סגור

סקר מנדטים: גוש הימין עם 59 מנדטים, עוצמה יהודית מתרסקת

סקר מכון דיירקט-פולס של שלמה פילבר, מעניק 59 מנדטים לגוש הימין, ולראשונה עוצמה יהודית יורדת מתחת ל-1%. ישראל ביתנו יורדת לשישה מנדטים בלבד, והליכוד בראש

חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 12:03
נתניהו וגנץ

נתניהו וגנץצילום: פלאש 90, נועם ריבקין, מארק ישראל סלם

מכון דיירקט-פולס ממשיך לספק סקרים לא שגרתיים. על פי הסקר שפרסם היום (ה') המכון, בראשו עומד שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, ועד מדינה במשפטו של ראש הממשלה נתניהו, מפרסם סקר אחרון לפני הבחירות, לפיו המגמה של התחזקות גוש הימין נמשכת, והוא עומד על 59 מנדטים.

הליכוד
35
הליכוד
כחול לבן
33
כחול לבן
שס
9
שס
ישראל ביתנו
6
ישראל ביתנו
הרשימה המשותפת
13
הרשימה המשותפת
יהדות התורה
8
יהדות התורה
זהות
0
זהות
העבודה-גשר
9
העבודה-גשר
המחנה הדמוקרטי
0
המחנה הדמוקרטי
ימינה
7
ימינה
נעם
0
נעם
הסקר נערך על ידי דיירקט פולס בתאריך 27/02
בחירות 2019 - מאגר הסקרים המלא

על פי תוצאות הסקר, הליכוד מוביל עם 35 מנדטים, לעומת 33 לכחול לבן. הרשימה המשותפת נשארת על 13 המנדטים שהשיגה גם בכנסת הנוכחית. 
ההתחזקות של כחול לבן באה על חשבון העבודה-גשר-מרצ, שיורדת לתשעה מנדטים. גם ש"ס שומרת על כוחה מהכנסת הנוכחית ועומדת על תשעה מנדטים. יהדות התורה עולה במנדט אחד, לשמונה מנדטים.
ימינה ממשיכה לדשדש ושומרת על כוחה עם שבעה מנדטים, וישראל ביתנו של ליברמן ממשיכה במגמת הירידה ועומדת על שישה מנדטים, שניים פחות מכוחה בכנסת הנוכחית.

עוצמה יהודית יורדת לראשונה בסקרים אל מתחת לאחוז, וניצבת על 0.96% מקולות המצביעים.

מבחינת תמונת הגושים, כאמור, גוש הימין עומד על 59 מנדטים, גוש המרכז-שמאל-ליברמן עומד על 48 מנדטים, והרשימה המשותפת עם 13.

פירוט תוצאות הסקר והסברי המגמות

בדיירקט פולס מפרטים את המגמות והשינויים בסקר, לעומת הסקרים הקודמים: "שני גורמים עיקריים הביאו לחיזוק בכוחו של גוש הימין, במגמה איטית שזיהינו שהחלה כבר לפני חודש והתגברה גם בשבוע האחרון: הראשון - לראשונה מאז בחירות ספטמבר, אחוז המצהירים מקרב בוחרי הליכוד כי יבואו להצביע, משתווה לנתון של מצביעי כחול לבן. זהו נתון דרמטי במסגרת ניתוח המגמות ומזכיר מאוד את התגייסות מצביעי הליכוד בבחירות 2015.
הגורם השני - כ- 3 מנדטים שהשלימו את המעבר הסופי מגוש השמאל - מרכז לגוש הימין. רובם אגב, בוחרי כחלון וגשר מאפריל 2019. 

אחוז המתלבטים הצטמצם בהתאמה בשבוע האחרון, מכ- 10% ל- 2.6% בלבד. 

הסקר המפתיע של דיירקט פולס

הסקר המפתיע של דיירקט פולסצילום: דיירקט פולס

מול אובדן המנדטים לליכוד, כחול לבן מפצה את עצמה בכ- 2 מנדטים שהיא שואבת אליה מהעבודה - גשר - מרצ שיורדת ל- 9 מנדטים ומתחזקת מעט על חשבון המשותפת, שמפסידה את המנדט ה- 14.
ליברמן נחלש גם הוא במנדט נוסף ומתייצב על הספרה 6. שני שליש מהמנדט שאיבד, חוזרים לגוש הימין. ימינה מתייצבת על 7 מנדטים וש"ס על 9.
עוצמה יהודית שמסרבת לפרוש, נתפסת כמכשול לניצחון הימין ובהתאם היא נחלשת עוד. לראשונה במדגמים שלנו היא מקבלת פחות מאחוז מהקולות - 0.96%.

במגזר הערבי נראה כי אחוזי ההצבעה הפעם יעלו במקצת על 59% ההצבעה שהיו בסטפמבר, ויחצו את רף ה- 60%. אולם, באופן מפתיע, הליכוד מתחזק שם ועשוי לזכות בכ- 7% מקולות המיעוטים, כמנדט שלם, שחלקו הגדול מגיע מהדרוזים שהעבירו את תמיכתם מכחול לבן לליכוד, ככל הנראה בעקבות הקמפיין של הליכוד וההתקפות של נתניהו על אשכנזי אודות פגיעתו בדרוזים. מסתבר כי מדובר במהלך דרמטי של נתניהו.
כחול לבן מחזירה לעצמה במגזר כשליש מנדט.

הסקר נערך על ידי חברת Direct Polls LTD בתאריך ה- 26 בפברואר 2020 בשעות הערב, באמצעות מערכת דיגיטלית בקרב 2,983 משיבים מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל (18+), הכוללים בתוכם את החברה הערבית (371), החברה החרדית (581) ויוצאי ברה"מ לשעבר (305) תוך מתן משקלים מתאימים. טעות הדגימה הסטטיסטית 2.1%+- בהסתברות של 95%.

27.02.2020

1. פילבר את בנט רוצים להעלים את עוצמה-אינטרס (אשקלון)

אנחנו בוחרים עוצמה יהודית בכל מחיר!!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. סקר הזוי שהוזמן על ידי ימינה של בנט -הכל בולשיט (רמי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

3. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן -משפחת זדון ומדון -חלאות המין האנושי -לתפארת מדינת ישראל (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

4. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

5. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (שלומי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

6. שקר שקר שקר. עוצמה יהודית מתחזקת. קרוב ל 130,000 קולות עוד 15,000 קולות ועוצמה עוברת.אני אצביע לעוצמה. (אבי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

7. עוצמה יהודית (מרים)

סקרים שקרים מבית היוצר של בלפור הצביעו רק עוצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

8. זה הזמן לתת פוש לעוצמה ולהשיג רוב לגוש. (חיים)

דווח על תגובה לא ראויה
29.02.2020

9. עצמה יהודית (זיו משולם)

לחזק את עצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

10. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

11. כחול לבן יקימו ממשלה עם הערבים!!!!!!!!! (מיה)

צאו להצביע לגוש הימין!!!!!!! כל קול קובע. מצביעים רק למפלגות שעוברות את אחוז החסימה. שלא נתעורר בבוקר לממשלת לפיד –אחמד טיבי שתעקור אלפי יהודים מבתיהם ותהיה כבולה בידי היבה יזבק!!!!!!!!!!! עמיר פרץ ועופר שלח הודו בראיון שסיכמו עם גנץ על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת!!!!!!!!

כחול לבן=שמאל. להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'), "נקים ממשלה בתמיכת המשותפת כמו רבין בזמנו" ("חדשות רוטר"). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור גבי ברבש צילום: קובי גדעון, לע"מ

גבי ברבש מצהיר: "אני לא הולך לפוליטיקה"

קרא עוד