחה התנהלה ברוגע, וכי "בסופו של דבר כל הסיעה תצביע ביחד תהא ההחלטה אשר תהא", כך נאמר. עם זאת, על פי הדיווח, גם אם הסיעה תחליט לתמוך בממשלה כזו, הנדל והאוזר יצביעו נגד.

במקביל, פורסם בחדשות 13 כי במהלך השיחה בין השניים לבין יו"ר מפלגתם תל"ם, משה יעלון, שהתקיימה אמש בטונים גבוהים, אמר יעלון כי הוא מצפה מהם להתפטר מהכנסת, אם אכן יעמדו בהתנגדותם לממשלה עם הרשימה המשותפת. עוד דווח כי פעילי יש עתיד מפעילים ביממה האחרונה לחץ כבד ומסיבי על הנדל והאוזר, בניסיון להביא לתמיכתם בממשלה עם הרשימה המשותפת.

בני גנץ ואביגדור ליברמן

בני גנץ ואביגדור ליברמןצילום: חשבון הטוויטר של בני גנץ

בהמשך נפגש בני גנץ עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. כזכור, ליברמן עדיין לא הודיע האם בכוונתו לתמוך בממשלה כזו, ועל פי הצהרות הבחירות שלו - הוא צפוי להתנגד לה בתוקף. כך שנכון לעכשיו, הדיון על ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת הוא תיאורטי בלבד.

בתום הפגישה מסר יו"ר כחול לבן: "סיימנו עכשיו פגישה טובה שבה דיברנו על עקרונות היסוד וסיכמנו על שיתוף פעולה להרכבת ממשלה, כדי להוציא את ישראל מהבוץ שהיא נמצאת בו ולמנוע בחירות רביעיות. על הפרטים נדון בהמשך, נסכם עקרונות פעולה משותפים ונמשיך קדימה.

גנץ ממשיך בסבב השיחות שלו עם ראשי המפלגות ושוחח לפני מספר דקות עם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, עם יו"ר סיעת הרשימה המשותפת אחמד טיבי ועם יו"ר מפלגת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס, אולם לא שוחח עם יו"ר בל"ד. בשיחות, חזר גנץ על כוונתו להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי ישראל,יהודים וערבים, ולפעול בכדי למנוע מערכת בחירות רביעית."

09.03.2020

1. תזכורת: אין פה שום ניסיון להקים ממשלה. הרי המנדט עדיין אצל הנשיא. רק מחר יהיו תוצאות רשמיות ויתחילו ההתייעצויות (ואז יש הטלת מנדט, 28 יום וכו'... מכירים את הנוהל)

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

2. גנץ שכח שהוא לא בצבא אלא באזרחות (אזרח)

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

4. ברדק נתניהו (ישראלי)

הכל קורה בגלל שנתניהו אינו מוכן להתפשר עם גנץ והוא בא עם הגוש שלא מאפשר לקבל שום החלטה שפוייה לאזרחי ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

5. מה עם האלוף שטרן, טרופר ופרידמן? (ציונות דתית)

חלק מערכי הציונות הדתית שלהם זה ממשלה בחסות יזבק וטיבי?

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

6. גנץ שיקר לבוחרים (אסתר המלכה)

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

7. גנץ (ישראל)

גנץ יא חתיכת ערב רב זרע עמלק לא למדת שאסור ללכת עם ערבים משתפים מה עשית בצבא יא בוגד במדינת ישראל בע"ה שתיכנס לכלא בעקבות המימד החמישי ושם יהיה סופך רקוב בכלא.

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

8. ממש לואי ה-14. המפלגה זה אני. (תמר)

ככה זה כשגנרלים רוצים להנהיג באזרחות.

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

9. ליועז ולצבי (יהודיה)

יועז הנדל , מדוע כאשר נתניהו ניגלה בעיניך באי יושרה, יצאת בגלוי נגדו, וכאשר גנץ מפר הבטחה שלא ייתמך על ידי המשותפת, אתה מנהל את הויכוח אתו במסתרים ובמחשכים, אם בכלל?

זאת ועוד, כאשר נתן אשל צילם תחתונים של עובדת עמה היה בקשר, הזדעזעת עד עמקי נשמתך, אולם על הרומנים של ראש מפלגתך אתה דומם ושותק? יש פה איפה ואיפה. כמו שאמר עמית סגל, שאף אחד לא מעניין אותו, תוכן הפרסומים נגד גנץ, אלא רק איך השיגו את הדברים. האמנם מעשים של גנץ במימד החמישי ראויים לתואר אדם נקי כפיים?

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

10. נראה שהמטומטם התבלבל עם הצבא. בצבא הוא היה סמרטוט שהקריב פעם אחרי פעם חיילים לטובת מחבלים. עכשיו הוא רוצה להמשיך באותו קו, רק התבלבל ונדמה לו שעכשיו ה (שלומי)

נראה שהמטומטם התבלבל עם הצבא. בצבא הוא היה סמרטוט שהקריב פעם אחרי פעם חיילים לטובת מחבלים. עכשיו הוא רוצה להמשיך באותו קו, רק התבלבל ונדמה לו שעכשיו הזמן לעשות שרירים ושנבחרי ציבור הם פקודים. הכל בשביל לפתוח רגליים למחבלים שזה כל מה שהוא יודע.

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

11. ל-4: ואולי זה גנץ וליברמן שצריכים להתפשר? להזכירך, הכל התחיל כשליברמן עם 5 מנדטים לא התפשר על ניסוח סעיף בחוק (וכך כופף מדינה שלימה למרות ש-17 מנדטים של חרדים הלכו לקראתו )

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2020

12. אני מעדיף ערבים לא ציונים שעובדים ובונים את המדינה -מאשר את אגודת ישראל לא ציונים פרזיטים שחיים על חשבון ילדי ונכדי (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
10.03.2020

13. וגם לפיד דיקטטורה צמחונית. מפלתם זה הזמן לעוף (גנץ וליברמן )

איזה גנרלים ללא דרגות. איזה מנהיגים ללא סמל. איזה אנשים שמבקשים סמלי המדינה עד חרפה . ביזיון רצוף השקרים. לכו חברי תצביעו בשביל אלה המטוסים מזכירים לנו את מפם שלטון האימים שנות ה50 . די . איזה הרס העם היושב בציון וקוראין לזה דימוקורטיה שאין בהם שמץ של יהודים. לא מלך לשואה שוב.. לא לאוסלו לא לגיהנום. השמחה כי בפורים קרה נס גדול נהפוך הוא.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תפילה בזום? צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

הרב שרלו: אסור לשדר תפילות בימים הנוראים מבתי הכנסת

קרא עוד